Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale wystepujemy jako jedna firma i jak rozumiem wiekszosc ludzi by brala via leasing wiec jakby bedzie to traktowane jako 1 firma (biorac pod uwage ze wezmiemy jedna firme leasingowa z ktora tez mozemy negocjowac warunki)

Problem tylko bedzie jeden - znalezc te zalozmy 10 osob i zebrac sie do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Zebrać 10-12 osób to jeszcze do zrobienia, jak to zrobić żeby wszystkim warunki pasowały. I przy jakim poziomie cenowym będą zdecydowani. Czy zakup tylko przez dealera czy broker też wchodzi w grę? To będzie trudniejsze ale faktycznie jest to do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbierze się 10 osób to sam chętnie założę firmę za granicą, załatwię zakup u polskiego dilera aby nie było akcyzy i będę Wam leasingował. Serio.

Już tak chciałem robić dla siebie ale dla jednego auta się nie opłaca w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co Ty z tym omijaniem akcyzy wiesz coś o tym jak to działa jakie są konsekwencje?

Nie myślałeś że było wiele firm oferujących takie usługi a teraz nie chcą tego robić z jakiegoś powodu?

Zròb taki myk za 4-5lat dowiesz się od US jakim to jesteś przestępcą i zapłacisz pare dużych stòwek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omijanie akcyzy bym się nie bawił absolutnie. Jest to zbyt "śliski" temat bardzo łatwy do podważenia i zweryfikowania. Oczywiście jest cała masa firm w CZ/SK które sa tam zarejestrowany ze względów podatkowych, ale rozmawiałem z jednym mecenasem, kwestią czasu i uporu urzędnika jest udowodnienia Ci jako obywatelowi RP oszustwa.

EDIT: wiem, że akcyza boli ale z drugiej strony kupujesz samochód nowy --> nie za 20 tysięcy złotych i trzeba się liczyć z pewnymi kosztami.... chociaż znam i takich którzy kupują samochody za cash po 200.000 i nie opłacają AC (bo mają garaż :D)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, nikt tutaj nie zamierza łamać prawa! Wręcz przeciwnie - po to aby wszystko było cacy trzeba założyć podmiot za granicą. Przecież jeśli kupuje podmiot z zagranicy to akcyzę odzyskuje zgodnie z prawem. A VAT płaci u siebie a nie w Polsce. Nie ma tutaj żadnego wałka czy czegoś niedozwolonego. Owszem jest coś co niektórzy nazywają cwaniactwem, inni optymalizacją podatkową a jeszcze inni łupaniem łupiących. Ale jest to całkowicie zgodne z prawem krajowym i europejskim. A finalnie po prostu jeździsz samochodem na niemieckich blachach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak z tą Panamerą ? Przecież to auto nie ma nawet head-up'a w opcji..

 

Nie potrzebuje hedapa, tak samo jak asystenta parkowania, kamer 5d, asystenta pasa ruchu, wykrywania znaków i czarnych dziur i tym podobnych pierdół. Jedyne co to aktywny tempomat, reszta do wywalenia

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_holek dobrze mówisz

Dla mnie nie płacenie akcyzy to oszczędność

Dla moich byłych znajomych niepatryjotycxne zachowanie ., Jak mogę dać Niemcom zarabiać hahaha itd ets usw

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co wy tak z tą Panamerą ? Przecież to auto nie ma nawet head-up'a w opcji..

 

Nie potrzebuje hedapa, tak samo jak asystenta parkowania, kamer 5d, asystenta pasa ruchu, wykrywania znaków i czarnych dziur i tym podobnych pierdół. Jedyne co to aktywny tempomat, reszta do wywalenia

 

Nie no, nie mów, że takim golasem chcesz jeździć? ;) :norty:

 

Co do akcyzy, to jeśli założenie podmiotu za granicą będzie miało na celu jedynie ominięcie akcyzy to jest to niezgodne z prawem. Muszą być inne przesłanki spełnione aby utworzenie takiego podmiotu było legalne w pełni (zakładasz działalność aby działać i zarabiać) a zakup auta jest wtedy poprostu kolejnym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akcyzy, to jeśli założenie podmiotu za granicą będzie miało na celu jedynie ominięcie akcyzy to jest to niezgodne z prawem. Muszą być inne przesłanki spełnione aby utworzenie takiego podmiotu było legalne w pełni (zakładasz działalność aby działać i zarabiać) a zakup auta jest wtedy poprostu kolejnym kosztem.

 

Ależ będziesz działać - będziesz wynajmował pojazdy! Zakup auta jest więc dla Ciebie kosztem bezpośrednio związanym z Twoim stałym, miesięcznym przychodem. To jest deal idealny bo nic nie jest działaniem pozornym. Już mam to wszystko przemyślane :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy entuzjaści APL - nie jest już tak, jak Wam się wydaje, że jest :lol:

 

Zwiedziony Waszymi opowieściami odbyłem bardzo długą rozmowę z przyjacielem szwagra, który jest dyrektorem sprzedaży w dużej sieci Audi i dowiedziałem się, że APL ma dwie oferty:

1. Na samochody z 2016 - 5% na start, 1% netto miesięcznie, 36 miesięcy i 90k km + ubezpieczenie na rok gratis

2. Na samochody z 2017 roku - 10% na start, 1% netto miesięcznie, 36 miesięcy i 90k km.

Można dowolnie zmieniać te parametry ale NIE DA SIĘ ZROBIĆ TANIEJ bo salony działają na symbolicznej marży po to aby ze sobą nie konkurowały ceną w APL. I tyle w temacie. W tamtym roku oferta była dużo tańsza - 5%. Teraz jednak jest taka i nie ma bata - nic nie da się zrobić. Jedyne co salony mogą to spróbować coś dołożyć w akcesoriach. Koniec kropka. Przeliczyliśmy wspólnie ich APL i wynegocjowane przeze mnie najkorzystniejsze warunki dla tej samej kwoty i zbliżonej konfiguracji i wyszło, że BMW zrobiło mi lepszą ofertę. Dyrektor sprzedaży audi przyznał, że nie są w stanie cenowo przebić tej oferty.

Także APL niekoniecznie jest najtańszy na rynku. Na pewno jeśli porównywać standardowe oferty to tak ale jak widać na moim przykładzie można w BMW ugrać więcej.

 

BTW dowiedziałem się mega interesującej rzeczy: audi wprowadzi niedługo abonamentowość wyposażenia. Jeśli np. jedziesz na narty i potrzebujesz podgrzewane fotele to wykupisz je sobie na tydzień i na ekranie pojawi ci się dodatkowa kontrolka do ich aktywacji. Sama instalacja będzie już w samochodzie. Podobno nie zwiększy to ceny bo audi liczy na spore przychody z wykorzystania tych usług. Pomysł jak dla mnie mega! Jestem wielkim entuzjastą wynajmowania a nie posiadania więc uważam, że to krok w dobrym kierunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, ze na maksa. Pewnie będzie to okrojone do tego co nie jest aż tak drogie w produkcji i montażu. Wiele funkcji np. Asystujących działa na tym samym osprzęcie wiec tutaj widzę spore pole do manewru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także APL niekoniecznie jest najtańszy na rynku. Na pewno jeśli porównywać standardowe oferty to tak ale jak widać na moim przykładzie można w BMW ugrać więcej.

 

BTW dowiedziałem się mega interesującej rzeczy: audi wprowadzi niedługo abonamentowość wyposażenia. Jeśli np. jedziesz na narty i potrzebujesz podgrzewane fotele to wykupisz je sobie na tydzień i na ekranie pojawi ci się dodatkowa kontrolka do ich aktywacji. Sama instalacja będzie już w samochodzie. Podobno nie zwiększy to ceny bo audi liczy na spore przychody z wykorzystania tych usług. Pomysł jak dla mnie mega! Jestem wielkim entuzjastą wynajmowania a nie posiadania więc uważam, że to krok w dobrym kierunku!

Kiedyś przeliczalem APL - wychodzi atrakcyjnie, jesli kupujesz auto na 3 lata. W dłuższej eksploatacji - niekoniecznie. Same zasady są też bardzo proste i wygodne - nie trzeba nigdzie szukać rabatu, warunki z grubsza stałe. Ale jak sie poszuka, da się taniej.

 

Wyposażenie "as a Service" jest ciekawym pomysłem, ale nie spodziewam się że będzie tańsze od zakupu przy częstym wykorzystaniu. Sam napisałeś - producent liczy na spore przychody. Ale pomysł ciekawy - po kupnie okrojonej konfiguracji czesto dochodzimy do wniosku że przydałaby sie jakaś opcja, klik i jest. Koszt jej wbudowania w auto jest w wielu przypadkach pomijalny, cena to efekt oczekiwanego przez producenta przychodu. Upraszcza się wariantowość auta, standaryzuje okablowanie, wszystko załatwi licencja. Ciekawe...

 

Co do kolegi kupującego A6 Competition - dobre auto dla kierowcy. Dobry silnik (wiem wiem, nie wypada, ale co zrobić jak 6cioletni V6 tdi mniej klekocze niż roczny R6?), niezawodny napęd AWD. Tylko czemu TDI, gdy jest fajne benzynowe V6 333KM? Za kilka lat sprzedaż diesla moze byc problemem. No ale przy APL to nie problem użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli każdy samochód będzie na maksa wyposażony ale określone funkcje będą dostępne w abonamencie. Brzmi jak 1 kwietnia.

 

Wątpię, ze na maksa. Pewnie będzie to okrojone do tego co nie jest aż tak drogie w produkcji i montażu. Wiele funkcji np. Asystujących działa na tym samym osprzęcie wiec tutaj widzę spore pole do manewru.

 

To będzie się opłacało wziąść golasa i dokodowac funkcje ;) wiem wiem pewnie będą jakieś zabezpieczenia aby nie można było dokodowac. Chociaż na bmw się nie znam w Audi można zrobić wszystko :D

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z innymi rzeczami,ale head up bardzo się przedaje przy takich szybkich samochodach.Kontrolujesz prędkość szczególnie w mieście.Latwiej nie stracić prawa jazdy.Ja mogę dostać panamerę 4s diesel na weekend,ale boję się że będzie za dobra :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś wiadomo może coś na temat aplikacji mobilnej do podglądu samochodu live z kamer? Bo tak się tym chwalili, a póki co cisza.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy entuzjaści APL - nie jest już tak, jak Wam się wydaje, że jest :lol:

 

Zwiedziony Waszymi opowieściami odbyłem bardzo długą rozmowę z przyjacielem szwagra, który jest dyrektorem sprzedaży w dużej sieci Audi i dowiedziałem się, że APL ma dwie oferty:

1. Na samochody z 2016 - 5% na start, 1% netto miesięcznie, 36 miesięcy i 90k km + ubezpieczenie na rok gratis

2. Na samochody z 2017 roku - 10% na start, 1% netto miesięcznie, 36 miesięcy i 90k km.

Można dowolnie zmieniać te parametry ale NIE DA SIĘ ZROBIĆ TANIEJ bo salony działają na symbolicznej marży po to aby ze sobą nie konkurowały ceną w APL. I tyle w temacie. W tamtym roku oferta była dużo tańsza - 5%. Teraz jednak jest taka i nie ma bata - nic nie da się zrobić. Jedyne co salony mogą to spróbować coś dołożyć w akcesoriach. Koniec kropka. Przeliczyliśmy wspólnie ich APL i wynegocjowane przeze mnie najkorzystniejsze warunki dla tej samej kwoty i zbliżonej konfiguracji i wyszło, że BMW zrobiło mi lepszą ofertę. Dyrektor sprzedaży audi przyznał, że nie są w stanie cenowo przebić tej oferty.

Także APL niekoniecznie jest najtańszy na rynku. Na pewno jeśli porównywać standardowe oferty to tak ale jak widać na moim przykładzie można w BMW ugrać

 

Finansującym jes VWB. Dyrektor sprzedaży moze tylko tyle na ile mu VWB i VGP pozwoli.

Ja ze swojej strony kończę temat APL. Podzieliłem sie informacja, że mozna taniej niż w BMW a zaraz sie okaże, że będziesz latał po salonach mówił, że taki jeden to dostał a ja co goszy jestem? Tez tak chce!

Kup kilka samochodów to będziesz lojalnym klientem marki to inaczej bedą z Toba gadać a tak to pozostaje znajomy kierownik od szwagra, który g..... moze :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te APL czy program BMW lub Merca wsadzić se w kieszeń.

30kkm rocznie?

To jakis smiech. Ja w 10 m-cy zrobiłem ponad 40 kkm + z 10 kkm z kolegą. Gdybysmy nie jechali razem w te same miejsca juz by było spokojnie 50. Do pełnego roku jeszcze 2 miesiące a więc pewnie z 10 kkm dojdzie.

 

Te plany to dla ludzi, którzy oglądają swoje auta na podjazdach i parkingach przed firmami a nie do czerpania frajdy z jazdy....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansującym jes VWB. Dyrektor sprzedaży moze tylko tyle na ile mu VWB i VGP pozwoli.

Ja ze swojej strony kończę temat APL. Podzieliłem sie informacja, że mozna taniej niż w BMW a zaraz sie okaże, że będziesz latał po salonach mówił, że taki jeden to dostał a ja co goszy jestem? Tez tak chce!

Kup kilka samochodów to będziesz lojalnym klientem marki to inaczej bedą z Toba gadać a tak to pozostaje znajomy kierownik od szwagra, który g..... moze :!: :wink:

 

Bynajmniej. Wiem, że może tyle ile się da. I nikt w żadnym salonie nie da więcej. Na tym opiera się polityka sprzedaży APL. Skoro twierdzisz, że masz warunki, które były dostępne w tamtym roku (i to dla samochodów z poprzedniego rocznika) na nową produkcję z 2017 roku to super - wynegocjowałeś najlepsze warunki jakich "gówno mogący" dyrektor sprzedaży nie potrafi zaoferować nikomu. Brałbym na Twoim miejscu ile wlezie i sprzedawał to dalej robiąc konkurencję salonom audi i nieźle przy tym zarabiając. Ryzyko zerowe bo i pierwsza wpłata zerowa :8)

Tak czy owak standardowa, dostępna dla zwykłych śmiertelników a nie takich mega wyjątkowych wybrańców, oferta APL wcale nie musi być droższa od negocjowanego BCL.

Tyle w temacie ode mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Parking Assistant Plus oraz wykupione Usługi Zdalne, to ściągasz najnowszą wersję apki BMW Connected i tam jest Remote 3D View.

 

No to coś chyba nie tak, assistant PLUS jest, usługi zdalne również, a opcji nie widzę.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.