Treść opublikowana przez kosa666
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
no jak tak bez adaptacji? Przecież nawet same parametry oleju się zmienią (nowy, a po 188tyś. km to co innego)
-
BMW f11 525d xdrive grzeje się olej i płyn
po kolei idąc: - nie jestem zwolennikiem chemii, bo aluminium jest bardzo wrażliwe szczególnie na zasady - lałem wodę zwykłym strumieniem ze szlaucha, aż do skutku :) - właśnie dlatego, że aluminium jest mało odpornym materiałem, przy syfie np zimowym następuje oksydacja (utlenia się) - chłodnicę klimy też założoną mam w zamienniku, ale nie wiem nawet jaką PS - myślę, że syf pomiędzy chłodnicami dotyczy wszystkich w autach +100tyś km, ale nikt tam bez potrzeby nie zagląda (pierwsze objawy, to np wyłączająca się klima przy dużych upałach i wzrost temp. silnika przy ociążeniu)
-
Silnik B47 opinie
eee tam... pewnie już 3 razy rozrząd zmieniony i 2 razy blok pękł :norty:
-
Silnik B47 opinie
:shock: :shock: Jednak człowiek całe życie się uczy
-
Koło zapasowe w F11
No właśnie zawsze mnie to zastanawiało, przecież jak przebijesz ROF to ciśnienie w niej spadnie a co za tym idzie jej obwód podczas jazdy będzie różny od "dobrej" opony... To przecież niezdrowe dla skrzynki xDrive :duh:
-
F10 - spoiler na klape
jak już poprawiać docisk, to IDŹ NA CAŁOŚĆ, IDŹ NA CAŁOŚĆ..... :lol:
-
Wymiana modułu TMS na nopwy
może od tego zacznij?
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
jak był wymieniany i nie szura to bym nie ruszał
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
szanuję :cool2:
-
Wymiana rozrządu w 520d
2 lata temu 4200 BRUTTO
-
Wymiana rozrządu w 520d
Ja wymieniałem w Ślusarczyk Tarnów (o ile Ci to nie za daleko)
-
BMW f11 525d xdrive grzeje się olej i płyn
no i tak mi graj :norty:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
z tym "godnego uwagi" to mocno poszedłeś :mrgreen:
-
[F10 520d] Wymiana klocków hamulcowych
czyli jeździsz godnie z założeniami :cool2: NIe zastanawiałeś się kiedyś dlaczego zaciski z przodu są większe?? Ponieważ, założony rozdkład sił przy hamowaniu przez BMW rozkłada się tak, że przód jest mocniej obciążaony... Jeżeli ktoś zużywa szybciej przednie klocki - to znaczy, że hamuje intensywniej niż zakładało BMW (auto mocniej "nurkuje" i zużywa bardziej przód), a jeżeli ktoś traktuje hamuleć delikatnie, ten szybciej zużywa tył (relatywnie i tak znacznie później niż ten od agresywnej jazdy)... Dlatego łatwo rozpoznać styl jazdy kierowcy :cool2: Pozdro
-
[F10 520d] Wymiana klocków hamulcowych
mam podobny styl jazdy i komp po wymianie pokazuje mi 80tyś km... PS - tył spokojnie robię 80-100tyś, przód więcej :D
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
najpierw sobie sam odpowiedz czy beznyna czy diesel? czy 4 czy 6 cylindrów? - porównujesz zupełnie 2 inne auta, przeznaczone do czego innego
-
F10/11 geometria
myślę, że większość z tu obecnych po prostu oddaje na regulację geometrii :) PS - a jak jest już zarżnięte zawieszenie to po prostu wymienia się wadliwe części na zgodne z ORI :cool2:
-
Korozja w 4letnim aucie ???
no ale maska nie jest przypadkiem aluminiowa a zderzak z tworzywa sztucznego??? tam raczej ciężko będzie znaleźć rdzę :cool2:
-
Korozja w 4letnim aucie ???
przy moim przebiegu (obecnie coś koło 360 tyś) łatwo sobie wyobrazić jaką ilością kamieni mam sprany przód auta... nad szybą czołowa mam takie 2 strzały od kamieni, że lakier odprysł do gołej blachy.... tak jeżdżę od dawna i ciągle się świeci na srebrno - rdza nie łapie :D PS - może na urlopie się tym w końcu zajmę :cool2:
-
N47T temperatura pracy silnika
:search: :search: :search: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=326808 :mad2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
mam kilku znajomych którzy srpowadzaliz ze Stanów i są zadowoleni (większy wybór mocniejszych silników... no i 528i wolnossące R6 :cool2: )
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
nie ma to jak rzeczowa odpowiedź :duh:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
w Polsce też serwisy twierdzą, że rozrządu się nie zmienia, oleju w skrzyni też... Poprawili, ale to są części mechaniczne, cierne i siłą rzeczy zużywają się... jak będzie słychać szuranie to pora na zmianę (pewnie pojawi się powyżej 200tyś)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
każdy kto czyta "pasek" - wie co to pasek i czym się różni od łańcucha PS - "każdy kto czyta" to forum ten wie, że nie ma bezobsługowych "pasków" - tym bardziej w silnikach N47 Pozdro
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
w N47 ma pasek rozrządu? uuu.... no to kompetentny ten sprzedawca :/