Skocz do zawartości

Przednia szyba F10 - wymiana


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Spotkała mnie dzisiaj przykra niespodzianka w trakcie jazdy coś uderzyło w samochód, najprawdopodobniej kamień - nie widziałam skąd przyleciało,ani co to było.

 

Trochę się przestraszyłem, ale jechałem dalej, droga ekspresowa duży ruch nie było możliwości by od razu się zatrzymać.

 

Niestety na następnym postoju zauważyłem odprysk wielkości ok. 2 gr i dwa włosowate pęknięcia długości ok 5 cm (odprysk jest ok 2 cm poniżej krawędzi dach szyba) - szyba niestety będzie do wymiany :cry2:

 

Pierwszy telefon wykonałem do serwisu szyb auto jaan czy jakoś tak, informacja że mogą wymienić szybę ale tylko jak ją dostarczę :duh: ; do kupienia tylko w serwisie za ok 5000 zl,

 

Drugi telefon do serwisu bmw - szyba z dnia na dzień jest dostępna, koszt z uszczelką to ok. 2700, mają zadzwonić jak skalkulują robociznę i możliwość umówienia terminu naprawy.

 

W związku z powyższym mamy pytanie czy ktoś "ćwiczył" ostatnio taki temat i jak się to skończyło od strony finansowej i użytkowej. Na co zwrócić uwagę przy wymianie, Na ile czasu trzeba odstawić samochód na czas naprawy. Za odpowiedzi z góry dziękuje.

 

Ewentualnie czy ktoś może zarekomendować któryś z warsztatów/serwisów (w temacie szyb) w okolicach Trójmiasta.

 

Szyba z HUD, z czyjnikiem deszczu i kamerą Kafas,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolega kupił używaną za 900 zł z montażem w dużej firmie handlującej szybami.

Zaraz się rozpęta fala krytyki.....

Ja sam stukałem się po głowie :duh: ale jak zobaczyłem, że jest fachowo wymieniona i nie ma nawet ryski to sam zwątpiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W przypadku Kafas i HUD kup oryginał - nawet się nie zastanawiaj. Nawet nie wiem czy występuje zamiennik dla HUD - dla Kefasa, tak z tego co się orientuję. Wymiana szyby w ASO (info sprzed paru lat jak wymieniałem w 5tce) 600-1000PLN - ja płaciłem coś ok 750 PLN ale to było dawno. Do ceny szyby dochodzi klej i na 99% uszczelka do wymiany.Nie wiem ile obecnie ASO za to liczy ...

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja uboga opcja ubezpieczeniowa nie obejmuje szyby - inaczej nie byłoby tego tematu.

 

Proponowali za 100 zł pakiet " bezpieczna szyba" czy jakoś tak, ale jak powiedziałem że szyba przednia kosztuje podobno kilka tysięcy to agent w ubezpieczalni powiedział że "raczej takiej szyby to nie obejmuje to ubezpieczenie" :D

 

Na forum F30 goście piszą o kwocie poniżej 2000 zł co byłoby jeszcze do zniesienia, ale na razie mam ofertę za ponad 5000 (ASO) więc jeszcze próbuję znaleźć inne rozwiązanie.

 

Wydaje się że ta wymiana nie jest taka trudna, Sama szyba w Aso ma kosztować 2700 reszta to robocizna, uszczelka i czujnik deszczu.

 

Poniżej link do filmiku gdzie gość pokazuje jak się to robi w nieco ponad pół godziny.

 

Edytowane przez antalya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dobrze warunki ac. Może nawet opłaci się stracić kawałek zniżek na rok skoro szyba droga. Czasem szyba nie musi być traktowana jak szkoda komunikacyjna.

Wymieniałem w e60 szybę z polisy - wówczas opcja za dopłatą w PZU - likwidacja wzorcowa - zgłoszenie przez telefon i żadnych dyskusji. Do huda nie ma zamiennika! Wymienili w nordglass na nówkę zakupioną w aso i wkleili lepiej niż fabryka - troszkę ciszej się zrobiło po wymianie. Niestety spieprzyli wycieraczki - zapomnieli chyba uszczelkę założyć i zatarł się mechanizm po jakimś roku. Warto więc zwrócić uwagę czy wszystko poskładają jak trzeba. Kąt pochylenia ramion wycieraczek na ośce też ma znaczenie!

Można też mieć opcję wymiany szyby bez utraty zniżek z ac bez żadnych dopłat - o ile pamiętam - taki pakiet od dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem powyżej dotyczy używanej szyby oryginalnej. To też jest alternatywa.

Czujnik deszczu bez problemu przekleja każdy szybiarz.

Mają do tego celu taki specjalny żel.

Kafas nie stanowi żadnego problemu.

Moja polisa z PZU za 75 zł o ile pamietam obejmuje szybę do wartości 5000 zł. Warto ją wykupić i chyba można ją nawet dodatkowo dokupić podczas trwania ogólnej polisy AC.

Zamienników nie ma dla hud więc nie ma problemu z wymianą.

Szybiarz z ubezpieczalni zamawia w ASO i tyle.

Nie zapomnij o uszczelce u góry.

Kosztuje kilkadziesiąt złotych nowa w serwisie a stara zawsze się zdeformuje i potem bardzo brzydko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam założyć nowy czujnik deszczu z oryginalnym żelem, kosztuje on ok. 150zł, a oszczędzi nerwów, u mnie najpierw zakładali nowy żel, potem jeszcze raz i tak idealnie nie można bylo go przykleić, więc skończyło się na nowym czujniku z fabrycznym żelem i problemy z czujnikiem się skończyły :)

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po prawie 4 miesiącach w końcu wymieniłem szybę.

 

Po długich poszukiwaniach udało się zakupić nowy oryginał za rozsądną kwotę.

 

Wymiana dość prosta; Tak jak tu wcześniej pisano najlepiej przed wymianą kupić nową podkładkę żelową pod czujnik deszczu, przekładanie i podklejanie starego naprawdę trudno zrobić tak by nie było pęcherzyków powietrza.

 

Aktualnie nawet w "punktach partnerskich" PILKINGTON nie ma możliwości zamówienia szyby pod HUD, przynajmniej w naszym kraju...

 

Jakby ktoś planował wymianę w okolicy 3City - to mogę polecić warsztat gdzie wiedzą jak to się powinno robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 4 miesiącach w końcu wymieniłem szybę.

Aktualnie nawet w "punktach partnerskich" PILKINGTON nie ma możliwości zamówienia szyby pod HUD, przynajmniej w naszym kraju...

 

Ja kupiłem oryginał pod KAFAS i HUD nowy BMW, ale przed zakupem dzwoniłem do Pilkingtona i otrzymałem info że termin dostawy potrzebnej mi szyby w granicach tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny podawane przez ASO to kompletny absurd, służący chyba wyciąganiu kasy z ubezpieczalni.

 

Wymiana szyby trwa ok. 0,5 do 1 godziny (później jeszcze samochód powinien odstać z 2 godziny by klej stwardniał, ale nie wymaga to nakładów pracy ).

 

Z tego co dowiedziałem się od gościa który mi to robił, mało które ASO wymienia szyby samodzielnie. Najczęściej zlecają takie prace podwykonawcom, najczęściej mobilnym i płacą im za to średnio 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zastanawiał się lub testował założenie folii ochronnej na przednią szybę tuż po zakupie w ASO lub później po wymianie szyby?

Czy założenie takiej folii ma sens (czy skutecznie ogranicza większość drobnych uszkodzeń szyby)? Wiadomo, że na spory kamień i folia nie pomoże.

 

PS. Jeśli złapiecie w trasie mały odprysk nadający się jeszcze do klejenia, czym prędzej zaklejcie go taśmą od zewnątrz, żeby drobinki pyłu i wilgoć nie dostały się do środka.

Inaczej może się tak zdarzyć, że serwisant nie będzie w stanie dokładnie skleić szyby (powstanie pęcherzyk powietrza). Będzie wówczas widoczne pęknięcie. I nic nie będziecie mogli w stanie już zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a co sądzicie o wymianie szyby w Nordglass? Warto?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zastanawiał się lub testował założenie folii ochronnej na przednią szybę tuż po zakupie w ASO lub później po wymianie szyby?

Czy założenie takiej folii ma sens (czy skutecznie ogranicza większość drobnych uszkodzeń szyby)? Wiadomo, że na spory kamień i folia nie pomoże.

Myślę że folia na przedniej szybie to kiepski pomysł. Pewnie ogranicza w jakiś sposób widoczność. Przecież tam chodzą wycieraczki, sypie się piach. Myślę że po miesiącu jej stan byłby słaby.

A co do NordGlass, korzystałem w poprzednim samochodzie, bo dostałem kamyczkiem. Po naprawie odprysk był odrobinę mniej widoczny i szyba (niby) zabezpieczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zastanawiał się lub testował założenie folii ochronnej na przednią szybę tuż po zakupie w ASO lub później po wymianie szyby?

Czy założenie takiej folii ma sens (czy skutecznie ogranicza większość drobnych uszkodzeń szyby)? Wiadomo, że na spory kamień i folia nie pomoże.

Myślę że folia na przedniej szybie to kiepski pomysł. Pewnie ogranicza w jakiś sposób widoczność. Przecież tam chodzą wycieraczki, sypie się piach. Myślę że po miesiącu jej stan byłby słaby.

A co do NordGlass, korzystałem w poprzednim samochodzie, bo dostałem kamyczkiem. Po naprawie odprysk był odrobinę mniej widoczny i szyba (niby) zabezpieczona.

 

 

folia to jakes absurd, to nie iphone.

 

Sa 2 drogi tani zamiennik np. z pilkingtona ktory fajnie siada (trzeba kupic specjalny zel na sensor w strzykawce do czujnika wycieraczek i swiatel/ mam ich sporo na sprzedaz) gorna uszczelke nie trzeba latwo ja przelozyc na nowa szybe.

 

i 1wsza droga kupic szybe pilkingtona ze znaczkiem bmw,

 

instalacja szyby w f10 jest banalnie prosta, duzo trudniej jest zamontowac np. w e60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę temat. Otóż moja kochana becia dostała kamieniem od TIRa, i zrobił się odprysk na szybie. Z czasem zauważyłem pojawiające się pęknięcie, najpierw na 2mm, teraz na już ze 2 cm. Byłem w NordGlass żeby spróbowali naprawić to uszkodzenie jak było malutkie, ale nic z tego nie wyszło i zrobiła się tylko większa rysa.

Na szczęście mam pakiet "szyba" do kwoty 3000zł, funkcjonuje to niezależnie od auto-casco.

Do czego zmierzam - zostały mi zaproponowane 2 szyby, obie oczywiście pod VIN mojego auta, do HUD/IR/TLC ( czyli z HUD, KAFAS, czujnikiem deszczu i obijająca promienie słoneczne )

obie PILKINGTON, ale jedna serwisowa BMW "ze znaczkiem" za 3300 z wymianą, oraz "zwykła" czytaj: bez znaczka za 3100 z wymianą. Na tą tańszą dodatkowo trzeba czekać prawie miesiąc.

Oczywiście zamówiłem tą serwisową, różnicę dopłacę do ubezpieczenia ( te 300zł ), będzie za 4 dni na magazynie.

Piszę to, bo poprzednicy pisali iż nie ma "zamienników" dla szyb z HUD - otóż są, ale cenowo jest tak niewielka różnica, że dla mnie przynajmniej nie warto.

 

 

http://images77.fotosik.pl/693/e112b7046a2b72c1gen.jpg

http://images76.fotosik.pl/694/d056acc7d8bf8b39gen.jpg

Edytowane przez Pemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik to chyba za duże słowo, bo to jest ta sama szyba tylko bez logo BMW. Nie mam racji?

U siebie zmieniłem na Pilkingtona, razem ze wstawieniem 750zł.

 

Dokładnie tyle samo zapłaciłem w Łodzi tyle tylko że jeszcze uszczelkę nad szyba kupiłem w ASO chyba za 85pln

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.