Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno samochodów jest znacznie więcej, a dodatkowo użytkują je o miesiąc dłużej (nasze musiały przypłynąć).


Odnośnie usterek - u mnie po 2.500 km jak na razie zero komunikatów/problemów tfu tfu. Co u Ciebie konkretnie się stało? Na forum bimmers większość usterek z tego co czytam to kluczyk i inne kwestie związane z navi, systemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik B/C?


Jeżeli chodzi o nerwowe działania pasa ruchu, to polecam zmienić w opcjach na słabe + brak ingerencji w kierowanie. To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po odbiorze samochodu po lekturze bimmersa. Teraz jedynie delikatne drżenie kierownicy informuje mnie o zmianie pasa bez kierunku, etc. i w zupełności to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przełącznik B/C?


Jeżeli chodzi o nerwowe działania pasa ruchu, to polecam zmienić w opcjach na słabe + brak ingerencji w kierowanie. To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po odbiorze samochodu po lekturze bimmersa. Teraz jedynie delikatne drżenie kierownicy informuje mnie o zmianie pasa bez kierunku, etc. i w zupełności to wystarcza.

Zawsze można wyłączyć wszystko. Tylko nie po to płaci się za systemy wspomagające :!:

W tym tygodniu wyszła (kolejna) poprawka softu. Może rozwiąże też problemy z "nerwicą" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z asystentem świateł oraz z kluczykiem ( nie zawsze samochód go wykrywa ) i dodatkowo jakieś błędy. Podobno padł jakiś moduł, czekamy...


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum z US nie zgłaszał nikt problemu szyby wiec może przez mrozy/przymarzanie coś się psuje.


W sumie to chyba jeszcze nie otwierałem szyby pasażera i może czas najwyższy to zrobić :mrgreen: .

 

dostałem demo na kilka dni - szyba kierowcy nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja już od 3 tyg. stoi w serwisie, i nadal nie wiadomo ci się dzieje, wymieniają po kolei jakieś moduły. Zaczyna się robić nieprzyjemnie.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja już od 3 tyg. stoi w serwisie, i nadal nie wiadomo ci się dzieje, wymieniają po kolei jakieś moduły. Zaczyna się robić nieprzyjemnie.


Pzdr

 

Przydałoby prawo cytryny (lemon law) jak w Kalifornii, 4raz lub 30dni u dealera z jedną naprawą i konieczność odkupu samochodu przez gwaranta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja już od 3 tyg. stoi w serwisie, i nadal nie wiadomo ci się dzieje, wymieniają po kolei jakieś moduły. Zaczyna się robić nieprzyjemnie.

A co się stało :shock: Jakie było objawy, że samochód trafił do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy ( błąd regulacji zasięgu świateł, oraz błąd "Napęd" i dodatkowo problem z rozpoznaniem kluczyka.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczesliwych posiadaczy G05 :lol:

Swoja 50d zamawialem na poczatku pazdziernika a odebralem w pierwsze dni stycznia , jak na razie tylko czasami glownie po odlaczeniu car play radio nie ma dzwieku i bluetooth nie chce sie laczyc z telefonem, po dluzszej chwili lub po ponownym uruchomieniu auta jest ok.

Powinno pomoc wgranie aktualizacji softu.

Mam u siebie pneumatyke (w koncu jest dostepna w BMW :cool2: ) i skretna tylna os, niektorzy pisali o nerwowym zachowaniu auta - z pneumatyka napewno nie ma to nic wspolnego , tylko z kalibracja tylnej osi skretnej - w niedlugim czasie ma byc zaktualizowany soft.

U mnie przy duzych predkosciach w pelni stabilnie.

Z salonu wyjechalem zimowych kolach 20' z oponami Michelin 275/45/20 ( o niebo lepsze od Pirelli ) na lato mam 21' tez RFT

Na razie przejechalem dopiero 2,5 tys. km. poczekam az jeszcze cos ewentualnie powychodzi i wtedy odstawie auto zeby to zweryfikowac.

Ogolnie jestem zadowolony ale troche mnie wkurza mala ilosc miejsca z tylu i brak regulacji oparcia tylnej kanapy

Kolega odbieral taka sama 50d kilka dni po mnie i po doslownie 100 km wywalilo bledy napedu i skrzyni , tryb awaryjny , prawie 2 tygodnie w serwisie i okazalo sie ze winny byl przelacznik ( wybierak ) zmiany biegow razem z galka .

Edytowane przez Fino

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam z małą ilością miejsca z tyłu, a niby jest więcej jak w F15 czy może ktoś to potwierdzić? Kanapa tył powinna być regulowana w aucie tej klasy za taką kasę, tutaj nowe GLE pokazuje co się da zrobić (regulacja elektryczna w iluś tam płaszczyznach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja już od 3 tyg. stoi w serwisie, i nadal nie wiadomo ci się dzieje, wymieniają po kolei jakieś moduły. Zaczyna się robić nieprzyjemnie.


Pzdr

Jak zachowuje się BMW/salon w takiej sytuacji ? Jakiś samochód zastępczy (bo assistance daje tylko na 3 dni), obniżka ceny za auto, gratisowe akcesoria ? Ja odebrałem samochód 10 dni temu i po 800km wyskoczył błąd skrzyni biegów i konieczność odstawienia auta do serwisu na ... 5-7 dni (przynajmniej tak na razie twierdzą). Ferie za pasem, a ja bez auta.Żenada.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assistance daje auto na tylko na 3 dni ? Zmień szybko polisę... U mnie w zapisach jest minimum 7 dni + przedłużanie w przypadku braku możliwości korzystania z auta objętego ochroną.

Po Nowym Roku miałem problemy z Q5 i jeździłem zastępczym (tej samej klasy) przez 9 dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafusa ale ty chyba mieszkasz w USA? Jesli tak to sa 2 zupelnie inne swiaty i nie ma co porownywac

Historia z Wawy :D Światy rzeczywiście inne, wspomniane Q5 nigdy nie zawiodło... do czasu pierwszego tankowania w PL :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jaką macie wersję softu w samochodzie?

U mnie by naprawić problemy z nawigacją i parę innych wgrano soft z końcówką 49. Teraz dla odmiany mam wrażenie, że są problemy z PDC :( Automatycznie aktywuje się baaardzo późno a czasem chyba wcale.

Widzę, że w Stanach ludzie dostają już soft .65!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od odbioru w grudniu mam .49. Wymieniałem teraz olej i po wymianie wciąż .49 czyli nie było aktualizacji. Pytałem właśnie o wersje .65, ale ponoć wersje na US i na EU są różne.


Ja miałem ciekawy przypadek w piątek. Wyszukałem cel na mapie - podglad przed potwierdzeniem pokazywał dobre miejsce a po potwierdzeniu nawigacja wskazywała inne (20km dalej) . Działo się tak za każdym razem - a powtarzałem to 5 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może z tego wynika brak błędów u mnie. W serwisie przy wymianie oleju powiedziano mi, że soft aktualizują tylko jeśli coś działa nie tak - trochę kłóci się to z remote software update...


Mapa 2018-4 - o ile to wersja, bo pod spodem był jeszcze dłuuuugi numer ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe czy jest już wersja 2019? Wczoraj bezskutecznie szukałem w necie programu bmw download manager... Mam go na innym kompie. Sprawdzę czy jest nowa mapa jak do niego dotrę.


Aktualizacje OTA to na razie wielki pic. Nie działają po prostu wcale :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i jest mapa 2019-1 dostępna i można ją ściągnąć.


Program ściągasz z po zalogowaniu do portalu klienta BMW - wejdź na sterowanie i po prawej na dole masz opcję "Aktualizacja mapy" - jest tam później odnośnik do programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.