Skocz do zawartości

[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 724
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-316d-tou/repair-manuals/33-rear-axle-rear-wheel-drive-guide/33-52-shock-absorbers/GckbUek

W linku masz również przekierowanie do tego co musi zostać zrobione przed przystąpieniem do demontażu - poszycie bagażnika i jest tam też manual jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebranie wykładziny bagażnika w sedanie to 15 minut roboty. Amortyzatory sachs są bardzo wygodne w wymianie. Potrzebujesz płaskich kluczy i nasadek. W przypadku innych producentów wymagane są jakieś dziwne klucze lub francuz precyzyjny. Ogólnie cała wymiana amorków z tyłu bardzo prosta. Najtrudniejszy może być demontaż starych jak są jakieś dziwne wynalazki zamontowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.

Nie wiem, czy dobrze zrobiłem (okaże się), ale kupiłem te amortyzatory Sachs. Oddaje mechanikowi do wymiany. Niestety to ze dwie dwie i pół stówki, ale nie mam ani narzędzi ani dobrego miejsca do takich wymian w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
coś do poprawy prowadzenia? Chciałbym, żeby auto było sztywne i stabilne na zakrętach + przy wyższych prędkościach. Kupiłem Eibach Pro kit, jaki amor do tego? aktualnie 138 tys nalotu i czuję, że to już nie to prowadzenie co 6 lat temu jak kupiłem samochód :( amor sportowy jest po vin : S704A M Sports suspension

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem tył na sachs, prowadzenie auta na plus, wylane był oem bmw przelot 285 tyś, przód jeszcze siedzi oem, ale myślę nad wymiana, po takim przelocie niby sa suche nie tłuką ale wydaje mi się ze głośno pracują, trzeba by wymieniać czy nie czepiać sie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory sachs i inne seryjne dość głosno pracują same w sobie w e90 , taka konstrukcja ich chyba. Ale juz Bilstein B8 zupełnie inna bajka i tłumienie dziur , cicha praca . Polecam każdemu Bilstein B8 lub jesli seryjna wysokosc zawiechy to B6. To jest przepaść w jakosci pracy zawieszenia. I niestety w cenie tez trochę jest . Co ważne , do e90 B6 i B8 tylne amory są na ,, grubej rurze " , co oznacza brak wycieków , bo do cześci samochodów na tył produkują je z cieńszym tłoczyskiem i niestety szybko się kończą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,


stoję przed wyborem przednich amortyzatorów do E92 325i. Jeszcze niedawno chciałem kupić oryginały ale takie czasy nastały, że nie pójdę do ASO. Znajdzie się tu dobra dusza, która doradzi/ sprawdzi jaki dokładnie model amortyzatora powinienem kupić żeby zachować oryginalną albo troszkę bardziej sportową charakterystykę? Myślę o Sachs lub Bilstein. Dodam tylko, że wymieniłem ostatnio przednie sprężyny na OEM-owe.

Bardzo proszę o pomoc

VIN: WBAWB31057P111792


Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy amortyzatory sachs mtechnik o skróconym skoku podejdą plug&play do zawieszenia standardowego czy mają inne mocowania? Będę wymieniał amortyzatory przód i planuję wrzucić te ze skrócony skokiem + eibach pro-kit. Da to radę czy będzie rzeźba?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie wszystkich amortyzatorów jest takie samo. Do amorów od zawieszenia sportowego seryjnego powinny byc sprezyny od takiego zawieszenia ( -15mm wzgledem serii ) a nie Eibach pro kit , ktory obniza wzgledem serii przód ponad 30 mm a tył 30 mm . Jak załozysz Eibacha sprezyny do amorów przystosowanych do obnizenia tylko o 15mm , to bedzie to klasyczna amatorska rzeźba , zabierasz im 15 mm skoku , co skutkuje tym , ze przy obciązeniu , na hopach , policjantach itd bedzie Ci przód dobijał , a amor nie bedzie pracował w optymalnym zakresie . Do eibcha musi byc amor tuningowy , niefabryczny . Np Bilstein B8 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mocowanie wszystkich amortyzatorów jest takie samo. Do amorów od zawieszenia sportowego seryjnego powinny byc sprezyny od takiego zawieszenia ( -15mm wzgledem serii ) a nie Eibach pro kit , ktory obniza wzgledem serii przód ponad 30 mm a tył 30 mm . Jak załozysz Eibacha sprezyny do amorów przystosowanych do obnizenia tylko o 15mm , to bedzie to klasyczna amatorska rzeźba , zabierasz im 15 mm skoku , co skutkuje tym , ze przy obciązeniu , na hopach , policjantach itd bedzie Ci przód dobijał , a amor nie bedzie pracował w optymalnym zakresie . Do eibcha musi byc amor tuningowy , niefabryczny . Np Bilstein B8 .

 


straszne banialuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadne banialuki kolego, tylko przerobilem to na dwoch autach . Poczytaj sobie jakies artykuły fachowe na temat tuningu zawieszeń , co sie z czym parujei jak działa , albo sobie zadzwoń do Zerkopolu , tam Ci starszy pan od Bilsteina fachowo wytłumaczy w czym rzecz , bo widzę , że wiedzy brak .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie żadne banialuki kolego, tylko przerobilem to na dwoch autach . Poczytaj sobie jakies artykuły fachowe na temat tuningu zawieszeń , co sie z czym parujei jak działa , albo sobie zadzwoń do Zerkopolu , tam Ci starszy pan od Bilsteina fachowo wytłumaczy w czym rzecz , bo widzę , że wiedzy brak .

 


nadal banialuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadne banialuki kolego, tylko przerobilem to na dwoch autach . Poczytaj sobie jakies artykuły fachowe na temat tuningu zawieszeń , co sie z czym parujei jak działa , albo sobie zadzwoń do Zerkopolu , tam Ci starszy pan od Bilsteina fachowo wytłumaczy w czym rzecz , bo widzę , że wiedzy brak .

 


nadal banialuki

 


Jak nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia , to sobie daruj te farmazony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.