Skocz do zawartości

3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich,mam problem z doborem felg,a dokładnie chodzi o is felgi,aktualnie mam felgi 16 cali 7,5j is 47 na nich opony 205/55 i przy pelnym skręcie obcieraja mi opony,co w efekcie daje scięte opony od wewnętrznej strony.Dodam ze chciał bym felgi nie węższe niż 7,5j i napewno 16-tki.Muszę też nadmienić że auto,nie może iść niżej na glebe z powodu złej drogi dojazdowej bo zostawił bym intercooler na drodze ;)aha dodam jeszcze że na tył chce dać opony 225/50 a na przód 205/55 oczywiście 16 cali.

 

Wysyłane z mojego Xperia X8 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź felgę stąd pasującą do e36 http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Bo tak serio to Is/et w połączeniu z szerokością dają pełny obraz.

Potem wymiary felgoi z e36 porównaj z każdą inną i nie wybiegaj za szeroko.

Obliczanie felg.

W e36 mam felgi np et 34 16x7 i z przodu już bym więcej nie wystawał ale z tyłu to spokojnie można dać mniejsze et (im mniejsze tym bardziej wystaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam. posiadam felgi styling 32 o wymiarach 8j 20et i 9j 26et. chce je wlozyc w nadkola e36 copue. posiadam takze gwint, moje pytanie jest nastepujace. czy opony na przod 205/45 i tyl 225/45 pozwola mi zejsc bardzo nisko? wiem ze pewnie bede musial robic negatyw. czy na tyl dac lepiej wezsze kapcie? nadkola mam zrolowane, a nie chce ich odrapac rantami felg, prosze o wypowiedz kolegow bardziej doswiadczonych w tym temacie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz nadkola zrolowane to o co sie martwisz... bez rolowania na gwincie kolega wlozyl et15 10" na oponie 225/40

mysle ze jak chcesz miec naciag fajny to tez powinienes takiego kapcia nalozyc na tyl... i negatyw nie bedzie potrzebny... delikatny i tak sie zrobi bo felga szeroka.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz nadkola zrolowane to o co sie martwisz... bez rolowania na gwincie kolega wlozyl et15 10" na oponie 225/40

mysle ze jak chcesz miec naciag fajny to tez powinienes takiego kapcia nalozyc na tyl... i negatyw nie bedzie potrzebny... delikatny i tak sie zrobi bo felga szeroka.

et15 8" na oponie 195/60 czy 55 nie pamiętam dokładnie już przyciera o nadkole. Zawiecha m3. Co prawda jest niższe ale za to sztywniejsze.

Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam! Jestem od dwóch tygodni szczęśliwym posiadaczem BMW E36 20i z 1998 roku i nowym użytkownikiem tego forum. Mam pytanko. Obecnie posiadam felgi 15" z oponami 205/50. przymierzałem felgi 17" z taką samą oponą 205/50 i są za szerokie. chciałbym kupić oponki 195/40 R17, ale ciężko znaleźć dobre używki w takim rozmiarze. jakie opony polecacie do mojego auta na felgi 17"? proszę o konkretne i bardziej fachowe wypowiedzi, ponieważ szykuje mi się dłuższy wyjazd i szybko potrzebuję zmienić opony. z góry dzięki za pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi wcześniej były też na E36 mojego kumpla. on kupił teraz E39 i chciał mi je sprzedać. na swojej Bawarce miał 195/40 R17 ale miał sportowe zawieszenie. Nie wiem dlaczego u mnie nie pasują 205/50 :/ Jakie radzisz kupiś opony do tych 17" i dlaczego mogą te 205/50 nie pasować? Nawet taki sam wzór felg przymierzałem jakie są na zdjęciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
na swojej Bawarce miał 195/40 R17 ale miał sportowe zawieszenie. Nie wiem dlaczego u mnie nie pasują 205/50

To nie ma nic do rzeczy, że 195. W sumie to może i ma bo zwęził trochę opony żeby zmieściło się koło.

Jeszcze raz mówię Ci, że... nie pasują bo felgi są złe.

Masz tutaj zdjęcie mojej z oponami 205 i jest na sportowym zawiasie. Zobacz ile jest luzu jeszcze.

Bad%2520Boy%2520%25282%2529.jpg

Jak nie pasują to daruj sobie te felgi. A kolega niech przymierzy je do E39 i śmiem podejrzewać, że będą pasować mu jak ulał :wink:

Nawet taki sam wzór felg przymierzałem jakie są na zdjęciu.

Na jakim zdjęciu???

Jeżeli masz na myśli moje to spójrz na to i styling 32 http://felgenkatalog.auto-treff.com/left.php?start=2#

Zwróć uwagę w ilu rozmiarach wychodziły-głównie na ET które to określa ile felga wystaje do zewnątrz i ile wchodzi do środka.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swojej E39 ma 18" dlatego chce sprzedać te 17-tki. Dzięki za pomoc. Skoro to wina felg to będę musiał się rozejrzeć za jakimiś innymi 17". Nie rozumiem tylko dlaczego np. w jego E36 pasowały elegancko a do mojej nie chcą :/ A gdybym do nich kupił opony np. 195/40 to myślisz, że byłoby lepiej? coś by się zmieniło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może mu pasowały bo miał poszerzone nadkola. To zależy czy felga jest równo z nadkolem jeżeli tak wystarczy wtedy zrobić naciąg i opona się schowa ale za to będziesz musiał mieć bardzo sztywne zawieszenie żeby nie uszkadzało Ci nadkoli. Według mnie gra nie warta świeczki, te sprzedać kupić takie które ET będzie pasowało do Ciebie i się nie męczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
przejrzyj ceny opon w tych dwóch rozmiarach to będziesz wiedział o co chodzi,a co do trakcji to wież mi nie zauważysz różnicy pomiędzy 205 a 195 poza tym do mniejszych silników bmw podaje nawet rozmiar 185/65/15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją bmw jeździłem kilka sezonów na Michelin Primacy Alpin PA3 po czym zmieniłem na Goodyear (jakiś tańszy) i polecam szczerze kupić te Micheliny bo posłużą ładnych pare lat a i bezpieczeństwo jest większe hamowanie czuć ze lepsze niż na tych goodyerach z niskiej półki. Co do rozmiaru to myśle że 195 szerokość na zime jest akurat do twojej felgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.