Treść opublikowana przez kosa666
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
sam silnik pewnie tak, ale wychodzą teraz pierdoły związane z eksploatacją: łożyska, blachy osłonowe tarcz z przodu (aluminium zeżarte przez sól drogową), sprężarka klimy itp.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
raz rozrząd (chyba przy 212tyś) i 2 razy olej w skrzyni :)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
336 tyś przebiegu mam przy silniku N47 - masz jakieś konkretne pytania? chętnie odpowiem :cool2:
-
F10 , E60 wybor
a nie znajdziesz 528i F10 w podobnych pieniądzach?
-
F10 , E60 wybor
pomijam czy to E60 czy F10, ale przy takich przebiegach i trasach to tylko benzyna :cool2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
szczerze mówiąc to ciężką mi ogarnąć obecny sposób myślenia... kiedyś wolnossące R6 BMW w benzynie to było coś! jakby teraz moje potrzeby krążyły wokół benzyny to chętnie bym przytulił auto z takim silnikiem (a że koni ma mniej niż jednostki TURBO?? no i?? samą mocą się nie jeździ)
-
[530i] Jaki olej zamiast BMW LongLife?
Tak, dokładnie ten. Zmieniłem olej, przy przebiegu ok 150tyś (wcześniej oryginał), dziś ponad 335tyś i problemów nie widzę. Kilka faktów, które mogą się przydać: - parkuję "pod chmurką",a bywają u mnie mrozy poniżej -20st. C - nie katuję auta (autostradowo u mnie to 140-150) - średnie spalanie poniżej 6L chyba o czymś świadczy ;) - oszczędzam auto zanim nabierze temperatury - 90% trasa Pozdrawiam
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
jakby ktoś chciał poznać moją opinię o silnikach N47, to wrzucam poniżej małą pamiątkę z dnia dzisiejszego :cool2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
no tak - bo seria 3 i 5 chodzą w tej samej wadze ;)
-
[530i] Jaki olej zamiast BMW LongLife?
Ja jeżdżę na tym Motulu z linka, ale w silniku N47 - mam przebieg ponad 330tyś km i nie bierze mi ani grama oleju pomiędzy wymianami (zmieniam co ok. 15 tyś) jestem zadowolony
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
tak, 5 lat lub 100 tyś w zależności co nastąpi pierwsze :) zresztą sam poczytaj (są 3 programy): https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/personal-services/service-inclusive.html
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
miałem wliczony service Incusive 5 lat/100tyś (więc pewnie 2 pierwsze lata przeglądów gratis - w moim przypadku). Ubezpieczenie po mojej stronie (mam pełne zniżki, ale nie sprawdzałem ile wyniesie, bo auta jeszcze nie wziąłem)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
w sumie to tu jest pies pogrzebany... bo dla mnie (nie VAT-owca), koszt fonansowania w wysokości 11tyś zł na 3 lata (przy kwocie 260tyś) jest jak najbardziej do przełknięcia :cool2: PS- w mojej ofercie na 520d było (wartości BRUTTO): wartość pojazdu: 221tyś opłata wstępna 10%: 22,1 tyś raty: 36 x 3000 = 108 tyś RAZEM KOSZTY: 130 100zł WARTOŚĆ WYKUPU: 104 500zł (przy założeniach 3 lata/150 tyś km) Pozdrawiam
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
yyyy... no to teraz w sumie nie rozumiem Twojego problemu :( Jeżeli za auto warte przy konfiguracji 260tyś zapłacisz 211800 + wykup za 60 tyś - to będzie całość warta 271800... w czym problem? 11800 kosztów takiego finansowania to chyba niezbyt wiele (zresztą sam napisałeś, że 15tyś kosztów mógłbyś zaakceptować) nie ogarniam problemu :cry2: PS - tym bardziej, że nikt nie broni wykupić za 60tyś i sprzedać dzień później za 90tyś :cool2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Nie wiem co zo matołek policzył takie warunki, bo mi w Bawarii Katowice wyliczyli całkiem uczciwe wartości Comfort Lease (i to przy założeniach 3 lata/ 150 tyś km). Jakby co, mogę podrzucić namiary na osobę przygotowują ofertę.
-
Kompendium DPF, wszystko w jednym miejscu
w pełni zgadzam się z poprzednikiem: auto moje już leciwe, z dużym przebiegiem, a mimo że praktycznie "mieszkam" w samochodzie to nadal nie wiem kiedy się wypala :cry2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
3.0D V6 raczej będzie ciężko, myślę że z R6 coś znajdziesz ;)
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Ty mówisz o statycznej wymianie, ja o dynamicznej PS - no tak - jak Twoi klienci to są OK, a wg mnie to kompetentny serwis nie musi dzwonić po konsultację
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
jakbyś miał Forda to bym ich polecił :) - to Ci sami co http://www.fordslawek.pl skrzynie dobrze ogarniają w Krakowie albo Tarnowie
-
Terkotanie F10 F20D
ja mam podobny objaw: - tylko jak temperatura spadnie poniżej 0 - po odpaleniu nic się nie dzieje - auto się toczy po ruszeniu na zimnym i lekko go zaczynam hamować albo skręcać kołami (silnik na większym obciążeniu) - takie terkotanie jak np pokrywa silnika, albo plastikowa osłona - jak się auto całkowicie zatrzyma, albo zaczniesz przyspieszać to milknie - jest tak tylko przez pierwsze kilka sekund jak zimna komora silnika NIE MA TEGO EFEKTU: - jak długo auto odśnieżam (nagrzeje się trochę komora silnika) to po ruszeniu efektu nie ma - jak stoi nigdy nie występuje (nawet jak przegazuję) - jak się przyspiesza nigdy nie występuje Ja stawiam na gumy na osłonie silnika, dlatego olałem temat :)
-
Dolewanie oleju 2T do diesla
czy w poprzednich 2 autach, miałeś DPF? i nikt nie mówi o nagarze a popiołach które zbierają się właśnie w DPF-ie :) no chyba, że wspaniałomyślnie wyciąłeś
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
nie chcę się powtarzać, ale moja ostatnia dynamiczna wymiana była przy ok 310tyś km :) teraz 330 i wszytko działa :cool2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
no chyba jednak coś w tym jest, bo JEDEN JEDYNY F10 z LPG na otomoto jest sprowadzone z USA :cool2: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-jasna-skora-navi-kamera-cofania-full-opcja-prywatnie-lpg-ID6zpNac.html#30515e6c83 i to z silnikiem którego już u nas nie ma daaaaaawno w sprzedaży (528 R6)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
nie wiem czy w to wierzyć, ale mój mechanik (montuje też LPG), mówił mi, że w F10 nie ma już praktycznie silników które współpracują z LPG. PS - zastrzegam, że nie wiem ile w tym prawdy (było to ze 2 lata temu), ale prawda jest taka, że nigdy nie widziałem F10 na stacji pod dystrybutorem gazu, ani korka w zderzaku :twisted:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Ale jak ktoś Ci pisze na PRIV jaka cena, jakieś zdjęcia itp - to nie odpowiadasz... może po prostu ignorujesz poważnych kontrahentów :cry: