Skocz do zawartości

[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 724
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,


Podczas zmiany kół na zimowe zauważyłem wylany amortyzator z przodu. Wytrzymał 7 lat i przebieg ok 90 tys. km. Oryginalne były wymieniane przy 193 tys.

Muszę zmienić na nowe, a przy okazji zastanawiam się nad zmianą sprężyn żeby trochę auto siadło niżej.


Znalazłem amortyzatory sachs za 1000 zł za komplet wraz z osłonami i odbojnikami, oraz sachs m-tech za 1160 zł komplet. Zastanawiam się czy komplet m-tech wraz ze sprężynami np. Vogtland dobrze spasuje czy to zupełnie zła droga? Dodam, że auto jest na seryjnym zawieszeniu.

Ile mechanik powinien wołać za wymianę kompletu?

Jakieś sugestie?


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sachs m tech. Niby opinie chodza, ze mozna do -40 pakowac zeykly, ale szybko poczujemy ze dobija ze wzgledu na zbyt dlugi skok i amor szybko poleci na zlych drogach. Kiedys lecialem e46 na zwyklych amorach i springach -40 to nie bylo zbyt ciekawie. Bmw pakuje m tech do gleby tylko -20/-15, wiec jakis powod tego jest

Jesli chcesz zmniejszyc bujanie w zakretaxh, zmien stabilizatory na grubsze. Seryjnie masz pewnie 20 przod i 11mm tyl

Poszukaj uzywek 22.5 i 13 z m paka. Najlepiej e93 335i, bo sa najgrubsze+ nowe gumy z uchwytami, laczniki i tylne tuleje pluwajace

Satysfakcja gwarantowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy muszę wymienić amortyzatory z tyłu

nr vin vj96921

na amortyzatorze: nr. 814903004122 sachs


czy ten https://allegro.pl/sachs-amortyzator-tyl-1-e81-e87-3-e90-i7399136374.html albo to https://www.iparts.pl/czesc/amortyzator-sachs-310984,0-32-310984-696540.html#100121 będzie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie lub czy ktoś z Was jeździ na amortyzatorach TRW . Chciałbym znać Wasza opinię

 

Miałem amortyzatory TRW w touranie, zanim kupiłem było wiele obaw, bo to debiut tej firmy w amorkach. Przeczytałem że wykupili dział od Gabriela i to uspokoiło moje obawy bo amorki Gabriel były zawsze ok i bardzo popularne są w USA. Kupiłem więc bo lubię eksperymentować i ze względu na cenę, Sachs wyprodukowany w chinach kosztował sporo więcej. Zrobiłem na nich troszkę km i to nie tylko po autostradach, powiem że rewelacja, do normalnej jazdy bardzo dobre, twardość optymalna, twardsze od monroe i miększe od kyb, moim zdaniem fajny produkt w śmiesznej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie lub czy ktoś z Was jeździ na amortyzatorach TRW . Chciałbym znać Wasza opinię

 

Miałem amortyzatory TRW w touranie, zanim kupiłem było wiele obaw, bo to debiut tej firmy w amorkach. Przeczytałem że wykupili dział od Gabriela i to uspokoiło moje obawy bo amorki Gabriel były zawsze ok i bardzo popularne są w USA. Kupiłem więc bo lubię eksperymentować i ze względu na cenę, Sachs wyprodukowany w chinach kosztował sporo więcej. Zrobiłem na nich troszkę km i to nie tylko po autostradach, powiem że rewelacja, do normalnej jazdy bardzo dobre, twardość optymalna, twardsze od monroe i miększe od kyb, moim zdaniem fajny produkt w śmiesznej cenie.

 


Dziękuję kolego za wypowiedź, ale ordyda się na następną wymianę bo teraz czytając forum zdecydowałem się za namową kilku osób na firmę Sachs ;-);-) ale następnym razem zaryzykuję może na TRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie lub czy ktoś z Was jeździ na amortyzatorach TRW . Chciałbym znać Wasza opinię

 

Miałem amortyzatory TRW w touranie, zanim kupiłem było wiele obaw, bo to debiut tej firmy w amorkach. Przeczytałem że wykupili dział od Gabriela i to uspokoiło moje obawy bo amorki Gabriel były zawsze ok i bardzo popularne są w USA. Kupiłem więc bo lubię eksperymentować i ze względu na cenę, Sachs wyprodukowany w chinach kosztował sporo więcej. Zrobiłem na nich troszkę km i to nie tylko po autostradach, powiem że rewelacja, do normalnej jazdy bardzo dobre, twardość optymalna, twardsze od monroe i miększe od kyb, moim zdaniem fajny produkt w śmiesznej cenie.

 


Dziękuję kolego za wypowiedź, ale ordyda się na następną wymianę bo teraz czytając forum zdecydowałem się za namową kilku osób na firmę Sachs ;-);-) ale następnym razem zaryzykuję może na TRW

 

Sachs to moim zdaniem najpewniejsza firma od amorków i sprzęgieł, broniła się najdłużej przed przeniesieniem produkcji do chin, za to ją ceniłem podobnie jak lemfodera, powiem tylko że dwumas Sachs wytrzymał w touranie 4 lata, a oryginał też Sachs 9 lat. Po prostu teraz już nie bardzo biorę pod uwagę globalnych sławnych producentów bo ich jakość zrównała się z tym co o wiele tańsze i mniej znane, nie mówię tu o maxger czy topran, bez przesady ale będę dawał szansę mniejszym graczom mniej renomowanym, Można jeszcze trafić takiego Sachsa made in germany oczywiście, może się uda powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Partnerzy klubu
Witam,

Jakie amortyzatory pasują do wersji 330XI E90 2005 rok? Do swojego modelu znalazłem 31 31 6 773 255. Znajdę gdzieś w lepszej cenie aniżeli bmwstore (gdzie koszt = 1260zł sztuka)?

 

Witam



Do E90 330Xi możemy zaproponować amortyzatory Bilstein, Sachs oraz oczywiście Oryginalne BMW. Ceny są następujące:


- amortyzator na lewą stronę 31316773255

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-31316773255.aspx?


- amortyzator na prawą stronę 31316773256

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-31316773256.aspx?



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
potrzebuje pomocy muszę wymienić amortyzatory z tyłu

nr vin vj96921

na amortyzatorze: nr. 814903004122 sachs


czy ten https://allegro.pl/sachs-amortyzator-tyl-1-e81-e87-3-e90-i7399136374.html albo to https://www.iparts.pl/czesc/amortyzator-sachs-310984,0-32-310984-696540.html#100121 będzie pasowało?

 

Twoje E81 posiada zawieszenie w wersji 'S704A M Podwozie sportowe'. Odpowiednie amortyzatory tylne Sachs do tej wersji zawieszenia to 311 410. Nasza cena za 1 sztukę jest następująca:

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/311-410-sachs-amortyzator,11-311~1410-0032-00854--311~1410~2SAC.aspx



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Cześć,

Pomożecie mi dobrać amortyzatory tył?

Mój VIN: wbava71060VC15735


w sklepie mi powiedzieli że jest kilka rodzajów nawet jak sprawdzali po VIN

 

Cześć



Odpowiednie amortyzatory tylne do Twojego BMW to nr 33526771725 (zgodnie ze specyfikacją wg VIN Twoje BMW posiada zawieszenie standardowe):

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/wyniki-wyszukiwania,12-33526771725.aspx?



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Dzięki wielkie.


A czy sprawny amortyzator zawsze odbija? Czy może zostawać w pozycji wsuniętej?

 

Nie ma za co.


Sprawny amortyzator olejowo-gazowy (a taki jest stosowany w Twoim modelu) zawsze powinien stawiać opór podczas wciskania tłoczyska oraz wypychać je w górę.



Pozdrawiam

Maciej Ziółkowski

Edytowane przez Maciek_czescidobmw.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

amortyzatory do 704 M Sport Suspension



Koledzy, jakie amortyzatory do zawieszenia M?


Oryginal? Koszt to ok 1400zl/szt. Czy moze macie sprawdzone jakies zamienniki Sachs / Bilstein? Roznica w cenie 4x.


Bilstein B8 jest do zawieszenia M. Bedzie ok?


dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory do 704 M Sport Suspension



Koledzy, jakie amortyzatory do zawieszenia M?


Oryginal? Koszt to ok 1400zl/szt. Czy moze macie sprawdzone jakies zamienniki Sachs / Bilstein? Roznica w cenie 4x.


Bilstein B8 jest do zawieszenia M. Bedzie ok?


dzieki

 

b8 sa super podobno, ale twarde

zapytaj w zerkopolu, przedstawiciel i powiedz, ze chcesz je ustawic na zle drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.