Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie bardziej jedno zastanawia: jak jeździć przy takim profilu opony ;) Mimo wszystko staram się omijać wyrwy ale czasami, np w Krakowie nie da się ominąć, bo cała droga wygląda jak poligon wojskowy.

O, albo lepszy przykład. Trasa rzeszów-kraków. Swego czasu, gdy kładli nowy asfalt, zostawiali poprzeczne skoki na całej szerokości pasa. Najazd na te "wzniesienia" przy 70km/h mając normalny profil opony wywoływał moje obawy co do wytrzymałości zawieszenia. Jadąc na 19" po każdym takim uskoku sprawdzałbym czy nic nie urwało się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy a nie uważacie, że duże alusy bez odpowiednich tarcz hamulcowych źle wyglądają?

Osobiście nie podoba mi się walenie do 320d dużych alusków. Co innego do 335d gdzie tarcza jest mega ogromna ;-)

ze złego punktu na to patrzysz tj. co inni pomyślą

a mnie to w sumie nie obchodzi i uważam za zbedną zmiane hamulców na większe w 320d -> to jest typowy przerost formy nad treścią

u mnie przy 200 KM spokojnie te hamulce dają rade, to nie auto na tor

popatrz, 335d ma duże tarcze zważywszy na moc która posiada ten silnik, a nie dlatego że będzie dobrze wygladać na feldze 19"

 

miałem S3 i tam maks dla mnie to felga ori 17" bo tym autem jezdziłem po torze i na szutrach i tam bez sensu dawac wieksze felgi bo to nie jest przeznaczenie tego auta, co innego e91 - rodzinne kombi

Audi B2 4.2 V8 yeahh

BMW e91 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze złego punktu na to patrzysz tj. co inni pomyślą

a mnie to w sumie nie obchodzi i uważam za zbedną zmiane hamulców na większe w 320d -> to jest typowy przerost formy nad treścią

u mnie przy 200 KM spokojnie te hamulce dają rade, to nie auto na tor

popatrz, 335d ma duże tarcze zważywszy na moc która posiada ten silnik, a nie dlatego że będzie dobrze wygladać na feldze 19"

 

ojj, źle mnie zrozumiałeś. Wyznaję zasadę, że wszystko co robię, robię dla siebie. Opinia innych nie ma wpływu na moje decyzje.

Napisałem tak, jak sadze. Chodzi o efekt wizualny i komfort. No ale każdy robi jak chce i chwała Wam za to :)

 

Ja i tak wybrałbym BBS Challenge ;) dla mnie te fele wymiatają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ile wyszła Ciebie taka oponka? :-)

 

i jakie oznaczenie masz na oponie, że to ROF? Bo znalazłem w InterCars te oponki wychodzą po 456,15 netto za sztukę (225/45R17 91Y PS2) dla mnie, ale to chyba zwykłe :/

 

Pzdr.

Edytowane przez eXiDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto kopia oferty z maila:

 

Subject: Re: opony

 

Opony RFT MI PS2

 

rozmiar 225/40R18 - 760 zł brutto 255/35R18 - 977 zł

 

 

Spoko.

 

A to o czym napisałem wyżej? 'jakie oznaczenie masz na oponie, że to ROF? Bo znalazłem w InterCars te oponki wychodzą po 456,15 netto za sztukę (225/45R17 91Y PS2) dla mnie, ale to chyba zwykłe :/'

 

:)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie juz zaczalem powoli myslec nad zakupem opon letnich. Co możecie polecic ze swojego doswiadczenia (marka oraz rozmiar) oraz najwazniejsze pytanie orientujecie sie jakie opony moge zalozyc do tych felg (chodzi mi o szerokość) http://allegro.pl/item894920628_oryginalne_felgi_bmw_16_e_90_e_46_e90_4_szt.html

 

Czy profil 205/45 R16 to już będzie i bardzo nisko i niewygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo na to nie wpadłem, rzeczywiście tam jest taka naklejka. Wracają do opony 205/45 R16 - czy jest to juz za niski profil i nie będzie komfortowo? Może lepiej zostawić standardowe 205/55 R16. Sorki za moje niezbyt mądre pytania :) ale nie mialem wczesniej zadnych doswiadczen z takimi oponami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opona 205/45/16 ma średnicę 590,9 mm, a opona 205/55/16 ma średnicę 631,9, a zatem różnica jest zbyt duża. Prawidłowym wymiarem do E90 jest 205/55/16 lub 225/45/17. Dopuszczalna róznica w średnicy opon nie powinna być większa niz 2%, a zatem 631,9 - 2% = 619,3, lub 631,9 +2% = 644,5. Zawieszenie samochodu projektowane jest do średnicy opon i kształtu felg (ET), które przyjeto jako właściwe i nie jest to kwestia wyłącznie komfortu, ale całej geometrii zawieszenia i tym samym samochodu. W razie wypadku drogowego jesli zostanie stwierdzone, że koła (opona i felga) miały niewłasciwy (dopuszczony przez producenta) rozmiar ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Zatem lepiej nie poprawiać konstruktorów z Monachium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

masz dwie opcje:

- 225/45 R17 - na gładkie drogi

- 205/55 R16 - komfortowe

 

Mam na zbyciu komplet 16-stek z oponami 205/55 R16 Michelin Primasy HP bieżnik 2 sztuki 6mm i 2 sztuki 7 mm.

Opony jak nowe z fakturą vat i felgi igły bez rys i otarć wraz z kapselkami.

Zostały mi od poprzedniej bemki.

Okazyjna cena!

Jak co to na pw.

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oznaczenie na oponie mam RSC - opony posiadają gwiazdkę od BMW

 

oto kopia oferty z maila:

 

Subject: Re: opony

 

Opony RFT MI PS2

 

rozmiar 225/40R18 - 760 zł brutto 255/35R18 - 977 zł

 

 

Spoko.

 

A to o czym napisałem wyżej? 'jakie oznaczenie masz na oponie, że to ROF? Bo znalazłem w InterCars te oponki wychodzą po 456,15 netto za sztukę (225/45R17 91Y PS2) dla mnie, ale to chyba zwykłe :/'

 

:)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.