Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie ja juz od dawna BMW zawsze kupuje tam gdzie dostane najlepsza cene a wszelkie naprawy , serwisy itp. robie u Rawskiego w Markach ktorego dobrze znam i jeszcze do tej pory nie mialem wiekszych problemow. Jezdze do nich od wielu lat , jeszcze jak mieli maly warsztacik przy domu w Zabkach na tylach Makro. Maja autoryzacje na wszystko oprocz sprzedazy nowych aut. Rozmawialem z Tomkiem - wlascicielem i mam info ze bedzie stawiac nowy salon obok OBI w Zakach ( obok M1 ) i tam juz bedzie sprzedaz owych aut.

Swoje X5 tez zamawialem u Fusa a X3 bralem w Inchcape.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież to nie jest wina mechaników Fus'a. Pisałem, że wymiana zegarów nie rozwiązuje problemu no i masz...

Fus zrobił zapewne wszystko wg wytycznych BMW AG a efekt widać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powodem błędów na początku była przetarta ( przytrzaśnięta ) wiązka przewodów w okolicach tylnego zderzaka. Po wymianie zero problemów, jednak problem jaki istniał od początku, a którego nie zauważyłem to, to, iż auto nie pamięta mediów, czyli po odpaleniu samochodu muszę wybierać źródło dzwięku, no i przycina się ten Idrive w multimediach. Ale już poczekam do przeglądu.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A zauważył ktoś u siebie "niekontrolowane" zmiany poziomu głośności przy przełączaniu z radia na telefon a raczej odwrotnie? Słucham sobie radia z ustawioną głośnością "x". Odbieram rozmowę telefoniczną i po jej zakończeni muszę ściszyć radio bo jest za głośno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież to nie jest wina mechaników Fus'a. Pisałem, że wymiana zegarów nie rozwiązuje problemu no i masz...

Fus zrobił zapewne wszystko wg wytycznych BMW AG a efekt widać :twisted:

 

Dokładnie. Mechanicy nie wiedzieli zupełnie co maja robic i pytali Niemcow. Teraz podobno samochod jest połaczony z niemiecka centrala i to Niemcy probuja go zakodowac. Jest jednak jakis problem z przyjeciem kodow nowych zegarow przez samochod zatem nie działaja wcale. Nie wiem ile to jeszcze potrwa ale nie mam juz samochodu 3 dni i został w serwisie na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A zauważył ktoś u siebie "niekontrolowane" zmiany poziomu głośności przy przełączaniu z radia na telefon a raczej odwrotnie? Słucham sobie radia z ustawioną głośnością "x". Odbieram rozmowę telefoniczną i po jej zakończeni muszę ściszyć radio bo jest za głośno...

 

Prze te 10 dni jakie było mi dane jezdzic X5 nie zauważyłem nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważył ktoś u siebie "niekontrolowane" zmiany poziomu głośności przy przełączaniu z radia na telefon a raczej odwrotnie? Słucham sobie radia z ustawioną głośnością "x". Odbieram rozmowę telefoniczną i po jej zakończeni muszę ściszyć radio bo jest za głośno...

To chyba zaraźliwe, bo ja mam tak w ... Audi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jaką wersję softu wgrali? U mnie od kilku dni nie ma wigdetu pogody i nie działa RTTI :evil:


Czy u was asystent pasa ruchu też trzyma się denerwująco blisko prawej strony? Podczas wyprzedzanie jest to mocno stresujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaką wersję softu wgrali? U mnie od kilku dni nie ma wigdetu pogody i nie działa RTTI :evil:


Czy u was asystent pasa ruchu też trzyma się denerwująco blisko prawej strony? Podczas wyprzedzanie jest to mocno stresujące.

 

Musze sprawdzic jaki to soft ale po pierwszej aktualizacji, kiedy mieli nadzieje ze to pomoze, nie miałem pogody przez pare dni a potem nagle sama z siebie sie pojawiła. Tzn miałem aplikacje ale tabelki z temperatura itd były puste.

Co do pasa ruchu to potwierdzam ze czesto jedzie zbyt blisko prawej strony. Jak wyprzedza sie tira to nie jest to miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie obecnie aplikacja pogoda uruchomiona z poziomu wyboru aplikacji działa. Natomiast widget przyklejony na ekranie głównym wyświetla puste okien. Przy próbie dodania go na ekran nie ma takiej możliwości do wyboru :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję softu wgrali? U mnie od kilku dni nie ma wigdetu pogody i nie działa RTTI :evil:


Czy u was asystent pasa ruchu też trzyma się denerwująco blisko prawej strony? Podczas wyprzedzanie jest to mocno stresujące.

 

Musze sprawdzic jaki to soft ale po pierwszej aktualizacji, kiedy mieli nadzieje ze to pomoze, nie miałem pogody przez pare dni a potem nagle sama z siebie sie pojawiła. Tzn miałem aplikacje ale tabelki z temperatura itd były puste.

Co do pasa ruchu to potwierdzam ze czesto jedzie zbyt blisko prawej strony. Jak wyprzedza sie tira to nie jest to miłe.

 

Tak dla porównania - może tak te urządzenia działają, w Q7 też przy wyprzedzaniu (autostrada), trzyma się zbyt blisko prawej strony pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witajcie, ja swoje X5 odebrałem w styczniu. Przejechałem ponad 8000 km i też co chwilę mam problemy z elektroniką. Nie działa sterowanie gestemi, zawiesza się system, wyskakuje awaria kamery cofania, gaśnie ekran centralny, nie da się zmieniać wyświetlanych informacji na obrotomierzu, nie da się dotykowo zamknąć/otworzyć samochodu, po rozmowie telefoniczej samo pogłasza się audio itd. W przyszłym tygodniu jadę na serwis, może już wiedzą co z tym zrobić. Dodam, że są dni, kiedy wszystko działa i nic się nie psuje, ale bywa tak, że nie da się jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju i przy naszych przepisach, to takie walenie głową w mur. Parę lat temu opisywałem swoją historię z F25, ostatecznie doszło do wymiany auta, ale nie było łatwo.

Dla jasności : rzecz działa się w Stanach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie, ja swoje X5 odebrałem w styczniu. Przejechałem ponad 8000 km i też co chwilę mam problemy z elektroniką. Nie działa sterowanie gestemi, zawiesza się system, wyskakuje awaria kamery cofania, gaśnie ekran centralny, nie da się zmieniać wyświetlanych informacji na obrotomierzu, nie da się dotykowo zamknąć/otworzyć samochodu, po rozmowie telefoniczej samo pogłasza się audio itd. W przyszłym tygodniu jadę na serwis, może już wiedzą co z tym zrobić. Dodam, że są dni, kiedy wszystko działa i nic się nie psuje, ale bywa tak, że nie da się jeździć.

Byłeś w ASO? Coś zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, problem świstu/gwizdu przy prędkości 180-200 jest już znany - pojawia się co ciekawe tylko w wysokich temperaturach, autach produkcji od lutego. Na forum w USA i w Niemczech dużo wpisów na tem temat - sam znam problem doskonale...

Prawdopodobna przyczyną jest niewłaściwe osadzenie przedniej szyby (minimalnie za wysoko). W Niemczech już ten problem usuwają (wklejają szybę na nowo). Ja mam w swoim umówione ponowne wklejenie w środę - potwierdzę, czy zdało egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, problem świstu/gwizdu przy prędkości 180-200 jest już znany - pojawia się co ciekawe tylko w wysokich temperaturach, autach produkcji od lutego. Na forum w USA i w Niemczech dużo wpisów na tem temat - sam znam problem doskonale...

Prawdopodobna przyczyną jest niewłaściwe osadzenie przedniej szyby (minimalnie za wysoko). W Niemczech już ten problem usuwają (wklejają szybę na nowo). Ja mam w swoim umówione ponowne wklejenie w środę - potwierdzę, czy zdało egzamin.

 

Czy to znaczy, że w nowych zamówieniach problemu już nie będzie? Ja właśnie swój zamówiłem i mam nadzieję nie zaczynać od akcji serwisowej :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gwizdem wydaje się został zdiagnozowany i rozwiązany. Przedwczoraj odebrałem auto po wizycie u dealera. Przednią szybę zamontowano na nowo. Jechałem póki co do 205 km/h i jak dotąd wszystko ok - cisza... Zatem potwierdziło się to, co pisano na forach w Niemczech - problemem jest źle zamontowana (zbyt wysoko) przednia szyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.