Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też już założyłem letnie.

 

Przód 225/40/18

Tył 255/35/18

 

Oponki Bridgestone Potenza

 

http://img391.imageshack.us/img391/1011/zdjcie5w.jpg

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie się sracie z tymi oponkami, że hej :D a jeszcze zima zaskoczy ;P :mrgreen: :mrgreen: :wink:

 

Ja wiem nowe oponki to się chce założyć ;) no ja póki co śmigam na zimówkach, 10 kwietnia jadę do Austrii i wolę mieć zimówki :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne podejście do sprawy, ja też właśnie mam pare dłuższych tras na dniach i dlatego zmieniłem, bo zimówki przy 15 stopniach nikną w oczach przy szybkiej jeździe...

 

No ale wiadomo że chęć założenia ich z względów estetycznych tez wzieła górę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie się sracie z tymi oponkami, że hej :D a jeszcze zima zaskoczy ;P :mrgreen: :mrgreen: :wink:

 

Ja wiem nowe oponki to się chce założyć ;) no ja póki co śmigam na zimówkach, 10 kwietnia jadę do Austrii i wolę mieć zimówki :cool2:

 

Pzdr.

 

jeśli tak jak Ty jechałbym do Austrii za jakiś czas to na wszelki wypadek też bym nie zmieniał ale póki co nie ma prognozy, zeby w polsce powróciły opady śniegu czy temperatura poniżej zera w ciągu dnia. Powinno być nie mniej niż 4-5 stopni a kto wie czy w ciągu dnia nie bedzie 10-13. Myśle, ze już czas.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

do KoKos..............felunek super bardzo mi się podoba wlaśnie ORI to ORI!!!!!

 

Szacun

 

Ja jeszcze czekam ale też wrzuce fote jak tylko założe, wrzucajcie fotki :cool2:

 

 

Pzdr. :mrgreen:

Ja też już założyłem letnie.

 

Przód 225/40/18

Tył 255/35/18

 

Oponki Bridgestone Potenza

 

http://img391.imageshack.us/img391/1011/zdjcie5w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam dylemat... mam bmw 320 kombi 2006r. Kupilem ja z felgami 18 cali z gumami 225/40

Jedze nim juz dwa dni i musze cos zrobic z kolami albo zmienic opony albo zmienic felgi

Na tym kolach strasznie tlucze przy kazdej nierownosci, auto jest bardzo sztywne i malo komfortowe

zastanawia mnie jaki maksymalnie gruba gume moge zalozyc na taka 18 cala felge i czy to cos pomoze

zalezy mi na komforcie jazdy, zastanawiam sie jakie felgi beda optymalne zeby zachowac fajny wyglad auta i duzy komfort jazdy

moze 17stki z maksymalnie gruba opona? nawet moze zalozylbym 16stki jesli bylaby to cena komfortowej jazdy - jakie sa wasze sugestie, doswiadczenia

prosze o pomoc bo zawieszenie w moim aucie bedzie za miesiac do wymiany

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ja chce zmienic swoje 16-stki double spoke 268 na 18-stki właśnie, jak chcesz możemy się wymienić :D

 

Na 16 bedzie duzo bardziej komfortowo ale wyglad juz nie bedzie taki "oszalamiajacy" no i minimalnie sie prowadzenie pogorszy ale skoro zalezy ci na komforcie jazdy to raczej max mozliwosci z auta wyciskac nie bedziesz - ja wrecz przeciwnie chcialbym ale waskie gumy mi przeszkadzaja.....

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nawet moze zalozylbym 16stki jesli bylaby to cena komfortowej jazdy - jakie sa wasze sugestie, doswiadczenia

prosze o pomoc bo zawieszenie w moim aucie bedzie za miesiac do wymiany

pozdrawiam

 

zakladaj maksymalnie male (dla 320 to: 16", 205/55/16), komfort zdecydowanie lepszy, przyspieszenie zdecydowanie lepsze, elastycznosc lepsza, spalanie mniejsze, nawet trywialna sprawa ale opona bedzie o ~50% tansza...jedynie co gorsze: to trzymanie w zakretach :mrgreen: stawiam jednak, ze 99% Forumowiczow (w tym Ja) i tak nie jest w stanie wykorzystac "trakcji" z 205...wiec pozostaje tylko aspekt wizualny, mnie smiesza auta z "malymi" silniczkami i ogumieniem prawie jak w "M"...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie maksymalnie grube opony moge zalozyc na 17stki ? bo zalezy mi na fajnym wygladze auta rowniez. Czy jak zaloze 17 i maksymalnie gruba opone to komfort nie polepszy sie wystarczajaco? czy bedzie dalej podobnie do moich 18stek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie maksymalnie grube opony moge zalozyc na 17stki ? bo zalezy mi na fajnym wygladze auta rowniez. Czy jak zaloze 17 i maksymalnie gruba opone to komfort nie polepszy sie wystarczajaco? czy bedzie dalej podobnie do moich 18stek

dla 17" i szerokosci 225 jest przewidziana wysokosc 45 (45% z szerokosci opony = 101,25mm), bez ocierania o nadkola wejdzie Ci tez opona o rozmiar wieksza czyli "50" ale liczniki beda "mocniej" klamac no i osiagi (przyspieszenie, elastycznosc) znowu znacznie spadna :( :(....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 205/55/16 i komfort jazdy jest świetny. Jeśli chodzi o trzymanie auta w zakrętach to muszę przyznać, że też nie można mu nic zarzucić. Dzisiaj przesiadłem się w drugie moje auto - Leona, który do tej pory wydawał mi się gokartem jeśli chodzi o przyczepność i jakież było moje zdziwienie gdy przy zmianie pasa miałem wrażenie jakby cała buda się przechylała :-). Zatem 16" w zupełności wystarczy do komfortowej i nawet względnie dynamicznej jazdy - o ile nie katujesz auta na każdym kroku (ale przy 320d w kombi moim zdaniem to kompletna głupota - nie do tego to auto zostało stworzone).

Ja sam na lato bym chciał kupić komplet 225/45/17 z nowymi alu, ale to duży wydatek (tym bardziej, że mam komplet prawie nowych Bridgestoneów 16")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy kolega ma zwykle gumy, czy RUN on FLAT. Na RUNonFLAT jest faktycznie strasznie twardo ale zwykle gumy nie sa az takie twarde.

Ciezko doradzic Ci cos, bo kwestia komfortu jest kwestia wzgledna.

Poczytaj watki o RunFlatach i bedziesz mial jakies pojecie juz. 16" i zwykla opona to jest juz najwiekszy komfort, bo lepiej nie bedzie. Po prostu mniejszego kola nie wcisniesz do auta.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie, ze dopiero ostatnia wypowiedź to sugestia sprawdzena czy te 18tki to ROF czy zwykłe. Jeśli ROF to bez zastanowienia zmieniłbym na zwykłe gumy, komfort zdecydowanie sie poprawia. U mnie zmiana 16" ROF na zwykłem 17" poprawiła komfort jazdy. ROF i duze felgi nadają sie na europejskie drogi ale w polskich warunkach to istna męczarnia. Sam jeżdze na 17tkach ze zwykłymi oponami i jak dla mnie to max jaki może być do przyjęcia a w ogłoszeniach na auta ze sportowym zawieszeniem nawet nie patrze.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie widoczna roznica i zwiekszy sie komfort pokonywania nierownosci to zdecydowalbym sie na 17stki tylko pytania jakie gumy beda wygodniejsze? 225/50/17 czy 205/50/17 ?

 

 

nie wiem czy bedziesz mial widoczna roznice miedzy 18 a 17 jezeli opony sa ROF, tak jak kolega wyzej napisal jezeli masz zalozone teraz oponki ROF zmien na zwykle dla przykladu ja jezdzilem na 16 z oponkami ROF zmienilem na 18 ze zwyklymi oponkami i dopiero teraz jest radosc z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przód 225/40/18 i tył 255/35/18 z oponkami ROF i jest ok. Na dziurach trzeba zwalniać i uważać ale za to autko prowadzi się jak po stole... Jak chcecie kanape to kupcie sobie inny samochód. Nawet jak założysz tam opone 60 to i tak to nie będzie niewiadomo jak mięciutkie bo zawieszenie jest twarde.

 

Poza tym ROF są twardsze prawda, ale dają znowu bezpieczeństwo. Znajomemy złapał gume przy 150km/h, gdyby nie ROF to pewnie nie on by mi opowiadał tą sytuacje tylko bym ją słyszał od kogoś...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

ja się woże 205/55/16 a felgi DOUBLE SPOKE 156 i swietnie mi się jeździ Touringiem 320 D w tym zestawie, opony oczywiście DUNLOP 3D ( zima ) dla mnie potęęęęęęęęęga opona nie raz mnie uratowała spójrzcie na test tej oponki , pojutrze przyjeżdżają nowe felunki 17 cala oczywiśćie ORI BMW do tego ogumienie normal -NIE CHCĘ RUN ON FLAT!!!! ( jeździłem 1 sezon i podziękowałem )

 

Sądze że RUN ON FLAT w W-wie to udręka dla zawiechy i dla mnie w środku !!!! To nie GERMANY :nienie:

 

Dla mnie 17 cala wystarczy :cool2: śmiesznie wygląda kopciuch na 19 lub 20 calówkach :norty:

 

Pzdr. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu koledzy piszą, na zime 16, na lato 17. Jakie opony to juz kwestia gustu i wygodny. ja na zime mam zwykłe bo daleko nie wyjezdzam, ale na lato kupiłem ROF, najwyzej zmienie po jednym sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie widoczna roznica i zwiekszy sie komfort pokonywania nierownosci to zdecydowalbym sie na 17stki tylko pytania jakie gumy beda wygodniejsze? 225/50/17 czy 205/50/17 ?

 

odp. jest "jedna": komfort jezeli chodzi o wygode podrozowania bedzie wiekszy na oponie, ktora ma wieksza wysokosc/grubosc gumy (1. ma 112mm, 2. ma 102,5mm), komfort :mrgreen: jezeli chodzi o poruszanie sie na polskich drogach bedzie wiekszy na oponie, ktora ma mniejsza szerokosc (czyli teraz wygrywa "205" i mamy remis 1:1 :D ), auto masz "zeskalowane" do srednicy kola z opona 205/50/17 (wiekszy komfort :mrgreen: , bo wiesz ile jedziesz i ile km przejechales, wynik 1:2), lepsze osiagi i nizsze spalanie masz na wezszej oponie (wynik 1:3)...wyglad auta z silnikiem 2.0 dieslel na oponie "225" pasuje rownie dobrze jak opona "305" z obowiazkowym elementem/znaczkiem/naklejka "M power" przynajmniej w 5 b.widocznych miejsach na aucie :cool2:

 

moja opinia jest taka, zalezy Ci MAX na komforcie to zakladaj nie ROF w rozmiarze 205/55/17...opona wieksza niz ori ale bez problemu "wchodzi", dodatkowo z tych co wymieniles jest najtansza (typowy rozmiar z obecnego A4 z porownywalnym silnikiem), pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 205/55/16 wkładana jest w focusach, a4 i innych czemu więc niby 225 jest za szeroka ?? Sory kolego, ale ten argument jest z d**y. Na zime ok można wrzucić 205, ale lato jak najbardziej 225 jest idealne. Ja rozumiem większe typu 235 czy 255 jak tutaj niektórzy mają, ale 225/17 ?? Teraz to jest standard w klasie średniej a jesli chce kolega więcej komfortu niech kupi poprostu zwykłą oponę, nie ROF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, że temat był już kilkukrotnie wałkowany, ale co robicie w przypadku kapcia, gdy macie "zwykłe" opony ? Ja ciągle bije się z myślami czy zamawiać ROF czy "zwykłe". Zimówki mam nie ROF i wożę w bagażniku kompresor + uszczelniacz, jak dotąd, na szczęście nie musiałem sprawdzać skuteczności tego zestawu, ale wyjazd np do IT w wakacje bez zapasu może być stresujący .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.