Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy przed zakupem możliwości kodowania mogę najpierw sprawdzić czy apka łączy się z adapterem?

Jak dobrze pamiętam, to na wersji demo można się połączyć i sprawdzić dostępne opcje. Natomiast przycisk zatwierdzający kodowanie jest nieaktywny. Dopiero pełna wersja pozwala na aktywację wybranych funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam np zakodowane 10 funkcji i po jakimś czasie np. miesiąc chce zakodować 11 ale sie nie uda i musze zrobić restore. Moduł wróci całkiem do fabryki i będę musiał zakodować te 10 funcji od nowa czy wróci do stanu sprzed tej nieudanego kodowania i te 10 funkci będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy przed zakupem możliwości kodowania mogę najpierw sprawdzić czy apka łączy się z adapterem?

Jak dobrze pamiętam, to na wersji demo można się połączyć i sprawdzić dostępne opcje. Natomiast przycisk zatwierdzający kodowanie jest nieaktywny. Dopiero pełna wersja pozwala na aktywację wybranych funkcji

Dziękuję za odp. Ja mam coprawda E90 2007 rok i próbowałem się połączyć ale nic z tego. Apka obsługuje auta od 2008 także należy czekać- może pojawi się możliwość kodowania starszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam np zakodowane 10 funkcji i po jakimś czasie np. miesiąc chce zakodować 11 ale sie nie uda i musze zrobić restore. Moduł wróci całkiem do fabryki i będę musiał zakodować te 10 funcji od nowa czy wróci do stanu sprzed tej nieudanego kodowania i te 10 funkci będzie?

 


Za każdym razem jak się podpinasz do samochodu i aplikacji, zapisuje aktualne ustawienia, jak wejdziesz w backups jest tam kilka ostatnich odczytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze jak już się sciągnie tą app-kę to trzeba coś tam kupić(jakiś kod?) żeby aktywować kodowanie bo inaczej nie pójdzie kodować


Tak wiem o tym kabelku i w moim przypadku pewnie też będzie trzeba,ale podobno w trybie MS działa bez tego kabelka i narazie będzie tak a pózniej jak bedzie więcej czasu to sie pociągnie kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy z nawigacją i utratą kodu aktywującego mapy? Na zagranicznym forum wyczytałem, że to częsty problem... https://f87.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1437084

Na stronie bimmer zalecają kodować z włączonym trybem samolotowym i odłączeniem telefonu w iDrive... Jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć


pacjent F48 usa


za pomocą aplikacji BIMMERCODE zmieniłem język i kilka innych ustawień ale poległem na kodowaniu RADIA, prawie się udało.


ustawiłem ze rejon ece

zmieniłem klaster 0,5

freq nicht anzige


ok działa, ale nie działa mi ręczna zmiana częstotliwości pokrętłem, co zrobiłem źle? ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

head unit: expert mode, 3000HMI, i tam w kilku miejscach musisz pozmieniac:

Language 1 - tam zmieniasz na polski,

idziesz niżej

language master - tam zmieniasz na polski

idziesz niżej

Language english us - pewnie masz zaznaczone master, to albo wywal albo przesuń go listę

language polish - tam wybierasz MASTER


cofasz się i kodujesz zmiany


potem wchodzisz w INSTRUMENT CLUSTER

expert mode

3008 PIA - SPRACHE - wybierasz polski



zobacz czy zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.