Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie na razie chodzi mi o samo sprawdzenie ponieważ w informacji wyświetlonej na podstawie skanowania kluczyka (w ASO BMW) podane jest, że aku. to kod: A105 (co daje AGM 105Ah) a zamontowany mam AGM 92Ah. Chciałem na razie tylko sprawdzić jaki jest zakodowany aktualnie w systemie - czy aby na pewno AGM 92Ah.

Btool Lite (wersja darmowa) to odczyta?

Jak nie on to jakie inne aplikacje darmowe - tylko odczyt, bez kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

head unit: expert mode, 3000HMI, i tam w kilku miejscach musisz pozmieniac:

Language 1 - tam zmieniasz na polski,

idziesz niżej

language master - tam zmieniasz na polski

idziesz niżej

Language english us - pewnie masz zaznaczone master, to albo wywal albo przesuń go listę

language polish - tam wybierasz MASTER


cofasz się i kodujesz zmiany


potem wchodzisz w INSTRUMENT CLUSTER

expert mode

3008 PIA - SPRACHE - wybierasz polski



zobacz czy zadziała

 

Dzięki - zadziałało :-)

Kluczem chyba było 3008 PIA - SPRACHE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć


pacjent F48 usa


za pomocą aplikacji BIMMERCODE zmieniłem język i kilka innych ustawień ale poległem na kodowaniu RADIA, prawie się udało.


ustawiłem ze rejon ece

zmieniłem klaster 0,5

freq nicht anzige


ok działa, ale nie działa mi ręczna zmiana częstotliwości pokrętłem, co zrobiłem źle? ktoś coś?

Myślałem, że mam coś innego ustawione, ale to dokładnie te same opcje i takie samo zachowanie.


W jednym z artykułów na bimmerfest https://www.bimmerfest.com/forums/showpost.php?p=9391031 ktoś pisze, że zmienił kraj na australię i wtedy zaczęło mu działać wszystko włącznie z RDSem ... muszę to sprawdzić, bo RDS nie działa poprawnie (tzn jadąć przez Polskę nie aktualizują mi się automatycznie częstotliwości danej stacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem wcześniej zakodowane automatyczne składanie/rozkładanie lusterek.Idzie zima i chce to wyłączyć.Niestety w BimmerCode jedyna opcja jest „Active” i nie można tego wyłączyć.Ma ktoś jakieś pomysły?Moze w Advance Cose jest opcja to wyłączyć?


25166668462f334568b2c81b5defb5845392b950823f7e85b471a7f3690435b557137a92.jpg

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepne dwa wiersze odpowiadają za skladanie i rozkladanie lusterek przy otwieraniu i zamykaniu.

Dzięki pomogło,tylko kiedyś miałem tak jak długo przytrzymałem przycisk od zamykania to lusterka się składały.Jak krótko to nie.

Po przestawieniu tych dwóch wierszy ta opcja nie działa.

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy!

Chcialem w końcu kupić adapter, na popularnym portalu z aukcjami rozpiętości cenowe za iCar Pro 4.0 sięgają 100 zł.

Czy to za 70:

https://allegro.pl/oferta/vgate-icar-pro-bt4-0-interfejs-obd2-elm327-ios-pl-8356964980?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


To to samo co to za 170?:

https://allegro.pl/oferta/bimmercode-kodowanie-bmw-mini-vgate-icar-4-0-ble-7593685417?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


Pod androida wersja BT pod IOS Wi-Fi ? Czy z andkiem Wi-Fi tez zadziała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolciu kup sobie icar pro BT4.0 i bedzie idelany do twojego auta.Ja tez mam taki sam do f30 z apką bimmercode kupowany z chin i dziala idealnie.Czy to wersja BT (bluetooth) czy wifi to chyba nie ma nic wspolnego z tym czy pod androida czy pod IOS o ile sie nie myle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio, że kodowanie (tzn. zmiany w systemie auta) za pomocą interfejsu bezprzewodowego (np. bluetooth) jest niebezpieczne. Mówiono mi, że może się tak zdarzyć, że połączenie bluetooth może generować takie błędy. Że niby podczas przesyłania komunikatów może nastąpić błędna interpretacja tego co jest przesyłane i zmieni się dodatkowo coś innego. Wydaje mi się to trochę dziwne ponieważ bluetooth jest to transmisja cyfrowa i na pewno ma jakieś mechanizmy kontroli błędów więc nie powinno coś takiego wystąpić. No ale sam nie wiem. Jak często zdarzają się dodatkowe błędy podczas takiego programowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.