Skocz do zawartości

jaki silnik w e39 touring automat, jakie spalanie ?


alan_

Rekomendowane odpowiedzi

chcę zmienić samochód na e39 kombi z automatem (koniec dynamicznej jazdy, za dużo punktów, a za chwilę jeszcze cała polska będzie w odcinkowych pomiarach prędkości :/ )

i zastanawiam się jakiego silnika szukać.

teraz mam 320d (~200KM), przy spokojnej jeździe w trasie spala <6l/100km, przy dynamiczniej 7/100km

po mieście jeżdżę mało (na ogół dziennie 10-20km, wtedy często spalanie sięga 11-12l, zapewne przez nie rozgrzanie silnika).

 

generalnie zależy mi na ekonomicznych przebiegach w trasie, zawsze miałem diesle i mi nie przeszkadzały, teraz się zastanawiam nad benzyną, bo w sumie będzie ciszej w środku (jechałem przez chwilę 530dA i jakoś cicho nie było) i może w starszym samochodzie jest to 'tańsza' opcja ?

530dA będzie pewno palić 1-2l więcej niż mój obecny silnik? (7-9l/100km w trasie ? )

ile w trasie pali 530iA ? a ile 535iA ? (chociaż 535i ma chyba przy okazji droższe części niż 530i ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze w środku jest głośno w 530d to chyba gdzieś to słyszałeś albo jechałeś jakimś rzęchem :duh:

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie aktualnie mam spalanie 11-11,2. No ale wszyscy wiemy jak wygląda jazda po warszawie w godzinach szczytu :-)

(dom praca praca dom) - dziennie tak ok. 40km.

 

Trasa (zapięty tempomat 130-140) - spalanie ok. 8-8,5 w zaleznosci od załadowania auta.

 

Silnik 530dA 193KM.

 

Bardzo ekonomiczne to to auto nie ma prawa byc :) - swoje kilogramy posiada no i te 6 garów.. ;)

Ale jego dzwięk i komfort z jazdy wszystko niweluje :)

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 528 mam manual i lpg, a spalanie kosztaltuje sie tak: 9l minimalnie na trasie, srednio 13-14l w ruchu mieszanym. Ostro po miescie wychodzilo 18l. Automat spali troche wiecej, ale jak bedziesz jezdzil na pb to mniej. Przy malych odcinkach gaz srednio sie oplaca, bo trzeba troche przejechac zeby sie przelaczyl (szczegolnie w zime). 2.8 faktycznie jest cichsze, ale 3.0d ma sporo wyzszy moment i benzyniak w polaczeniu z automatem moze nie bedzie zamulal, ale mozesz czuc zmiane na minus. Co do cen serwisu to benzynki r6 to jedne z najbardziej udanych silnikow w e39. Silnik, a szczegolnie jego osprzet znosi probe czasu duzo lepiej niz w dieslu. Uwazam ze 2.8 + lpg bedzie mialo porownywalne koszty paliwa co 3.0d a bedzie sporo mniej usterkowe a ewentualne ceny napraw sa nizsze. Ja na obecna chwile wyleczylem sie z diesli, ale wsrod kombiakow niestety dominuja ropniaki. Wybor piatek 2.8 kombi z manualem byl na prawde maly, gdy rozgladalem sie za takim autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam E39 Kombi z silnikie 2.8 i z skrzynią StepTronic.

Aktualne spalanie u mnie wyglada na trasie z niemiec przy 170km/h z wlączonym tempomatem wyszlo 7,7, przy 140km/h 7,3 .

W mieście w dzisiejsze dni spalanie między 11-12.

W lato między 10-11 nie katując auta.

 

Kolega ma sedana z 3.0 dieslem spalanie ma teraz około 9, ale w manualu. (I sam przeznał po przejechaniu się moim benzyniakiem, że chce teraz benzyne), ale czemu? ? ?

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 12 Ci nie pali? :mrgreen: Dla mnie rewelacja :mrgreen: W trasie też ładnie. Ja z 9 nigdy nie zszedłem a nie jeżdzę szybko. Silnik 2.9. Trzeba też wspomnieć, że w korkach automat w 2,8 pali ponad 15l. WIększość osób co posiada 2,8 o tym mówi i zwykle trasa nie wychodzi jak w małym dieslu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mój 2.5 Tds w Touringu (Automat) krótka trasa na odcinku 30 km pokazywało 7.3l/100km (myślę ze poniżej 7 by zszedł) i co chwile światła,w mieście do 10l/100km zależy jak kto jeździ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2,8 manual kombiak.

Nie potrafię w trasie zejść poniżej 11 lpg.

Miasto to ponad 15 ale to zależy.

 

Ogólnie nie potrafię jeździć ekonomicznie i chyba nawet nie staram się tak jeździć bo nie jest to tu najważniejsze.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 530dA sedan :

autostrada 5 osób + załadowany bagażnik w przedziale prędkości 180km/h -240km/h 10.5 l

dojazd do miasta 50 km, potem 3 godziny w korkach i powrót 50 km 9.2 l

trasa 120 km/h na tempomacie 6.2 l

Spalanie wg komputera, ale wszystkie wyniki potwierdzone, tankowane do pełna przed i po podróży i wg tego obliczone więc w 100% wiarygodne

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój touring to 528i manual.

Trasy Londyn - Polska - Londyn ok 140km/h 9l benzyny, gdzie sie dalo to na tempomacie, przy dwoch osobach doroslych i dziecko oraz bagaznik po dach :-) W miescie to nie wiem nigdy nie liczylem bo robie krotkie odcinki to i sporo wychodzi a i w Londynie swoje trzeba odczekac w korkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam są mega korki. Nie ma co porównywać z naszymi. Byłem u ojca, który mieszka w Swords 15km od Dublina i tyle czasu jechaliśmy, że szybciej bym przeszedł pieszo z reklamówką browarków :mrgreen: Od tamtej pory nie narzekam na korki u Nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i zaczął się konkurs - komu pali mniej...

Dla niedoświadczonych z bmw użytkowników: nie wierzyć w bajki, że prawie 3 litrowy motor (2.8) w bmw 5 spali poniżej 8 litrów lpg przy prędkościach 140-170 km/h! To są albo brednie, albo jazda z wiatrem na tragicznie wyregulowanej instalacji lpg (zbyt uboga mieszanka, co jest szkodliwe dla silnika).

Takie prędkości to spalanie 10-11, a skrajnie nawet 12 litrów (w zależności od tego jak często musimy przyspieszać) i to w silniku nowszej generacji (m54). Mowa o lpg, gdzie instalacja jest tak wyregulowana, że nie ma różnicy w mocy między pb a lpg.

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Mój e39 525 tds, spala od 6 w trasie do 11 zimą w mieście, zależy jak i gdzie się jeździ, kolegi e46 328 i spala zawsze powyżej 10 do 16, ma ciężką nogę

czyli on: "KIEDY ZNAJDZIE SIĘ NA ZAKRĘCIE"- pizda, gaz i odcięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A moje na trasie schodzi nieznacznie poniżej 8(7,7-7,8).

Prędkość max 140-160.

Trasa to też pojęcie względne bo nawet jadąc gdzieś dalej oprócz autostrady i tak przeważnie jest to jazda szarpana, czyli jak się rozpędzisz to musisz już hamować bo sobie jedzie jakieś babsko w kapeluszu swoją Corsą 70 km/h (co to miga w prawo, a skręca w lewo).

No i bądź tu mądry i pojedź sobie na tempomacie :mrgreen:

Jakbym miał teraz kupować E39 to kupił bym V-kę (nawet 3,5 ale V-kę)no i bez vanosów.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.