Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

40xi Trasa wiskitki-zamosc 11.6l/100km w tym ekspresowki 200km/h wmiare stale z wyhamowaniami do 120 i palowaniem do szybkiego uzyskania predkosci

W druga strone zamosc-janki wyszlo 11.4l ale z predkosciami do 220 i korkiem w radomiu. Oszczednosc poziom - przeciez nie chciales disela a wyliczales ze spali 18l:D bylem mocnym pesymista :mrgreen:


Aaa i przy okazji przy 200 bez tempomatu waha sie od 13 do 14.5litra, wiec przyzwoicie;) przy 230 robi sie w kij glosno ale do 200 pelen komforcik przy lagodnej muzyce (zwykle radio daje rade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak bez zdjęć przyznasz chyba, że myślałeś że ja tu ściemniam delilatnie mówiąc? :wink:

 

Nie, serio

Po prostu sam chyba nigdy nie zrobiłem jeszcze takiej trasy, gdzie to byłoby możliwe. Natomiast nawet jadąc autostradą w Italii gdzie było ograniczenie do 100-100 przez wiele kilometrów widziałem jak mocno spada średnie spalanie i że chwilowe jest ok 7 l. Ale przyznaję, że 6.6 nigdy nie widziałem na swoim wyświetlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to trochę nie miarodajne, bo Lukasmat podaje wyniki na odcinkach 20-50km trasy, a często inni podają średnią z trasy rzędu 300-700km gdzie jest więcej przyspieszeń, korków, dohamowań i innych czynników będących na drodze. I wtedy średnia będzie wzrastać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc ludzi z ktorymi rozmawiam nie wierzy w możliwość zejścia do 6.6l. Ci ludzie bie mają G30 a w większości srednią klasę ale jest paru z A6kami w dieslu. Każdy się uśmiecha jak to slyszy ale fotka nie kłamie. Nie należe do tych co to patrzą na spalanie i jeżdżą tak, że emeryt przy bich jest szybki ale przyznaję, że fajnie zobaczyć raz na dlugi czas taki wynik. To jedna z nielicznych rzeczy jakie mnie cieszą w G30 w porównaniu do Audi.

Cienki jasne, ze jest to niemiarodajne. To chyba każdy potrafi sobie to zweryfikować. Powiem tak, pisałem że trasa była pusta, całkiem pusta. Gdyby te dłuższe trasy były puste to też wyniki byłyby super niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A6 kombi 2.0 D 190 km w quattro mam spalanie na poziomie 8,2 litra, zostawiając w serwisie swoją 550 dostałem 520 D x drive i średnie spalanie na na takiej samej trasie wyszło podobnie przy takim samym stylu jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Znajomy zastanawia się czy brać benzynę czy diesla. Hmm

Po 10 latach z 530d, przyzwyczajenie mówi diesel, ale akcyza skutecznie ogranicza zapędy w kierunku 530d.

Zostaje 530i, niestety kierowca ma styl jazdy zero/jedynkowy i może być wir w baku.


Co do rekordów, dla przykładu 3 litrowa benzyna w Mercedesie C43 AMG o mocy 367KM, droga krajowa, mały ruch


e8cf1519260f3326gen.jpg


Więc takie 6,6 w 530i to żaden szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam to co pisze kuba. Wszyscy zachwycają się jak cicha jest g30 ale według mnie szału nie ma i jest wiele do zrobienia. Powyżej 180 robi się głośno a powyżej 220-230 jest juz bardzo glosno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artic, jadąc 160 - 180 km na tempomacie nie dojedziesz w 2,5 godziny z Warszawa centrum do Gdańska centrum przez A2 i A1. :nienie: Nawet wiatr w plecy nie pomoże...

Zazdroszczę tak oszczędnej M550 i , niestety moja tak mało nie pali, chyba muszę udać się na serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoim 530i trasę Bielsko-B. - Warszawa - Bielsko-B. robię bez tankowania.

Fakt że wracam na oparach ale bez większego ryzyka tankuję pod domem.

Generalnie u mnie ~800km na baku do zrobienia bez większego wysiłku, przy

jeździe raczej mocno dynamicznej.

mam dobre porównanie do 530d bo i takiego w domu mamy i przy moim stylu

jazdy na tych samych trasach różnica w spalaniu to 2l/100km.

Niebawem będę miał porównanie do 760i :mrgreen:

 

Ile wyszło ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się sprzeczał, jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy np. 530d a 530i czy 540i - bo to bezsensu, ale podaję moje spalanie z ostatniego wyjazdu do Budapesztu.


Jazda raczej normalna, na drogach dwukierunkowych płynna, bez dzikowania, natomiast na odcinkach autostrad (około połowy trasy) jazda również płynna, bez szaleństw, ale naprawdę szybka najczęściej w okolicach 1,80zł. No i bez problemu kilka razy zamykałem licznik. Na całej trasie wyszło tak:

f6bfb253-35fd-454c-825f-b0bf354277c7-original.jpg?width=1920&height=1080&fit=bounds


Jak dla mnie to rewelacja, bo jest to mniej niż w 520d przy podobnym stylu i jeździe. Wiem, że niektórzy nazwali by taką jazdę "mocno dynamiczną" ale raczej taka nie była - owszem, na banie szybko, ale płynnie, a na pozostałych drogach i tak nie dało się za bardzo szaleć - do tego na Słowacji to obecnie nie jest w modzie :wink: W każdym razie chodzi mi o to, że nie była to jazda eko o kropelce... a i trochę korków po drodze też było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40d Katowice - Rzeszów jazda mocno energiczna (170-200km/h), koła 19" (zimówki) komputer pokazał mi 8.1l/100km! Jestem w mocnym szoku. Przy normalnej jeździe spokojnie do 7.2-7.5 bym zszedł..Obecnie komputer wskazuje mi 7.8l (75% miasto-25% trasa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz średnie z niecałych 3000km 6,9l/100 - a w F10 w 520d miałem 7,4l/100 :D


No ale teraz chyba trochę wolniej jeżdżę, bardziej delektuje się tą jazdą i też ten wynik mnie rajcuje, nie dla oszczędności, ale dla samej liczby. Z pewnością trochę urośnie, ale widzę, że będzie porównywalny z 520d w F10 :cool2:

Z moich obserwacji to jest tak; w mieście 30d potrafi spalić więcej, a na trasie mniej od 20d przy szybszej jeździe - co wydawałoby się logiczne przy większym zapasie mocy. Dodam, że 530d ma około 1800obr/min przy 160km/h :D

No i u mnie nie ma xDrive'a - to też trochę obniża spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoim 530i trasę Bielsko-B. - Warszawa - Bielsko-B. robię bez tankowania.

Fakt że wracam na oparach ale bez większego ryzyka tankuję pod domem.

Generalnie u mnie ~800km na baku do zrobienia bez większego wysiłku, przy

jeździe raczej mocno dynamicznej.

mam dobre porównanie do 530d bo i takiego w domu mamy i przy moim stylu

jazdy na tych samych trasach różnica w spalaniu to 2l/100km.

Niebawem będę miał porównanie do 760i :mrgreen:

 

Ile wyszło ? :mrgreen:

 

Muszę zajrzeć tacie do komputera ale deklaruje ~17-18l :8)

Przesiadł się z 30d ~8-9l.

Wstyd się przyznać ale ja się jeszcze nawet tym autem nie przejechałem

nie licząc ostatnio dosłownie 2x3km. Jak zrobię tym jakąś chociaż trochę

dłuższą trasę to dam znać jako ciekawostkę ile to pali przy moim stylu jazdy.

Jedno jest pewne 80l bak na trasie nie powala.


Patrząc na spalanie kolegów w 30d stwierdzam że chyba mam ciut cięższą nogę

bo mój wynik to 6,9l przy średniej delikatnie >100km/h :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d, miasto, krotkie odcinki max 10km. Temp na zewmatrz 5-15 stopni. Srednie z 3 baków 10.9l/100km. Styl normalny.


Trasa 1500km. Doladowany na full. Srednia 125km/h (160-180 km/h) 8.9l. Dawniej te same warunki e91 320d lci 184KM ok 7.5l. Trzeba wziac poprawke ze e91.byl w manualu czyli ok 1l mniej paliwa.


Reasumujac w porownaniu 2och silnikow i mas aut 3.0d wcale duzo nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.