Skocz do zawartości

Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O, czyli nie tylko w N43/N53 są czujniki NOx :D

 

Każda silnik benzynowy od n43/n53 ma już NOX, bo każdy ma już bezpośredni wtrysk. Najnowsze silniki benzynowe są jeszcze bardziej skomplikowane, bo dodatkowo mają do bezpośredniego wtrysku dołożoną turbosprężarkę, przy mniejszej liczbie cylindrów i mniejszej pojemności skokowej.

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@ponta, niestety na oba pytania nie odpowiem Ci bo 1. Jeździłem tylko po mieście. Nie było czasu ba wypad na autostradę

2. Deski nie dotykalem ale skóra zawsze robi robotę wiedz jeśli się zastanawiasz to bierz skórę

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas reakcji jest IMO sporo lepszy, niż w 430i. Moc jest na papierze jest prawie taka sama, ale subiektywnie zbiera się dużo lepiej :) Być może po części to też "zasługa" napędu, w 430i był xdrive, G20 miała RWD i sportowy dyfer.

 

Update silnika 30i jest kuriozalny, po co robić modernizacje na 50Nm i całe 6KM urywając 0.1s do setki... Jakby zrobili to na poważnie to byłoby 280KM albo lepiej i odczuwalnie lepszy start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tym autem podniecają się tylko przedstawiciele handlowi.

Kiedy jakieś normalne recenzje? :D Bo na forum to jak na razie wylewa się hipokryzja.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Marek Wieruszewski testował G20 i bardzo się zachwycał.

Z drugiej strony niedawne recenzje Motor Trend i car and Driver były raczej umiarkowane, w skrócie „jest jepiej, ale to nie Alfa Giulia”.


Trzeba będzie poczekać na więcej testów. Moim zdaniem G20 jest bardziej dopracowane, niż AR, ale jeździ gorzej. Za całokształt, nr 1 w segmencie, a za prowadzenie nr 2 po Giulii.


EDIT: chciałbym zapytać o to samo, co kolega Slamon. Jaki jest kolor i wzór felg na G20 ze zdjęcia? Bardzo ładny konfig, na dodatek w SportLine, a nie M pak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze dwa miesiące temu siedziałem w AR i do nowej 3 to jej daleko.

 

A co porównujesz? Wygląd? AR jest równie ładna, praktycznie w środku jak F30 (dużo nawiązań do BMW lub odwrotnie).

Z tego co wiem lepsze materiały i spasowanie, uklad jezdny przebija ten w BMW. Więc? Oczywiście model testowy do ARQ.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Dopiero teraz dotykałem nową G20.

Oszczędności, oszczędności.

Dlaczego kieszeń w drzwiach to surowy plastki w wewn.?

W E93, mam miękki materiał, żeby nic nie gruchotalo w drzwiach.

No i cena 275 tys za 320d z xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

340i jest RWD w USA, cena 50K dolarów :)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Widziałem, że B48 mają wkładać do nowego M135i z parametrami 305 koni i 450 momentu. Ktoś wie, czym się będzie różnić od tego w G20 330i?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Istnieje opcja ze niczym....

Turbo mam to samo co w 340i, chłodnice wody też....

Po samym sofcie wyszło mi 300ps/450nm

Bez innych modów, więc wielce prawdopodobne że to tylko kwestia softu...

Ale może ktoś ma lepsze dane z chęcią się dowiem.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W Bawarii na Czerniakowskiej maja 330i rwd Dravit Grey MSport. Silnik jeździ fajnie, ciągnie z dołu jak diesel, z tym, że jak przekroczy 4k obrotów to jedzie dalej :D

Przy mocno rozgrzanym asfalcie tak jak dzisiaj, startując ze świateł, gaz w podłogę i opony ostro piszczą, także 400 momentu robi swoje. Skrzynia szybka, nawet odniosłem wrażenie, że szybsza niż sportowa w F20. W trybie sport, przy redukcji robi międzygazy.

Te plastik ala aluminium rzeczywiście trzeszczące i wyglądające słabo. Ale jak siedziałem w wersji z najdroższymi skórami i z drewnem to sie to wszystko wydawało bardziej solidne. Może tędy droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zdecydowałem się po dłuższym namyśle na 330i G20. Dostałem ofertę położenia ceramiki przez BMW (BMW Inchcape Wrocław, nie wiem czy w innych salonach to oferują) firmy GardX. Czy ktoś z was wie może czy warto skorzystać z tej oferty czy lepiej oddać auto do jakiegoś innego detailingu?

I pytanko, bo nie zdążyłem zapytać sprzedawcy - czy dostęp komfortowy zawiera jednocześnie automatyczne zamykanie/opuszczanie klapy ? W konfiguratorze nie ma oddzielnie dostępu komfortowego, widać go tylko w którymś z pakietów i tam wg. opisu wynikało, że automat do klapy jest. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.