Skocz do zawartości

Bmw 5 F10-ilość miejsca


meteor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przymierzam się do zmiany samochodu,biorę pod uwagę Bmw 5 F10 i Mercedesa klasy E,w związku z tym chciałbym się zapytać o ilość miejsca wewnątrz samochodu.Chodzi mi szczególnie o ilość miejsca na nogi na tylnej kanapie i komfort podróżowania.Czytałem wiele opinii,w których jest napisane,że tyłu jest bardzo ciasno,inni piszą,że jest komfortowo.Jak jest naprawdę?Czy 4 wysokie dorosłe osoby będą podróżować tym autem wygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem jak jest w obecnym mercu, natomiast jak jadę taryfą to mogę się rozsiąść na tylnej kanapie.

Natomiast w f10 nie ma nadmiaru miejsca, jak to kolega ładnie napisał. Jak mam fotel ustawiony tak jak lubię, nisko i daleko od kierownicy, to jak po kogoś jedziemy (np 2 kumpli średnio dużych) to muszę przesuwać fotel do przodu. Oczywiście ścisku nie ma, ale nie ma takiego luzu jak np w Vectrze, starym okularze czy nawet Octavii 1. Może to przez przednie "fotele komfortowe" które są ogromne.

Oczywiście jak już wszyscy się usadowią to komfort podróżowania jest 10/10, zwłaszcza jak masz komfortowe fotele, EDC, 4-strefową klimę i dvd to można jechać i do Portugalii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ilość miejsca to w E-klasie z tyłu jest więcej miejsca niż w F10 i w A6 , ale nie są to jakieś kolosalne różnice.

 

Ale coś za coś bo z racji długości kanapy która zabiera sporo miejsca najwygodniejszą kanape z tyłu ma właśnie BMW.

Edytowane przez 530dat

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Duzo osob posiada F10 i F11 :lol: Wszyscy tu takie posiadamy! Miejsca jest wystarczajaco duzo dla komfortowej podrozy 4 osob. Sa jednak samochody gdzie miejsca z tylu jest wiecej ( Skoda Superb itp). Porownujac z Klasa E nie zauwazylem wiekszej roznicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat BMW , ale Szkoda naprawde mnie zadziwia jak oni wyczarowali tyle miejsca w superbie i nowej oktawi.

 

To pewnie zasługa krótszego o 50cm przodu superba niż w F11 i zainstalowania silnika poprzecznie .

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości miejsca w F10/11 to "szału ni ma" Dodatkowo z moim wzrostem 191cm jak przesunę fotel do tyłu, to już nikt za mną nie usiądzie :(

 

True. Mam 192 cm i tylko w przypadku sportowego ustawienia fotela młody na foteliku w miarę siedział.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam samochodu z wyjatkiem wspomnianej Skody Superb i przedluzonych wersji serii 7, A8 i Mercedesa S gdzie z tylu da sie wygodnie usiasc przy odsunietym na max fotelu kierowcy.

Kia Optima :norty:

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla mnie ilość miejsca z tyłu to największa porażka tego zakupu. Nie tylko z przodu, ale też na boki. Stara RS6: dwa foteliki z tyłu, matka pośrodku i luz. Spróbujcie to zrobić w f10. Mam wrażenie, że w nowym A6 jest dużo więcej miejsca. Kanapa owszem wygodna, ale jak masz klaustrofobię, to się dobrze przymierz do wnętrza, żeby uniknąć rozczarowań.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem rozczarowany przestrzenią w F10 a w zasadzie jej brakiem, miejsca jest jakby to powiedzieć na styk tak jakby pasażerowie z tyłu się nie liczyli. w F10 siedzi się wygodnie, chyba za sprawą foteli. Wszystko wydaje się blisko nóg :| . W e60 czuje się bardziej swobodnie a f10 to tak jakby powrót do wielkosci kabiny E39 w każdym razie z tyłu wygodna kanapa ale ciasno na nogi
http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja nie wiem macie manie wielkosci na temat ile miejsca jest w f10 - owszem nie ma szalu jak na ta klase ale nie tylko to sie liczy - kolega napisal iz f07 jest dobrym rozwiazaniem i jest a porownanie do E60 czy do A6 w nowej budzie - mam na codzien porownanie i krotko nie widze roznicy w wielkosci a jak ktos pisze iz jest mniej miejsca w f10 to niech sprawdzi dokladnie .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to z tyłu jest miejsca w stosunku do gabarytów samochodu dość mało.

Jeżeli z przodu usiądzie ktoś naprawdę wysoki to miejsca na nogi jest zbyt mało, to samo w przypadku fotelika na tylnym siedzeniu - dzieciak ma nogi na oparciu przedniego fotela...

 

Faktem jest że nigdy nie jechałem z tyłu w tym samochodzie, a jedynie czasami przy sprzątaniu usiądę na tylnej kanapie i poza ilością miejsca na nogi (jak przedni fotel jest mocno odsunięty do tyłu) to jest tam SUPER WYGODNIE (długość siedziska, podparcie czy kąt nachylenia i wysokość kanapy. Dla porównania kilka razy jeździłem Range Roverem Sportem i Ostatnio Discovery IV jako pasażer tylnej kanapy miejsca wydaje się że jest bardzo dużo, płaska podłoga, nad głową przestrzeń, ale jak dla mnie nie gwarantuje to absolutnie komfortu podróżowania (kanapa tak "nie trzyma" jak w F10, siedzi się wyżej nad drogą to automatycznie bardziej "buja" na zakrętach). W trzy osoby na tylnej kanapie też nie ma znacząco większej swobody...

 

To są samochody dla kierowcy i pasażera obok kierowcy, do komfortowego wożenia pasażerów z tyłu kupuje się inne pojazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w ogóle sensu tego tematu.

Każdy ma przecież inne warunki anatomiczne, inną posturę i budowę ciała. Każdy ma dzieci w innym wieku. I pod swoje indywidualne kryteria powinien dopasować sobie samochód, żeby potem być zadowolony z niego.

Ja jestem średniego wzrostu, i mi miejsca wystarcza w zupełności, podobnie jak i moim pasażerom z tyłu. Wiadomo, że jak ktoś ma wzrost koszykarza, to musi siąść, przymierzyć...przecież do tego służą auta w salonie.

BMW zawsze robiło ciasne wnętrza, otulające kierowcę. Ja kocham taki klimat. Ale nie wszystkim będzie w nim wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak... każdy powinien dopasować pojazd pod siebie ale ja zauważam że wiele osób chociaż nie musi rozkłada fotele do "leżącej" pozycji a później narzeka na ciasnote we wnętrzu... tym sposobem nawet w serii 7 będzie im ciasno na tylnej kanapie.

 

Wysłane z mojego Q10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, F10 nie kupuje się raczej ze względu na możliwości transportowe. Trzeba jednak przyznać, że jak na auto 4,9 metrowe, miejsca na nogi na tylnej kanapie jest mało (mniej niż w autach 15-20 cm krótszych). Prawdą jest też, że problem pojawi się dopiero wtedy, kiedy z przodu usiądą nieco wyższe osoby. Z drugiej strony auto sprawdzi się dobrze przy dwójce dorosłych i dwóch dzieciakach z tyłu. Przy odrobinie myślenia nie będzie nawet problemu ze spakowaniem bagażu. Jeśli jednak ktoś oczekiwałby wybitnych zdolności transportowych, to zdecydowanie nie ten adres. Dużo lepiej sprawdzą się pojazdy klasy średniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.