Skocz do zawartości

jaki olej fabrycznie??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Czy wiecie jakie oleje BMW wlewa do samochodow wyjezdzajacych z fabryki? albo jakie oleje byly lane w czasach e36 m50??

Opublikowano
  • Autor
niemozliwe ze nikt nie wie :)
Opublikowano
rekomenduja castrola
POZDRAWIAM !!!
Opublikowano
syntetyczne.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Opublikowano
chyba Fusch
Opublikowano

U mnie na osłonie kolektora jest wielka naklejka Mobil 1 (wątpię aby naklejali reklame Mobila i lali Castrola ;]), i w książeczce serwisowej też jest wpisany Mobil 1.

 

Stąd wysnówam wniosek, że musieli lać Mobil 1 (mam E36 325i z '92) :diabel_faja: .

Opublikowano
Ja też mam naklejke Mobil 1 na pokrywie zaworów.
Opublikowano
co kraj to leja co innego...w niemczech do motocykli Honda leje Castrol.U nas i we francji Motul...wiec nie ma czegos takiego jak jeden jedyny sluszny olej hihi
Opublikowano
motul bardzo dobry olej o wysokich parametrach
POZDRAWIAM !!!
Opublikowano
  • Autor
no nic... albo zostane przy swoim mobilu albo zmienie na castrola, na razie poranny stukot po odpaleniu silnika ustal ale w zimie pewnie znowu sie pojawi :(
Opublikowano
hmm, myślałem, ze tylko w m40 jest charakterystyczny stukot a silniki m50 są tego pozbawione :roll:
Opublikowano

ja jak kupiłem to wlałem Castrol magnatec półsyntetyk :8)

 

i wymieniam co 10,000-12,000km

Opublikowano

U mnie na korku wlewu oleju mam napis Castrol.

 

BMW kiedyś lało też oleje ARAL.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
nom masz racje ma dekielku na silniku mam naklejke aral 10w/50 ;)
jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Opublikowano
U mnie od nowosci był zalany Castrol GTX 5W-40, tak mam napisane w książce serwisowej. Obecnie leję Shella 10W-40 bo takie opakowanie znalazlem w bagażniku jak kupiłem auto.
http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Opublikowano

ja jak kupiłem auto to wlałem półsyntetycznego SHELLA bo taki był na karteczce przy silniku....

ale przy następnej zmianie chcę wlać jakiegoś FULL Syntetyka :)

 

myślicie że będzie dobrze czy wypłuczę silnik ???

przebieg mam teraz 180000 tylko nie mam 100% pewności że jest real

 

kompresja wyszął mi od 14,2 -14,7 atmosrety

 

pozdrow :arrow:

Opublikowano

Nie jest tak bardzo ważne jakiej marki leje się olej jak to, aby spełniał on parametry. Musi być on o zakładanej przez producenta gęstości, lepkości jak i odpowiedniej klasie jakości. Klasa jakości może być wyższa, bo są coraz lepsze oleje.

Jak ktoś lubi mobila, to jego sprawa, ale nic się nie stanie, jak się wleje odpowiedniego castrola. Prawda jest taka, że oleje, które stosujemy i tak są wielokrotnie lepsze od tych z czasów produkcji naszych aut, przez co z dużą rezerwą wystarczają naszym silnikom.

Jak ktoś ma wykończone liftery w M40, to najlepszy olej mu nie pomoże.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.