Skocz do zawartości

Spalanie F20 / F21


jackrabittslim

Rekomendowane odpowiedzi

Resetowanie co 2 zbiorniki czyli średnio raz w miesiącu. Zależnie od temperatury otoczenia (lato-teraz) różnica około 0.5 litra.

I auto nie jeździ poza miastem. Sporadycznie czytaj raz na kwartał trasa 45 km

Zobaczymy jak będzie przez zimę.

Auto żony...wbrew ogólnej opinii , jak na kobietę, można powiedzieć że ma ciężką nogę ;)

 

Nie widzę nic nadzwyczajnego w takim spalaniu. Poprzednie auto (1.6 benzyna 110KM) ale 300 kg lżejsze (też automat) paliło litr mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

M235i 245 18

najwyższe spalanie to 22 litry autostrada prędkość w przedziale 220 do 270 km/h

najniższe trasa nocą 300 kilometrów przepisowo drogami krajowymi na eco pro 6.7

w mieście nie wykorzystując możliwosci samochodu 9,7

a po ludzku średnio z ostatnich 10 000 km

13,5 litra i to uważam za miarodajne reszta to tylko z ciekawości zmierzone :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

F20 - 118 d automat - 70 % miasto ( 7,3 ltr - zima - michelin alpin 16 cali i 6,8 ltr - latem.- michelin primacy hp 17')- radosna jazda

F20 -116i automat - 80 % miasto ( 11.1 ltr - zmina - bridgestone 16 cali i 10,1 - latem -continetal 17')- b. spokojny kierowca

F11 - 525d -LCI 50% miasto ( 7,5 ltr - lato - Gyear excellence 18 cali, 7,8 ltr -zima Dunlop M3 sport 18 cali) - radosna jazda- to info dla ciekawskich

Auta seryjne - nie chipowane

Myślę że takie f20 z silnikiem 125d to musi być świetny wybór- osiągi/spalanie- a chipowane pod 300 KM to już sam miód..ciche- bo ten motor jest cichy ,szybkie,ekonomiczne ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M135ixdrive . Tryb eco poza miastem miedzy 60 - 90 km/ h około 6,5 l, miasto około 8 l , tryb Comfort poza miastem około 8l, miasto około 10, tryb sport około 12-16 Gaz na maksa to i 30 ( w trybie sport automat nie wrzuca 8 go biegu przynajmniej u mnie . Na autostradzie powyżej 130 km/ h tryb eco i Comfort to około 9 l, spalarnie zwiększa się znaczne powyżej 180 km / h do około 15 l.silnik dobrze dotarty , zmiana oleju co 12000 - 15000 . Mam przejechane około 60000 miasto , poza miastem i autostrady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F20 120i 177Km 2015

przejechane 4 tys. km

lato - 17 (225p/245t)

zima - 16 (205)

średnio wyszło 10.0 - wynik z komputera

jeżdze trasa/miasto 50/50%

miasto: Szczecin

jazda z różnymi stylami od eco do sport

 

Ooo, konfiguracja identyczna i spalanie prawie też:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę piszcie jakie macie spalanie w swoich F20, miasto oraz jaki rodzaj ogumienia posiadacie, jestem ciekaw co ma wpływa na wartości , rodzaj benzyny, stacji paliw , a może styl jazdy, a może coś innego? Zachęcam do wymiany doświadczeń :D Nigdzie w necie nie można znaleźć faktycznych danych dotyczących spalania. :P

 

tu możesz znaleźć wiarygodne dane dot spalania: http://www.spritmonitor.de/en/

 

u mnie 2.0d xdrive + PKit

przy 90 km/h na odcinku 15km raz zagryzłem zęby, napiąłem się i w trybie comfort 3,9 l --> później już nie wytrzymałem i normalnie trasa z wyprzedzaniem to ok 6,2 - 6,5 (jeżdżę raczej dynamicznie), autostrada przy tempomacie na 120-130 - też ok 6,2l.

miasto zakorokowana warszwa jak bym nie cisnął 7l nie przekroczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie głównie dojazdy do pracy pruszków -> warszawa 60% po ekspresówce i do tego kręcenie się dookoła domu na krótkich dystansach daje spalanie 7.5-8 litrów

Samochód 116i f20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://i.imgur.com/xp1zdfh.jpg

 

Trochę dramatyzowałem z tym spalaniem jednak. Tempo mieszane trochę szybciej trochę wolniej.

Tam gdzie stało 70, było 70 bo wiadomo na niemieckich autobahnach z ograniczeniami nie ma żartów. :)

 

Wynik uważam, za bardzo dobry. Czyli jednak w trasie pali mniej niż w mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spalanie od początku - średnia wyszla mi 8,18 l, dużo ekspresowka/autostrada

 

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/600258.html

 

ciekawostka z 29 wyników dla 125d na spritmojitor jestem przedostatni

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/36-1er.html?fueltype=1&constyear_s=2013&power_s=218&sort=1&powerunit=2

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Również albo czegoś nie łapie albo spore spalanie, mimo raczej spokojnej średniej.

Nie porównuje do diesla tylko do ciezszej turbo benzyny.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wysokie Ci to spalanie wyszło mazziek, chyba że ja czegoś nie zrozumiałem i na AB gdzie nie było ograniczeń jechałeś ze 160 lub more :)

 

Generalnie na części trasy była taka pogoda lub gorsza. I dało sie jechać maks 70.

 

http://i.imgur.com/d1NtSi2.jpg

 

Potem było troche ograniczeń, wiec trzeba było nadrabiać żeby ratować średnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiecie jak trzeba lecieć żeby mieć taka średnią ? Pewnie odcinkami po 200+..

Mimo wszystko więcej od mojej "krowy" awd :mrgreen:

O średniej to można by sporo pogadać :wink: zwłaszcza jak wiele ma wspólnego z płynnością, a jak niewiele z odcinkowymi 200+ :wink:

Polskie drogi nie sprzyjają płynności, zawsze się zastanawiam co powoduje, że ludzie wyjeżdzają pod maskę gdy za mną nic nie jedzie :roll:

Jak mazziek leciał z np Łodzi do Gdańska to jest duża szansa, że 160 nie musiał przekraczać :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak trzeba lecieć żeby mieć taka średnią ? Pewnie odcinkami po 200+..

Mimo wszystko więcej od mojej "krowy" awd :mrgreen:

O średniej to można by sporo pogadać :wink: zwłaszcza jak wiele ma wspólnego z płynnością, a jak niewiele z odcinkowymi 200+ :wink:

Polskie drogi nie sprzyjają płynności, zawsze się zastanawiam co powoduje, że ludzie wyjeżdzają pod maskę gdy za mną nic nie jedzie :roll:

Jak mazziek leciał z np Łodzi do Gdańska to jest duża szansa, że 160 nie musiał przekraczać :mrgreen:

 

Blisko. :P Inna sprawa, ze puściutkie drogi. pewnie jakbym chciał to łatwo dałoby sie policzyć ile samochodów wyprzedziłem. Generalnie polubiłem jazdę z rana. Ruch podobny jak w nocy, a duzo lepsza widoczność (jesli akurat nie ma mgły) i można spokojnie i dosyć płynnie jechać. (To taki mój pro eco tip :wink: )

 

Z tym 200+ to tez nie ma co przesadzać, jak max mojej jedynki to tylko nieco ponad 200. A to nie M-ka, żeby zamykała licznik w naście sekund. Potrzeba duzo duzo pustej drogi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dokładnie, płynność jest kluczowa. Mniej spalisz jadąc ze średnia 130 po autostradzie niż 100 po drodze jednopasmowej. Ciekawostka, Kiedyś sie spieszyłem do roboty, 30 km po dwupasmówce z prędkościami 180-200 i spalanie wyszło 15-17 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym 200+ to tez nie ma co przesadzać, jak max mojej jedynki to tylko nieco ponad 200. A to nie M-ka, żeby zamykała licznik w naście sekund. Potrzeba duzo duzo pustej drogi;)

 

Mi się licznikowo udało zamknąć 220 ale do granicy mam ze 20km ;). W przyszłym roku postaram się zmierzyć GPSem i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.