Skocz do zawartości

320D 150KM po lifcie, wybór opon Michelin vs. Continental


Powelt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Pewnie temat odgrzewany cały czas, ale pozwolę sobie jeszcze raz zapytać. Co prawda wiosna ma ewidentnie jakiś problem z przybyciem, mimo to chcę już teraz nabyć sobie oponki, żeby mieć spokój.

Byłem u znajomego wulkanika i mam dwie propozycje:

1. Michelin energy saver+

http://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-energy-saver-205-55-r16-91-v <= tu zachęcający opis i opinie

http://www.rezulteo-opony.pl/opony-michelin/opona-energy-saver-plus-6017097 <= tu już trochę mniej zachęcający test tych samych opon

2. Continental ContiPremiumContact 5

http://www.rezulteo-opony.pl/opony-continental/opona-contipremiumcontact-5-2722295

Co Waszym zdaniem lepiej wybrać? Może ktoś ma doświadczenia z którąś z powyższych opon?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Powelt

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do nr 11 AŚ z 11 marca. Jest tam test opon letnich. Ogólnie jedne jak i drugie to bardzo porządne oponki o porównywalnych wynikach. Różnią się przewidywaną trwałością, tzn micheliny osiągneły najlepszy wynik (szacowane 30473km), natomiast conti najsłabszy (15374km). Taka ciekawostka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku autach miałem michelin i nigdy nie narzekałem na opony.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja narzekać na Michelin nie można, natomiast ich cena trochę pozostawia do życzenia :wink:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te Conti wygrywają ostatnio wszystkie testy niezależnie od rozmiaru, więc pewnie są niezłe :lol: tylko fakt, że podobno szybko się kończą :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Conti miał mój znajomy z pracy. Mówił że są bardzo dobre ale bieżnik dosyć szybko znika. Ja wcześniej jeżdziłem na Michelin energy saver i uważam je za super opony. Porównywalne jeżeli nie lepsze od Pirelli cent... P7 na których jeżdżę obecnie. Miałem kupić Michelinki ale były droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez slyszalem ze Conti szybko sie koncza.ja mam Brigestone s100 ale sa twarde jak kamienale jedze ostro juz 2 sezon i nie starly sie za bardzo ale cierpie na komforcie. natomiat Michelin wiadomo dobre ale cena :shock: a Nokain robi tez dobre oponki;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie kupuje Conti. Moze faktycznie szybko sie koncza, ale to kwestia materialu z jakiego sa zrobione. Miekkie opony dobrze trzymaja sie drogi i sa ciche, ale zuzywaja sie szybciej. Kolega kupil rok temu Conti 5 i jest mega zdowolony. O Micheline slyszalem ze sa glosne. Conti motowane jest na pierwszy montaz w fabryce. Moj glos na Conti 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja w poprzednim aucie miałem te nokiany i powiem, że rewelacja i jakieś dwa lata temu wygrywały w zestawieniach

http://www.ceneo.pl/421989

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Yokohameę c-drive 2, miałem już jeden komplet przelatałem na nich 40k i teraz kupiłem drugi komplet. Można sprawdzić w testach ADAC. Oponka spuper, bardzo cicha, bardzo dobra na deszczu jak i na suchym, dobrze trzyma na zakrętach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja w garażu mam i contitakty 2 (2010 r) i michelin energy saver (2009). Contitakty strach zakładać, bo bieżnik pewnie 2-3 mm , a energy savery pewnie jakoś 5-6 mm. Micheliny mi starczyły na 4 sezony letnie plus 2013 r. Contipremiumcontact 2 służyły mi 3 lata - teraz nie założę. Ja jestem zdecydowanie za Michelin. :cool2:

P.S.

Nie jeżdżę jak wariat po drogach, bo nie ma za bardzo gdzie się rozpędzić. Oraz nie ruszam na skrzyżowaniach z piskiem opon, bo jakoś mnie to nie kręci, więc weźcie to pod uwagę czytając moja opinię nt. opon.

Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez ba­rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jestem zdecydowanie za Michelin. :cool2:

 

No a ja przykładowo mam złe wspomnienia związane z "michałkami"..

 

Obecnie mam continental contisportcontakt 3, założone jako nówki w 2010r. Z wyliczeń wychodzi, że mają jakieś 40 kkm i wyglądają rewelacyjnie.

Przód i tył po 7mm. Chyba, że się palnąłem w obliczeniach, a były właściciel większość roku jeździł na zimach..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo opony letnie wykonane są z twarszej mieszanki niż opony zimowe. Warto jednak zauważyć, że wśród opon letnich możemy wyróżnić kilka typów np. opony sportowe, ekologiczne itp. Im opona bardziej sportowa, im wyższy index prędkości tym miększa mieszanka i szybsze zużycie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też stoję przed wyborem opon letnich, więc aby nie zakładać nowego tematu podłączę się pod ten.

 

Mam do wydania na komplecik 1800zł (2x225/45R17 i 2x245/40R17)

 

Zastanawiałem się nad Nokianami (Z-line) oraz Hankook K110. Ale mogę mieć oponki Fulda Sportcontact w bardzo dobrej cenie. Co wybrać? A może coś innego w podobnym budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem miłe doświadczenia z nokianami i hankokami zimowymi i były rewelacyjne, śmigałem na nich po Norwegii, tam zimy są troszkę gorsze od naszych i wdrapywałem e39 się pod górki, pod które kumpel berlingiem na nowych zimowych michelinach nie dawał rady. Myślę, że letnie też się sprawdzą, choć bardziej specjalizują się w zimowych.

Na fuldę sporo ludzi narzeka, podobno znikają w oczach..

Osobiście polecam Continentale contisportcontakt 5, wypadły najlepiej w niemieckim teście ADAC.

Jak wcześniej pisałem mam Conti.3 i jestem zadowolony.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdziłem na oponeo.pl, przy continentalach conti3 przekroczyłbyś budżet o jakieś 300zł, jakbyś założył wszystkie 225/45 to prawie byś się zmieścił.

Na allegro jeszcze taniej:

http://allegro.pl/225-45-17-continental-contisportcontact3-4sz-nowe-i3177188270.html

No ale oczywiście, to Twój wybór..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę założyć 225 na tył - mam inną szerokość felgi niż z przodu. Te z allegro to jedna rok produkcji 2008.

 

Za Conti z oponeo wyszło by 2100, co jest dla mnie sporo. Fuldy na oponeo stoją za 2400 a mogę mieć za 1550zł. Pytanie jest czy te 300zł warto dopłacić do Nokianów czy Hankooków. Bo Conti poza moim zasięgiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy więcej Michelin nie kupię... nigdy nie oszczędzałem na oponach, ale te były wyjątkowo drogie i jako jedyne dostały "wybrzuszeń" -,- z żadnymi nigdy nie miałem takich problemów :/ ...

 

 

Aktualnie czekam aż polerka na felgi zostanie zrobiona, bo Vredestein Ultra-C Sessenta stoją w garażu :D

 

P.S. Zdecydowanie polecam opony Toyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.