Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

10011630600

F1x F2x N47T Replacing exhaust-gas recirculation cooler (low-temperature)

Qualitätsanalysen in unserem Hause haben zu der Erkenntnis geführt, dass die Abgasrückführungskühler über Fahrzeuglebensdauer möglicherweise undicht werden können und nicht unserem Qualitätsstandard entsprechen.

Im ungünstigen Fall kann der Abgasrückführungskühler undicht werden. Das austretende Kühlmittel könnte in Kombination mit Ruß- und Ölablagerungen im AGR-Kühler zündfähige Ablagerungen erzeugen. Dies könnte in seltenen Fällen zu lokalen Verschmorungen an der Sauganlage und im Extremfall zu einem Brand führen.

Entsprechend Fahrzeugselektion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Panowie, podając sam numer akcji bez VIN, ciężko będzie Wam cokolwiek pomóc.

VIN D367114 + 0011640600, z ciekawości jak masz chwilę, bo i tak pewnie za chwilę będę się umawiał.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, podając sam numer akcji bez VIN, ciężko będzie Wam cokolwiek pomóc.

VIN D367114 + 0011640600, z ciekawości jak masz chwilę, bo i tak pewnie za chwilę będę się umawiał.

Otwarty 10011640600

Replacing the exhaust gas recirculation cooler (high temperature)

In-house quality analyses have led to the realisation that the exhaust gas recirculation coolers can possibly leak over the service life of the vehicle and do not meet our quality standard.

In the worst case, the exhaust gas recirculation cooler can leak. The escaping coolant could create flammable deposits combined with the soot and oil deposits in the exhaust-gas recirculation cooler. In rare cases, this could lead to local scorching on the intake system and, in extreme cases, to a fire.

According to the vehicle selection

• Replace the exhaust gas recirculation cooler including the exhaust gas recirculation valve and renew the acoustic cover, if installed.

• Carry out the pressure sensor functional check and replace the intake system, if required.

• Read off the part designation from the new exhaust gas recirculation cooler and note it down using

the diagnosis tester (execute the test module).


oraz Uwaga! - Dostępna bezpłatna naprawa pogwarancyjna w oparciu o VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Może u mnie coś się pojawiło? WBA5J71030D699463

Uwaga! - Sprawdź akcje techniczne

Uwaga! - Dostępna bezpłatna naprawa pogwarancyjna w oparciu o VIN

Otwarty 10011630600

Wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin (niskotemperaturowa)

Lokalny nr kampanii:

Analizy jakości wykonywane w naszej firmie wykazały, że w trakcie okresu eksploatacji pojazdu chłodnica recyrkulacji spalin może utracić szczelność i przestać odpowiadać naszym standardom jakości.

W niekorzystnych warunkach chłodnica recyrkulacji spalin może się rozszczelnić. Wyciekający płyn chłodzący może w połączeniu z osadami sadzy i oleju utworzyć palny osad w chłodnicy recyrkulacji spalin. W rzadkich przypadkach może to doprowadzić do lokalnych przepaleń układu dolotowego, a w skrajnym przypadku – do pożaru.

Odpowiednio do wyboru pojazdów

• Wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin wraz z zaworem recyrkulacji spalin oraz osłony akustycznej, jeśli jest zamontowana.

• Przeprowadzenie testu działania czujników ciśnienia i w razie potrzeby wymiana układu dolotowego.

• Odczytanie oznaczenia nowej chłodnicy recyrkulacji spalin i zapisanie go za pomocą testera

diagnostycznego (wykonanie modułu testowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proszę sprawdzić.

WBAXB91000DX39614

Otwarty 10011620600

E84 F0x F1x F2x F3x N47T Replacing exhaust-gas recirculation cooler (high-temperature)

Lokalny nr kampanii:

 

Prosiłbym o sprawdzenie WBAJD11060G882017. Pozdrawiam

Uwaga! - Sprawdź akcje techniczne

Uwaga! - Dostępne akcje specjalne

Uwaga! - Dostępna bezpłatna naprawa pogwarancyjna w oparciu o VIN


Status Nr czynności Opis Szczegóły Rezerwacja

Otwarty 10013850300

Programowanie sterowników (DDE)

Lokalny nr kampanii:


Status Nr czynności Opis Szczegóły

Otwarty 1INFO511056

Customer Information EGR-Cooler

Lokalny nr kampanii:

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U Mnie akcja wygląda tak .

Najpierw weryfikacja pożniej zamawiają częsci i dzwonią.

Ale co Mnie martwi po weryfikacji gdy chłodniczka jest uszkodzona odsyłają do domu autem na własne ryzyko.

Nie maja na stanie chłodniczek :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w ustaleniu czy mój egr podlega akcji serwisowej.

Po informacji z BMW ASO powiedzieli mi ,że jest akcja ,ale po wymianie trzeba zakodować, i tu są schody. Mój samochód został sprowadzony z Kanady a serwis w wawie inchape nie programuje samochodów z usa. Powiedzieli mi żebym szukał innego serwisu, który może zakodować nowy egr.

Podaje mój vin 0N12834

Nr egr 7 823 210 08. I chyba data 15. 07. 10 numery z naklejki egr.


Z historii samochodu wiem ,że wcześniej był wymieniany silnik , i tu mam problem z ustaleniem czy mam zły egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.