Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kilka nowych danych po zamianie 528xi (F10) na M235i (F22) - potwierdzających co zawsze mówiłem:

 

- pojemność silnika nie tylko nie przesądza, ale wręcz jest na dalszym miejscu jak chodzi o średnie spalanie

- najważniejszy jest ciężar prawej nog :)

- zapas mocy (relatywny, czyli w odniesieniu do masy auta) - zaraz po nim, czyli na miejscu drugim..

 

Otóż M235i potrafi splaić tyle samo, a nawet mniej (nieco mniej przy tym samym stylu jazdy) co 528xi (7.8 l/100 na "zwykłej", czyli z jednym pasem w każdym kierunku, pasem (a więc dużo hamowań i przyśpieszeń, a prędkość maksymalna siłą rzeczy ograniczona do 120-140 km/h). Ale na autostradzie, nawet biorąc pod uwagę moje "samoograniczenie" do 160, w porywach 180 km/h w okresie docierania - 10.5-11 l/100km.

 

Tak więc - nic nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Zaczerpenięte z działy X3 F25

 

X3 28i

 

Trasa po autostradzie na dystansie zmierzonym 257km ze średnią 160.7km/h, 4 osoby na pokładzie i full bagażnik i wynik 14.9L/100km

 

Jazda bez świrowania jednostajnie w przedziale 160-180 bez hamowania czy ostrego przyspieszania.

Dla mnie pozytywne zaskoczenie :cool2:

 

http://s15.postimg.org/xg9vivkkr/IMG_8386.jpg

uploading pictures

 

 

X3 3.0d 258KM

 

22.05.2015%2B-%2B1

 

Czyli jednak 3.0d przy predkościach autostradowych to chyba najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Moje spalanie silnik benzyna 3.0 turbo 400 koni delikatne traktowanie

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e2fac23798f7.jpg

Wow, przy delikatnym traktowaniu to moje 1.6 pali tylko litr mniej. Można powiedzieć, że całkiem ekologiczne 400 kucy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moje 520d po przejechaniu 8500km na kompie ma średnie spalanie 5,7l. jeżdżone przeważnie w trybie comfort+ prędkości prawie przepisowe ale większość przejechana na małych trasach do 50km było w tym klika tras po 300km. prędkości poza terenem średnio 100-120 chyba, że gdzieś trafiła się dwupasmówka to 14-160km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Próba ognia :mrgreen:

Tryb ecopro, jazda wioskowa Kraków Wadowice

http://images70.fotosik.pl/992/a87993212e1eb214m.jpg

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Warszawa-Gdańsk trasą A2-A1, tempomat na 160 km/h. Średnio wyszło 7.5 l/100 km. Spokojnie i delikatnie :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moja f10 520d ku mojemu zdumieniu pali mi na trasie przy spokojnej jezdzie do 140km\h ok 5,5l\100km. Jak jade szybciej 160-200km\h to podchodzi maks do 6,5l \100km. Wiadomo, ze nie da sie non stop szybko jechac bo zawsze jakis secjalista nam wjedzie na autostradzie i wyprzedza pol dnia. Jezdzac do pracy 8km w jedna strone wychodzi mi ok. 6 l ale mam tylko trzy razy swiatla i to nawet nie jest typowo w miescie. Typowo po miescie nie jezdze wiec nie podam takowego spalania. Takze ja jestem w pelni zadowolony. Nadmienie ze jezdze na standardowych oponach 17 calowych, bo to tez jest wazne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jade szybciej 160-200km\h to podchodzi maks do 6,5l \100km.

Nie wiem jak oszczędnie jeździsz i na jakim trybie ale u mnie spalanie przy takich prędkościach jest na poziomie 10 L.

 

u mnie podobnie: 10-11l przy 160kmh

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie na tempomacie przy 160 - 10 l. Ostatnio jechałem w trasie 80-90 km/h przez ok 30 km, nic nie wyprzedzałem, jechałem w peletonie. Spalanie wg kompa 5,9 :D Da się więc mało spalić benzyną, ale taka jazda to nie dla mnie, ale są tacy co potrafią się tak wolno przemieszczać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.