Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiejś tam wielkiej tragedii w tym dolocie nie było widziałem gorsze co do klapek to ja wymienialne przed świętami klapki na zestaw naprawczy z alegro za 150zl ,4klapki ale czy potrzebnie nie wiem może tylko dla swojego spokoju ,bo u mnie przy prawie 400tys wyglądały ok żadnego luzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie było, ale pilnie potrzebuje na nowo B-tool, na szybko nie widzę rozwiązania

Miałem pełną wersje btoola na tel, po przywróceniu ustawień fabrycznych w tel, naturalnie apka wyleciała. Muszę na nowo wykupić? Pobierałem chyba ze sklepu play, nie pamiętam dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przypisaną do konta, zalogujesz się do maila to powinno pobrać pełną za sklepu jak każdą inną aplikację.

Poszło, dzięki

Wczoraj miałem ciekawą sytuacje Auto f11z 525, z zawieszeniem EDC. Odpalam, i mam komunikat "podwozie ograniczone działanie, można kontynuować jazdę". Auto było bardzo twarde, twardsze niż poprzednie m-tech w E39 :), prawie jak w gokardzie

Po przejechaniu ok 80km, i ponownym odpaleniu było ok (pełna funkcjonalność zawieszenia), obecnie nadal jest ok

Błędy jakie wykrył btoll: przedni moduł nadwozia 9307c2 oraz kod 9307ba. Ps może to z nivo? Ale. Auto stało równo,podobnie jak zwykle. Wydaje mi się, że nie był twardy tylko tył, ale tez przód. Ktoś coś może powiedzieć w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

A co może być powodem komunikatów (przy sprawdzaniu błędów):

1. Brak odpowiedzi z ECU, np. EGS Skrzynia biegów

2. Błąd (tak po prostu, bez kodu ewentualnej usterki), np. FEM Przedni moduł nadwozia


Po Bluetooth nie połączy z tymi modułami? (F34 2014r.)

Czy ELM za słaby (niebieski przezroczysty Mini z dwiema płytkami)

Tak się przypomnę z tymi pytaniami, ktoś podpowie? Może autor? ;)


Inna sprawa - jaki procent naładowania w apce pokazuje Wam w pełni naładowany akumulator?

Przed ładowaniem prostownikiem (automatyczną ładowarką) miałem 69\70% (aku 91 Ah).

Po naładowaniu do pełna mam 73%.

Apka pokazuje 0% zużycia akumulatora.

To jest OK?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie może być 100% bo musi zostać miejsce na doładowanie w czasie jazdy bo pewnie masz "brake energy regeneration"

Ja kupiłem nowy akumulator dwa tygodnie temu i najwięcej co miałem to 83 %

Potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!


Czy btool wyrzuci błąd 4ACC?

Dzisiaj byłem na hamowni i auto przy pierwszym pomiarze miało 158KM i 350Nm, a przy drugim wyrzuciło właśnie w/w błąd. Czy ten błąd dotyczy turbo czy czujnika doładowania w kolektorze? Co może powodować, że ten błąd się pojawił?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co do sondy lambda w M47. Może ktoś sprawdzić odczyty na jałowym rozgrzanym silniku. Miałem wymieniane świece ponieważ nie grzały i z tego co pomiętam przed wymianą odczyty lambdy były w granicach 3-6 natomiast teraz na mam 9-12. nie wiem czym to spowodowane. Czy to koniec sondy czy coś jeszcze. nadmieniam że po sprawdzeniu nie ma żadnych błędów jak również nie zauważyłem aby spalanie było jakieś większe. Poza tym że na jałowym wskazuje inaczej to podczas jazy zachowuje się tak jak wcześniej czyli przy przyspieszaniu parametry się zmniejszają do 1,3-1.4 natomiast przy hamowaniu silnikiem wskakuje wartość 32.75. Po sprawdzeniu wartości napięcia oscylują ok. 1800-2100 mV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wartości są ok.

Jakie masz obroty silnika na biegu jałowym???

Ja jak wypale DPF to wartości ciśnienia wstecznego zaczynają się od 3.

Jak zrobiłem dwa wypalania jeden za drugim ( w odstępie 10km ) ,to ciśnienie na biegu jałowym wynosiło 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może być powodem komunikatów (przy sprawdzaniu błędów):

1. Brak odpowiedzi z ECU, np. EGS Skrzynia biegów

2. Błąd (tak po prostu, bez kodu ewentualnej usterki), np. FEM Przedni moduł nadwozia


Po Bluetooth nie połączy z tymi modułami? (F34 2014r.)

Czy ELM za słaby (niebieski przezroczysty Mini z dwiema płytkami)

 

W serii F w niektórych rocznikach apka ma problem z połączeniem się z niektórymi modułami. Nie jest to wina ELMa jeśli łączy się z silnikiem. Pracuję nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dzięki za info :cool2:

Z ciekawości - na podstawie czego apka podaje info o zużyciu akumulatora, stanie naładowania?

U mnie informuje o 0% zużycia, a nowy nie jest, no i pod ładowarką nie naładował się więcej niż do 73%.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie czego apka podaje info o zużyciu akumulatora, stanie naładowania?

U mnie informuje o 0% zużycia, a nowy nie jest, no i pod ładowarką nie naładował się więcej niż do 73%.

 

Są to wartości odczytane wprost ze sterownika silnika, a wylicza je klema IBS na podstawie napięcia i bilansu energetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.