Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie jest to kwestia softu. Ja nie robiłem jeszcze aktualizacji, bo mam nie po drodze do serwisu i jeżdżę jeszcze na tym, na którym wyjechał z fabryki w marcu.

Wydaje mi się, że miałem tak od początku więc kwestia temperatur raczej nie ma tu znaczenia.

Może jest tak, jak pisał kolega, że prawy wydech uaktywnia się w trybie sport plus i przy odpowiednich obrotach.

Zamawiając sportowy wydech nie spodziewałem się "uśpionej" prawej końcówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrane auto, 190km przejechane i... awaria napędu, tryb awaryjny, check-engine.


Oby to złe dobrego początki były bo jak to auto będzie tak „jeździło” to się pogniewamy.


Aktualnie w domu atmosfera bardzo słaba...


Ktoś miał może podobny komunikat i może pocieszyć zanim jutro zadzwonię do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to było w 25d to zadzwoń do Inchcape w Warszawie (jeden salon). Musiałem czekać kilka dni na ich demo bo stało się to samo- powinni wiec wiedzieć od ręki, sami tydzień ustalali usterkę zanim dotarli co się stało i naprawili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to było w 25d to zadzwoń do Inchcape w Warszawie (jeden salon). Musiałem czekać kilka dni na ich demo bo stało się to samo- powinni wiec wiedzieć od ręki, sami tydzień ustalali usterkę zanim dotarli co się stało i naprawili.

 


U nas Inchcape Poznań. Dziękuję za informacje, zapytam czy wiedza o tej sprawie z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by to nie bylo to mega slabo jak nowe auto zaraz po wyjezdzie z salonu trafia na lawete ...

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee...ja tak miałem jak odebrałem E klasę 250cdi, jedną z pierwszych sztuk. Tylko ja zdążyłem ledwie 50 km przejechać. Naprawili choć krzywo się patrzyli - sprawdzimy paliwo..nic nie wyszło. Potem drugi raz(zima,narty), trzeci (wakacje , Włochy). Słynne wtryski w tym silniku :) długo się przyznać nie chcieli, wymieniali po sztuce i na razie..No ale jeśli audio pada i na drugi dzień żyje a ja słyszę „ widzi pan, taki dobry samochód , sam się naprawił”(bo błędu nie wykryli), jeśli po miesiącu wywaliło fotel pasażera (boczek pompowany)...to czego się spodziewać po marce i jakości produktu ..


Jakiś czas temu wziąłem C klasę - wciąż piszczała..zgaszony silnik. W dzień w nocy pisk. Z 7 razy w serwisie , nic nie znaleźli.


Ale żeby nie było ze jestem uprzedzony do „gwiazdy”. F10 nie odpalalo, No nic laweta i serwis. Ze 3 tyg go trzymali , wymienili (dostawałem wciąż maile) dobrych kilka elementów. Nic nie skutkowało. Dobrze ze gwarancja bo wartość wymienionych części ponad 20k. Na końcu ktos wpadł na nietypowy pomysł i przełożył z innego antenę dachowa..i po problemie , okazało się ze oryginalna wywoływała zakłócenia kluczyka ;)


Ja się już wiec zdążyłem przyzwyczaić do cudów w markach premium. Nie akceptuje ich z uśmiechem ale już przestały mnie dziwić..zwykle auta mniej problemow mi sprawiały ale prawda jest taka ze te zwykle zazwyczaj były i są znacznie prostsze w budowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly fuck up... ciekawe, czy to problem w danej serii produkcyjnej czy problem 25d... chojny23: czy mozesz podac namiary na zagraniczne forum, o ktorym wspomniales? dzieki

 

Randomowe fora zagraniczne, kliki z googla po wpisaniu "G05 drivetrain failure", "Drivetrain Malfunction"...


Nie będę ukrywał, niesmak jest straszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by to nie bylo to mega slabo jak nowe auto zaraz po wyjezdzie z salonu trafia na lawete ...

 


Komunikat mówi że można kontynuować jazd ale należy się skontaktować z serwisem.


Jesteśmy w trakcie zgłaszania, mam nadzieję rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by to nie bylo to mega slabo jak nowe auto zaraz po wyjezdzie z salonu trafia na lawete ...

 


Komunikat mówi że można kontynuować jazd ale należy się skontaktować z serwisem.


Jesteśmy w trakcie zgłaszania, mam nadzieję rozwiązania problemu.

z ograniczona predkoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by to nie bylo to mega slabo jak nowe auto zaraz po wyjezdzie z salonu trafia na lawete ...

 


Komunikat mówi że można kontynuować jazd ale należy się skontaktować z serwisem.


Jesteśmy w trakcie zgłaszania, mam nadzieję rozwiązania problemu.

z ograniczona predkoscia?

 

Jak wyskoczył komunikat poruszaliśmy się po terenie zabudowanym, więc prędkość była niewielka ale nie przypominam sobie informacji o konieczności jazdy z ograniczoną prędkością. Samochód i tak stracił moc wchodząc w tryb awaryjny więc pewnie by się za szybko nie pojeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by to nie bylo to mega slabo jak nowe auto zaraz po wyjezdzie z salonu trafia na lawete ...

 

Chciałem, odpisać że nie była konieczna ale serwis zdecydował wysłać lawetę po auto.


Im dłużej o tym wszystkim myślę tym jestem bardziej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem ten objaw w F15. Wada zaworu EGR. Tam wchodził w tryb awaryjny ale wyłączenie silnika na trochę i ponowne odpalenie i problem znikał na jakiś czas.


Ale tak na prawdę to może być wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.