Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - wg opisu 'do manewrowania lub podczas jazdy w korku korzystać z funkcji asystenta Low Speed' - pytanie dlaczego nie miałem tego w 40i.


Pojawia się przy tym jakaś ikonka? Różni się to czymkolwiek od zdjęcia nogi z gazu na D? - wtedy też samochód jedzie w tempie marszowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dbać o skrzynię to użyj hamulca postojowego zanim puścisz hamulec nożny na P.

I na czym to "dbanie" miałoby polegać? :mad2:

 

wiesz jak działa skrzynia? Owszem blokuje się na parkingu, ale każde takie szarpnięcie w zębatkę blokującą to bliżej do awarii. Jak zaciągniesz ręczny zanim wrzucisz parking to wydłużasz życie zębatki w nieskończoność ;) Przy okazji żaden opiłek nie odpadnie z czasem. Także ręczny, potem parking.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak - wg opisu 'do manewrowania lub podczas jazdy w korku korzystać z funkcji asystenta Low Speed' - pytanie dlaczego nie miałem tego w 40i.


Pojawia się przy tym jakaś ikonka? Różni się to czymkolwiek od zdjęcia nogi z gazu na D? - wtedy też samochód jedzie w tempie marszowym.

 

A w 40i miałeś aktywny tempomat?

Asystent Low Speed "jedzie sam" w korku. Sam się zatrzymuje, sam rusza, sam kieruje. Do tego kamera uwagi sprawdza czy patrzysz na drogę. Jak nie to nie ruszy sam tylko "zapika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dbać o skrzynię to użyj hamulca postojowego zanim puścisz hamulec nożny na P.

I na czym to "dbanie" miałoby polegać? :mad2:

 

wiesz jak działa skrzynia? Owszem blokuje się na parkingu, ale każde takie szarpnięcie w zębatkę blokującą to bliżej do awarii. Jak zaciągniesz ręczny zanim wrzucisz parking to wydłużasz życie zębatki w nieskończoność ;) Przy okazji żaden opiłek nie odpadnie z czasem. Także ręczny, potem parking.

 

Jeżdżę od niepamiętnych czasów automatami i nigdy nie zaciągałem ręcznego przed wrzuceniem na P.

Jakoś tym zębatkom, o które się tak obawiasz, nic nie było.

Jedynie przy parkowaniu na stromych pojazdach, dodawałem ręczny dla pewności .

Oczywiście można praktykować to o czym napisałeś, ale założę się, że 99% użytkowników tego nie robi, i zapewniam, że skrzyni nic się przez to nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak - i w konsoli i w schowku masz porty USB, które obsługują muzykę i zapamiętują katalogi. Obecnie wielkości pendrive są tak duże a ich ceny tak małe, że pewnie w BMW stwierdzili że i tak nikt nie korzysta z tego dysku.

 

No to rzeczywiście ten dysk zbędny.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Przebieg niecałe 40k -do wymiany przekładnia kierownicza! (Stuki i luzy)

Standard w bmw zle dokrecona sruba kontrująca to tez ma wpływ na zle.prowadzenie w innych seriach. Wystatczy dokrecic.odpowienim momentem i bedzie dzialac ale bmw wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
20 lato, 19 zima, jeżdżę od czasu do czasu po polnych dziurawych drogach ale po to kupiłem to auto.Coraz gorzej z tą słynną jakością BMW :(

 

Jeżdżę autami BMW od ponad 10 lat i nigdy nie słyszałem o słynnej bezawaryjności ;-) Słynne z bezawaryjności to może były 30 lat temu i to bardziej Mercedesy beczki. Słynna to może jest ale radość z jazdy za która swoje trzeba odstać w serwisie ;-)


No ale w tym roku tez mnie już zaskoczyło jak w 2miesiecznym aucie docieranym ostrożnie przy 2tys przebiegu był wyciek oleju ze skrzyni biegów i wymiana miski olejowej. Trochę lipa, ale zdarza się i dobrze ze przynajmniej sami zauważyli w serwisie. Teraz już prawie 10tys i poza tym brak innych powodów do narzekań a satysfakcja 100% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A u mnie dzisiaj przestała działać roleta bagażnika w X5MC :8)

Klapa w górę, roleta stoi w miejscu, nie reaguje ani na guzik automatyki, ani na guzik chowania pod podłogę całego modułu :evil: .

Telefon do doradcy i info, że częsta awaria i roleta do wymiany :mad2:

Ale chwila , bez jaj ... Carly pokazało taki błąd:


7287fd1dfd2d9ac6med.png


Minuta roboty i roleta ma zaprogramowane nowe pozycje krańcowe i wszystko śmiga jak należy :mrgreen:

Nie taki diabeł straszny :8)

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G05 30d xDrive 2019 r. od nowości u mnie, aktualnie 51 000 km :


1. wadliwa ładowarka indukcyjna - każdy telefon umieszczony na ładowarce indukcyjnej bardzo się nagrzewa (objawem jest wyłączenie awaryjne telefonu w skutek przegrzania lub spowolnienie w działaniu) - sprawa zgłoszona do serwisu - serwis wymienił w ramach gwarancji ładowarkę na nową - w dalszym ciągu ładowarka jest wadliwa - nagrzewa ładujące się telefony - nie wiedzą co z tym zrobić, czyli nie robią nic i niby nie widzą problemu - twierdzą że nagrzewanie jest normalne !!! (telefon - IPHONE XS - ładując na domowej ładowarce indukcyjnej za 50 zł w ogóle się nie nagrzewa ...)


2. delikatne stuki dochodzące z okolic zawieszenia, przy powolnym toczeniu się samochodu, na kostce brukowej (na równych powierzchniach) - na początku myślałem że to wina jakiegoś sworznia, gumy, wahacza itp. - samochód był w serwisie kilkukrotnie - za każdym razem twierdzą że nic nie słyszą, że wszystko jest ok, a jak już 1 raz usłyszeli to stwierdzili że to pewnie klapa bagażnika jest źle wyregulowana i posmarowali gumy na których się wspiera, twierdząc że to na pewno to ... oczywiście problem w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązany


3. odgłosy pochodzące z wnętrza pojazdu z tylnej części - najprawdopodobniej delikatnie na nierównościach trzeszczą zagłówki tylnej kanapy - strasznie jest to denerwujące - kilka razy sprawdzałem czy coś można poprawić - ale nie widać nic dziwnego - lub ja nie odgadłem skąd konkretnie mogą pochodzić te odgłosy


4. kamera cofania - mam wrażenie że nie podświetla prawidłowo obrazu w nocy - obraz jest bardzo ciemny, nieczytelny - mam porównanie z innymi modelami BMW - tam obraz w. nocy jest dużo jaśniejszy, a przy tym czytelny


5. nierówna praca silnika na P - tylko po włączeniu silnika i tylko na postoju - tak jakby silnik nie potrafił utrzymać równych obrotów zaraz po odpaleniu - silnik nie pracuje nierówno cały czas, ale tak jakby od czasu do czasu miał taki "skok" - objaw mija gdy silnik jest nagrzany


i to na razie tyle :) lubię ten samochód, ale te usterki i zachowanie ASO w bagatelizowaniu problemów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.