Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Arnold piekne felgi wybrales, jedne z najladniejszych :)

Mozesz napisac gdzie kupiles, i jezeli to nie tajemnica, ile Cie kosztowaly?

 

A tak swoja droga to mam juz serdecznie dosyc jezdzenia po tych dziurach, nie wyobrazam sobie obecnie jazdy na 17", do prostowania codziennie chyba by byly. Czasami sie dziwie ze moje 16" daja rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj, felgi znalazłem gdzieś w opolu na zakończonej starej aukcji na allegro. Długo ich szukałem (chciałem mieć nowe i oryginalne) bo ludzie mają masę podróbek lub naprawianych, malowanych "pseudo-nowych" oryginałów. Zapłaciłem za nie 3900zł co i tak jest ceną bardzo atrakcyjną bo w serwisie po rabatach felgi kosztują 6700zł. Co do 17" to ja mam takie w standardzie i zostawiam je na zimę, nie jeździ się na nich żle, co prawda na zimę kupiłem zwykłe opony i samochód jest trochę bardziej komfortowy. Jednak na równym asfalcie przy dużych prędkościach od 170 km/h wzwyż nie prowadzi się tak dobrze jak na run flatach - lekko wężykuje, dlatego na letnie 18" koła zakupiłem opony RSC. Według mnie to auto jest i tak stworzone na równe drogi, ma bardzo sprężyste zawieszenie i nawet koła z balonem o wysokości 75mm :) nie wiele by tu pomogły. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie te widzą :

http://www.allegro.pl/item892078473_m_power_17_5x120_bmw_e82_e87_e36_e46_e90_x3.html

 

Na dole macie zdjęcie na e90

 

Wiem, wiem ze nie oryginalne, nie bijcie... :mrgreen:

 

 

Szczerze, jak dla mnie są już nudne.. ;) większość BMW na takich jeździ... i większość to podróbki ;) heheh

 

Pzdr.

 

Ja też myślałem nad takimi felgami jak powyżej lub takimi - http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=918667005,

do tego oponki Dunlop SP Sport 9090 225/45R17 91 Y, ZR.

Co o tym sądzicie:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fundusze to zainwestuj na 19 performance bmw normalnie są w cenie 12000 tyś zł ja pojechałem do salonu i po małych negocjacjach wyrwałem za 8300 i na fakturę . Do tego zamówiłem u znajomego oponki z upustem goodyear f1 za 3200 i masz niepowtarzalny komplet, bo na rumflatach w tym rozmiarze po naszych drogach nie pojeździsz komfortowo. Ale i tak co tu mówić o komforcie na naszych drogach.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem ci że fajnie wygląda :cool2:

I jak dla mnie to brakuje ci do pełni piekna tylko M-pakietu.

Ale jak wiadomo to rzecz gustu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy to mówi, ja u mnie w E92 też nie mam M-Pakietu i tez uważam że Coupe jest ładniejsze z.

Tylko że jak ma się samochód bezwypadkowy a ASO itd..... to jest to nie potrzebne grzebanie.

A prawda jest taka że mało który mechanik umie wszystko potem tak spasować jak fabryka, zawsze coś spiepza za przeproszeniem...

 

Auto bardzo ładnie się prezentuje, mi się podoba :cool2:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te twoje 19-stki :cool2:

Ale ja się dygam dziur i tyle.............

a co powiecie o tych ? Może ktoś miał lub ma taki fasonik i może wrzucić fotkę jak to się widzi.........?

 

http://moto.allegro.pl/item956247294_bahnsport_nowe_felgi_17_5x120_bmw_5_7_polerka.html

 

z góry dzieki

Pzdr. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór może i ładny, tylko pytanie jak z twardością. Oryginalne mają to do siebie że nie tak prosto je pokrzywić... tzn. na Polskich drogach to nie problem, ale jak się uważa to mają całkiem długą żywotność...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te twoje 19-stki :cool2:

Ale ja się dygam dziur i tyle.............

a co powiecie o tych ? Może ktoś miał lub ma taki fasonik i może wrzucić fotkę jak to się widzi.........?

 

http://moto.allegro.pl/item956247294_bahnsport_nowe_felgi_17_5x120_bmw_5_7_polerka.html

 

z góry dzieki

Pzdr. :cool2:

 

Mi się podobają te felgi ale z tego co widzę to nie będą pasowały do E90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te twoje 19-stki :cool2:

Ale ja się dygam dziur i tyle.............

a co powiecie o tych ? Może ktoś miał lub ma taki fasonik i może wrzucić fotkę jak to się widzi.........?

 

http://moto.allegro.pl/item956247294_bahnsport_nowe_felgi_17_5x120_bmw_5_7_polerka.html

 

z góry dzieki

Pzdr. :cool2:

 

Mi się podobają te felgi ale z tego co widzę to nie będą pasowały do E90

 

Dokładnie, zbyt małe ET, musisz szukac czegoś w okolicy 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy to mówi, ja u mnie w E92 też nie mam M-Pakietu i tez uważam że Coupe jest ładniejsze z.

Tylko że jak ma się samochód bezwypadkowy a ASO itd..... to jest to nie potrzebne grzebanie.

A prawda jest taka że mało który mechanik umie wszystko potem tak spasować jak fabryka, zawsze coś spiepza za przeproszeniem...

 

Auto bardzo ładnie się prezentuje, mi się podoba :cool2:

 

Ja też mam bezwypadkową serwisowana w ASO

ale tak jak mówisz wszyscy tylko jedno:

"szkoda ze nie ma M-pakietu" no i ... założyłem bo mnie wkurzali :mad2: .

Założyłem wszystko z oryginału wymieniłem zderzaki progi osłonę silnika nadkola slizgi tak jak wychodzą z fabryki i wszystko idealnie leży. Części wszystko zamawiałem nowe w ASO. Oprócz kompletnych zderzaków które kupiłem z prawie nowego auta bo z właszcza przedni kompletny z kratkami i halogenami jest drogi.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy to mówi, ja u mnie w E92 też nie mam M-Pakietu i tez uważam że Coupe jest ładniejsze z.

Tylko że jak ma się samochód bezwypadkowy a ASO itd..... to jest to nie potrzebne grzebanie.

A prawda jest taka że mało który mechanik umie wszystko potem tak spasować jak fabryka, zawsze coś spiepza za przeproszeniem...

 

Auto bardzo ładnie się prezentuje, mi się podoba :cool2:

 

Ja też mam bezwypadkową serwisowana w ASO

ale tak jak mówisz wszyscy tylko jedno:

"szkoda ze nie ma M-pakietu" no i ... założyłem bo mnie wkurzali :mad2: .

Założyłem wszystko z oryginału wymieniłem zderzaki progi osłonę silnika nadkola slizgi tak jak wychodzą z fabryki i wszystko idealnie leży. Części wszystko zamawiałem nowe w ASO. Oprócz kompletnych zderzaków które kupiłem z prawie nowego auta bo z właszcza przedni kompletny z kratkami i halogenami jest drogi.

Polecam.

 

Jeśli ktoś chce to przecież może zamontować m-pakiet w aso bmw, koszt po rabacie to około 5000zł za kompletny zestaw + lakierowanie i montaż. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te twoje 19-stki :cool2:

Ale ja się dygam dziur i tyle.............

a co powiecie o tych ? Może ktoś miał lub ma taki fasonik i może wrzucić fotkę jak to się widzi.........?

 

http://moto.allegro.pl/item956247294_bahnsport_nowe_felgi_17_5x120_bmw_5_7_polerka.html

 

z góry dzieki

Pzdr. :cool2:

 

To są 18" 225/40 i 255/35

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie tak wydawało własnie, ze to 18tki. W zeszłym roku jak kupiłem auto to kupiłem 17tki bo inne oryginalne 18tki mi sie nie podobały. Az pojawiły sie te co Ty masz, aż korci, zeby zmienić. Ale chyba szkoda kasy ładowac w auto.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Te linki na allegro z kompletami kol 17 lub 18 cali za okolo 1500-2000zl to sa kola bmw ale produkowane w Chinach! :duh:

Jak wiadomo skosni podrabiaja wszytsko i pomimo tego ze wyglada identycznie to nie jest to orginal i rozni sie trwaloscia oraz materialami z ktorych sa zrobione...

ps.z tego co wiem orginalne kola mozna poznac po jakis wytłoczeniach na rantach od wewnetrznej strony felgi.

Moze ktos wie dokladnie jak rozpoznac orginal :?:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Chinole sobie darujcie - jedna nawet mniejsza dziura powoduje jej odkształcanie. Jeżeli macie kupować felgi nieorginalne to kupujcie chociaż firmow : Ronal, OZ , ATS , BBS, Schmidt itp.Felgi oryginalne BMW mają w okolicach otworu centrującego odlany znak bmw i 7 lub 9 cyfrowy kod produktu.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Te linki na allegro z kompletami kol 17 lub 18 cali za okolo 1500-2000zl to sa kola bmw ale produkowane w Chinach! :duh:

Jak wiadomo skosni podrabiaja wszytsko i pomimo tego ze wyglada identycznie to nie jest to orginal i rozni sie trwaloscia oraz materialami z ktorych sa zrobione...

ps.z tego co wiem orginalne kola mozna poznac po jakis wytłoczeniach na rantach od wewnetrznej strony felgi.

Moze ktos wie dokladnie jak rozpoznac orginal :?:

 

 

Pzdr

 

Witaj, oryginalne koła mają od spodu numer katalogowy części i napis lub logo BMW, ponadto na froncie przy śrubach większość podróbek nie ma numeru w moim przypadku jest to 13 i najważniejsze 99% podrób nie ma "zabezpieczenia" przed zsunięciem się z felgi run flata - taki dodatkowy rant, większość też nie odpowiada fabrycznemu rozmiarowi tzn. ma inne ET czasem również szerokość felgi, te informacje uzyskałem u dealera BMW, a pozatym podróby widać z daleka, przynajmniej ja rozpoznaję je z łatwością. Pozdrawiam

Edytowane przez arnold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzastek,Arnold dzieki Panowie za info teraz juz wszystko jasne jak rozpoznac orginal :cool2:

Swoja droga ja tez jakos widze od razu nawet z daleka, czy to orginalne kolo czy moze z dalekiego wschodu :duh:

 

Ja u siebie mam 17 star spoke 158, ktore wygladaja tak :

 

http://www.vannehaku.fi/site_media/pictures/large/7597_0.jpg

 

Ale najbardziej na e9x podobaja mi sie kola ktore kupil Arnold czyli mv3...

U nas takie kola chinskie mozna wyhaczyc za okolo 1200zl po dzisiejszym kursie funta oto przyklad :

 

http://cgi.ebay.co.uk/18-BMW-MV3-STYLE-ALLOY-WHEELS-1-3-Z3-Z4-MODELS-NEW_W0QQitemZ350323593235QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET?hash=item5190e9d013

 

ps.Arnold te twoje juz na oko widac ze sa orginalne :cool2:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzastek,Arnold dzieki Panowie za info teraz juz wszystko jasne jak rozpoznac orginal :cool2:

Swoja droga ja tez jakos widze od razu nawet z daleka, czy to orginalne kolo czy moze z dalekiego wschodu :duh:

 

Ja u siebie mam 17 star spoke 158, ktore wygladaja tak :

 

http://www.vannehaku.fi/site_media/pictures/large/7597_0.jpg

 

Ale najbardziej na e9x podobaja mi sie kola ktore kupil Arnold czyli mv3...

U nas takie kola chinskie mozna wyhaczyc za okolo 1200zl po dzisiejszym kursie funta oto przyklad :

 

http://cgi.ebay.co.uk/18-BMW-MV3-STYLE-ALLOY-WHEELS-1-3-Z3-Z4-MODELS-NEW_W0QQitemZ350323593235QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET?hash=item5190e9d013

 

ps.Arnold te twoje juz na oko widac ze sa orginalne :cool2:

 

Pzdr

 

Hej :) nawet rozmiarem nie podchodzą pod seryjne, oryginał to 8" ET 35 przód a tył 8,5" i ET 37... pozdrawiam

 

P.S. Też miałem u siebie Star spoke 158 w oryginale i zostawiłem je na zimę. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie kupować felgi nieorginalne to kupujcie chociaż firmow : Ronal, OZ , ATS , BBS, Schmidt itp.Felgi oryginalne BMW mają w okolicach otworu centrującego odlany znak bmw i 7 lub 9 cyfrowy kod produktu.

 

firmy, ktore wymieniles robia felgi o parametrach ~2 krotnie lepszych od "oryginalow" BMW, nigdy nie widzialem auta w WRC, F1 czy nawet w "zwyklych" polskich wyscigach na felgach "robionych przez BMW" a np. OZ znajdziesz w kazdym wymienionym sporcie, nawet Kubica przez chwile jezdzil na OZ :lol: ...przykladem niech beda "super mocne" auta seryjne, ktore tylko w najmocniejszych i limiotowanych seriach sa wypasazone w felgii z Twoje listy....oczywiscie nie maja "bezcennego" :cool2: oznaczenia BMW :cool2: ...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie kupować felgi nieorginalne to kupujcie chociaż firmow : Ronal, OZ , ATS , BBS, Schmidt itp.Felgi oryginalne BMW mają w okolicach otworu centrującego odlany znak bmw i 7 lub 9 cyfrowy kod produktu.

 

firmy, ktore wymieniles robia felgi o parametrach ~2 krotnie lepszych od "oryginalow" BMW, nigdy nie widzialem auta w WRC, F1 czy nawet w "zwyklych" polskich wyscigach na felgach "robionych przez BMW" a np. OZ znajdziesz w kazdym wymienionym sporcie, nawet Kubica przez chwile jezdzil na OZ :lol: ...przykladem niech beda "super mocne" auta seryjne, ktore tylko w najmocniejszych i limiotowanych seriach sa wypasazone w felgii z Twoje listy....oczywiscie nie maja "bezcennego" :cool2: oznaczenia BMW :cool2: ...pozdr.

 

 

Na 17" Star spoke 158 mam wytłoczone od spodu BBS, w salonie widziałem na feldze 19" w miejscu osadzenia opony napis RONAL, BMW oczywiście zamawia u podwykonawców, a płacisz za oryginalny wzór BMW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.