Skocz do zawartości

[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć posiadam BMW e90 318d z 2008 roku w m pakiecie wizualnym.


mój VIN to: WBAVG110X0A570388


poszukuje amortyzatorów do tego auta, nie znam się a nie chciałbym oddawać. Doradzilibyście jakie wybrać tak aby pasowały do tego zawieszenia? Poszukuje solidnej dobrej firmy ze średniej półki, jakie wybrać? Nie muszą być Sachs, poszukuje jakiegoś zamiennika tak aby był równie dobry ale nie z górnej półki cenowej.


Będę wdzięczny za wszystkie polecenia :) pozdrawiam !

 


Zamiast Sachs ( które mi sie tylne wylały po 45 tysiącach ) kup Monroe OEspectrum , miałem je tez , 5 lat gwarancji . Np na czescidobmw.pl mozna je kupić , tańsze niż Sachs, sa tam je kupowałem . Zadzwoń , dobiorą tak, ze oddawać nie będziesz musiał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 724
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No fakt, te monroe wyglądają ciekawie, cenowo tez. Ja z przodu mialem założone TRW przez poprzedniego właściciela. Taki shit, ze głowa mała. Różnica 20% na "trzęsiawkach" mimo niecałych 2 lat na aucie.

Teraz zalozylem Sachsy. Powalająca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Właśnie chce się dowiedzieć jak to zrobić. B8 to troche za duży wydatek dla mnie zwłaszcza że to tylko 320d. Wiem że niby nie ma konieczności zmiany amortyzatorów przy Pro Kicie, ale skoro i tak musze to wolałbym coś co będzie lepiej pasować. Tylko właśnie co? Sachs M Technik będzie ok? Pasuje bez przeróbek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie listę części, byłbym wdzięczny gdyby ktoś potwierdził że ma to sens:


Przód sport:

Amortyzator SACHS 311 405 (Z lewej)

Amortyzator SACHS 311 406 (Z prawej)

Odboje SACHS: 900133

Mocowanie amortyzatora góra SACHS 802 186


Tył sport:

Amory SACHS 311 410

Odboje SACHS 900 127

Mocowanie amortyzatora dolne poduszka SACHS 802547

Łożysko amortyzatora SACHS 802 548 czesc dolna

Łożysko amortyzatora SACHS 802 549 czesc gorna


Mocowania amorów i łożyska są takie same dla zwykłej i m wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dołączam się do pytania kolegi wyżej. Taki zestaw będzie chyba ok do wymiany zwykłych amortyzatorów na M-pakietowe? Nic już więcej chyba nie trzeba? Łączniki też od razu wymienić jak od nowości do przebiegu 270tys nie ruszane?

Osobiście na razie robiłem tylko tył i na częściach jak napisałem w poście, wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Co będzie jeśli załoze amortyzatory m-pakietowe do zwykłego zawieszenia SE? Sprężyny też są SE.


Trzy lata temu wsadziłem nowe Sachsy, wraz z kompletem nowych odbojów i poduszek (wszystko firmowe) i jeden już wylał, bo wahacz mokry. I tak też się zastanawiam, czy mogę użyć starych poduszek, a wymienić tylko oba amortyzatory?

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze sprężyn na tył, na realoem brak nr części.

W hurtowni mówią że albo wysokość 331 albo 342mm.


Końcówka VIN : VC15735

BMW E90 320i 150KM

 

wg katalogu sachsa - ten model: 996 971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie jeśli załoze amortyzatory m-pakietowe do zwykłego zawieszenia SE? Sprężyny też są SE.


Trzy lata temu wsadziłem nowe Sachsy, wraz z kompletem nowych odbojów i poduszek (wszystko firmowe) i jeden już wylał, bo wahacz mokry. I tak też się zastanawiam, czy mogę użyć starych poduszek, a wymienić tylko oba amortyzatory?

 

Amortyzator nie będzie działał w pełnym zakresie na krótszej sprężynie, co przyczyni się do jego szybszego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator nie będzie działał w pełnym zakresie na krótszej sprężynie, co przyczyni się do jego szybszego zużycia.

 

A to myslalem, ze m-pakietowa jest krotsza..

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co będzie jeśli załoze amortyzatory m-pakietowe do zwykłego zawieszenia SE? Sprężyny też są SE.


Trzy lata temu wsadziłem nowe Sachsy, wraz z kompletem nowych odbojów i poduszek (wszystko firmowe) i jeden już wylał, bo wahacz mokry. I tak też się zastanawiam, czy mogę użyć starych poduszek, a wymienić tylko oba amortyzatory?

Zmarnujesz pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator nie będzie działał w pełnym zakresie na krótszej sprężynie, co przyczyni się do jego szybszego zużycia.

 

A to myslalem, ze m-pakietowa jest krotsza..

 

Źle doczytałem, myślałem że masz standardowe zawieszenie do m-pak sprężyn. Tutaj sytuacja odwrotna, czyli sprężyna o wyższym zakresie niż amortyzator, spowoduje to najprawdopodobniej uszkodzenie amortyzatora (wyleje się, bądź mechanicznie uszkodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle doczytałem, myślałem że masz standardowe zawieszenie do m-pak sprężyn.

 

I tak wlasnie mam, sprawdzilem po kodzie z faktury - m-pakietowe sprezyny przy standardowym zawieszeniu i standardowych amorach. Czyli pewnie dlatego tak szybko sie wylal. Chyba pozostaje mi zalozyc stare sprezyny, albo kupic amortyzatory m-pakietowe :) Choc nie wiem czy to dobry pomysl.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, czy ktoś może jednoznacznie wskazać jakie sprężyny powinny iść do E91 330D 2007r, m-technik? VIN: WBAVU91080KT03106
Szukam w necie, szukam na forum i w tym temacie, ale za dużo różnych i ostatecznie sprzecznych informacji.
Wymieniam bo jedna pękła, obecnie na jednej sprężynie znalazłem oznaczenie "D7" - nie jestem też pewien czy to 1:1 odpowiednik oryginału m-tech, czy jeszcze mocniej obniżone przez poprzedniego właściciela, bo auto siedzi dość nisko. Prosiłbym o wskazanie numerów OE albo konkretnego nr Sachs, który będzie zgodny.
Zawężyłem poszukiwania do Sachs 993 256 lub Sachs 993 257, skłaniam się raczej w kierunku 257 - ktoś może potwierdzić, czy dobrze wytypowałem?

Edytowane przez PiterPSP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

31 33 6 767 378 i 33 53 6 773 598

No i to się gryzie np. z info, które otrzymałem od Macieja z czescidobmw, wskazał mi 31 33 6 767 379 Sachs 993 257 (natomiast OE 378 to Sachs 256).
Czy to przypadkiem nie jest jeden pies?
Specyfikację mają bardzo podobną, 257 jest ciut grubsza, czyli pewnie sztywniejsza niż 256, co by wskazywało na 257, ale w takim razie auto ciut wyżej siądzie, co z kolei wskazuje na 256 (plus ta jest 2mm krótsza) 😄 Chyba, że są jakieś różnice materiałowe między nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.