Skocz do zawartości

3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to nietypowy rozmiar i takie opony są drogie.

Kup 225 tym bardziej na felgę 8.

 

Właśnie spojrzałem na ceny (na szybko sprawdziłem tylko te opony co mnie interesują) i Nokiany zLine 215 są lekko tańsze niż 225. Różnica nie jest duża (prawie żadna), ale wolałbym mieć węższą - na co dzień nie jeżdżę na najrówniejszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

To jeżeli chcesz węższe to poszukaj o profilu 45 tak jak Hejner Ci doradził.

50 będzie miała większą średnicę o 1,5 cm. Ja wczoraj zamierzałem 225/50 i te całkowicie są za duże jak wyżej pisałem- nawet podejrzewam, że nadkola by zdjęły w ekspresowym tempie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sorry, ale przeczytaj dokładnie o czym jest rozmowa.

Moje pytanie było...

Lata ktoś może na rozmiarze 225/50 R17.

Zrozum że profil opony jest zmienny i zależny zarównio od szerokości opony jak i rozmiaru felgi.No i tak jak napisałem...nie mieszczą się.

 

PS.Jakbyś zerknął chociażby w kalkulator opon to wiedział byś, że... 225/50R16, które posiadasz mają mniejszą średnicę od standardu 205/55R16.

 

PS 2. :mrgreen: Mam na zbyciu komplet 225/50 R17 :8)

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem z obcieraniem tylnych kół. Mianowicie nabyłem felgi BBS RS 740 17" ET 20 8J ( tak wiem że od serii 5 ale sprzedający ściągał je ze swojego cabrio i wszystko było cacy ). Założyłem na nie takie same opony jak były w cabrio tj 215/40/17 i niestety tył drze niesamowicie ( zwłaszcza z prawej strony). Czy jest jakiś sposób aby uniknąć problemu ? Niestety zrobiłem fail i kupiłem nowe opony a że felgi bardzo mi się podobają to opcja sprzedaży raczej nie mnie satysfakcjonuje. Czytałem kilka sposobów takich jak : rolowanie rantów, negatyw, zbieżnośc itp. i nie wiem czy to mi pomoże. Ludzie ładują fele 10J i dużo szersze opony i dają rade bez grubych modów a u mnie jakaś patola. Czy możliwe jest że auto było uderzone z tej właśnie strony i robił to jakiś magik który nałożył tyle szpachli że się koło nie mieści ? Potrzebuję pomocy żeby znowu nie dać ciała.

http://i.share.pho.to/e5aa6a04_l.jpeg

http://i.share.pho.to/9b1bc6c0_l.jpeg

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś to pisałem już że jak et20 to żeby nie obcierać to opona max 205 :) ja przy et20 mam 195 i nie obciera nawet przy duzym obciążeniu.

 

Tobie pozostaje albo wyciąganie nadkola (ale moim zdaniem to trochę wsio wieje), negatyw też jakoś to moim zdaniem nie wyglada dobrze, do tego opona bedzie Ci nierównomiernie zurzywać. Najlepiej to albo zmienić opony albo felgi :P ewentualnie jakiś blacharz może by Ci wyciągnął ten błotnik delikatnie.

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że tyle wystarczy ? Oponę zdziera nawet jak jade sam. Czy negatyw na fabrycznej regulacji czyli o te 1,5 stopnia dużo położy felgę do środka ?

 

Najlepiej to albo zmienić opony albo felgi :P ewentualnie jakiś blacharz może by Ci wyciągnął ten błotnik delikatnie.

 

Wiem że zmienić ale tak jak pisałem opony kupiłem nówki więc ich sprzedaż mi się nie opłaca a felgi bardzo mi się podobają więc też mi ich trochę szkoda oddać. :norty:

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jest jakiś pomysł. Tylko kwestia właśnie czy te 0,5 cm uratuje mnie od problemu :norty: a powiedzcie jeszcze jak temat wygląda z negatywem na fabrycznej regulacji ? czy te 1,5 stopnia dużo schowa górę koła do środka ?

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jest jakiś pomysł. Tylko kwestia właśnie czy te 0,5 cm uratuje mnie od problemu :norty: a powiedzcie jeszcze jak temat wygląda z negatywem na fabrycznej regulacji ? czy te 1,5 stopnia dużo schowa górę koła do środka ?

 

Miałem alu o tych samych parametrach tyle ze rc 090

Opona 205/40/17 nie obeciera.

Mozesz zrobic delikatny negatyw.. ale prowadzenie samochodu sie pogorszy i [BAD] bedzie częsciej uciekac.

Ja na twoim miejscu zmienil bym opony.

Mozna zrolować nadkola ale bez pomocy lakiernika/blacharza sie nie obejdzie bo lakier zapewne bedzie spękany

W nadkola wkładaja felgi 10'' ale opone 205/40 dlatego się to chowa w nadkola.. bo jest naciąg. Z drugiej strony dochodzi też gwint.. czyli sztywno...i nie ma jak obcierac;)

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/40 mam na przodzie więc przełożę i sprawdzę czy faktycznie. Jeżeli tak będzie to niestety będę musiał się pogodzić z tym że dałem dupy :mad2: wtedy z uatomatu komunikat że mam na sprzedaż nówki opony toyo proxes 215/40/17 :D

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawało ale tak jak napisałem wcześniej. Felgi kupowałem od gościa z bmw syndykat w poznaniu i zdejmował je przy mnie ze swojej E36 cabrio. Dlatego też takie opony kupiłem. No nic człowiek uczy się na błędach :duh:

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę, że wyżej była rozmowa o oponach 215 R17 jednak o 40 :) Ja obecnie mam org styling 32 et47 8J z oponami 225/45 w e36 1.8i cabrio. Niestety albo stety musze je zmienić bo są łyse oraz chińskie(z takimi niedawno kupilem). Na powyzszych oponach samochód dość mocno nosi w koleinach i trzeba walczyć z nimi jednak nie wiem czy to kwestia opon czy szerokosci. W związku z tym planuje zakup nowych opon i nie mam pojecia co zrobić czy kupić 215/45 z rantem ochronnym czy 225/45 normalne. Nowe opony to prawdopodobnie uniroyal rainsport3. Na niektorych forach dochodza glosy ze et47 z 225 przy max skrecie trze, jednak u mnie to nie wystepuje i nie wie czy po prostu dlatego ze opony sa praktycznie lyse czy moj samochod tak ma ze nie trze :D Prosiłbym o jakies porady oraz jakies podpowiedzi ze strony osob ktore jezdzily na powyzszych oponach. Pozdro i dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

model opon nie ma za dobrych opinii, jest raczej nieudany. Jedyny jego plus to wygląd opony. Poszukaj coś lepszego :)

 

co do noszenia w koleinach to im szersze opony tym gorzej niestety. Takie mamy drogi i albo wygodnie się jeździ albo się ładnie wygląda.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończony. Zamieniłem się za goodyear eagle F1 195/45/17 które założyłem na przód a na tył 205/40/17 toyo i nie przyciera :D Z racji że ja dużo nie jeżdżę to stawiam na wygląd :norty:

pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie ET oraz CH mam w E36 Touring 2.0 na vanosie, rok 1996 poliftowa.

Na google wyczytałem różne dane, rozstaw 5x120, ET 47?

 

Jaki polecacie optymalny rozmiar? Ma być ładnie ale profil minimum 45 musi być. 16/17 cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

podobają mi się te felgi z X3 http://allegro.pl/show_item.php?item=5456323119

czy można bez żadnych problemów(mam na myśli przycieranie itp.) włożyć je do e36 compact na M zawiasie na oponie 205/50/17

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.