Treść opublikowana przez kosa666
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
7 lat i TYLKO 170 tyś, a Ty twierdzisz, że to dużo? :duh:
-
Temperatura f10 523i
niestety nie odpowiem CI jaka jest norma, ale jeżeli przy +16 st. C masz takie temperatury to jakie będą gdy będzie temperatura na zewnątrz +37st. C ??
-
Temperatura f10 523i
myślę, że przy +16st. C to podane temperatury raczej nie są normą
-
BMW f11 525d xdrive grzeje się olej i płyn
skoro już trafiliśmy z daignozą (jakby co to Tyskie, może być :cool2: ), to mam jeszcze dwie informacje: dobrą i złą. Zacznę od tej dobrej: Prawdopodobnie auto z tej strony nie było bite, bo nikt tam nie zaglądał ani nie wymieniał :mrgreen: A teraz ta zła: Jak już demontowali Ci chłodnicę klimy, to mogliby od razu ją wymienić. Kosztuje parę złotych, a w oryginalnej bardzo szybko utlenia się aluminium z której jest zrobiona. Dosłownie listki sypią się to w rękach - pewnie zaraz (o ile nie już) będziesz miał problemy z klimą (będzie zbyt wysokie ciśnienie w układzie). Poniżej foto mojej byłej chłodnicy klimatyzacji (leży na tekturze dla kontrastu :cry2: ) Pozdrawiam
-
Przestawienie lamp Xenon do podróży UK->kontynent->UK.
ale kolega nie zapytał czy MUSI, ale czy MOŻE... nie musi, ale chce zadbać o nieoślepianie innych kierowców - szanuję
-
BMW f11 525d xdrive grzeje się olej i płyn
a może zacznij od wypłukania chłodnicy? tak wygląda moja chłodnica po zdemontowaniu chłodnicy klimy (czyli pomiędzy chłodnicami): :shock:
-
[F10] 520d wymiana filtra paliwa
dzwoń do nich: http://allegro.pl/bmw-13327802241-filtr-paliwa-z-podgrzewaczem-45-i7069443213.html kupiłem tam pół roku temu za ok 550zł (komplet filtr+ podgrzewacz) - obecnie nie mają wystawionego 13 32 8 572 515 ale mogą mieć na stanie :cool2: Pozdro
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
aaaaaa :) ale, to by się zgadzało: 3EUR=13PLN :cool2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
raczej 13 a nie 3 :) przy tym przebiegu to musisz liczyć: - wymiana oleju w ASB - 2 tyś. - wymiana rozrządu - ok. 4 tyś. - oleje i filtry - co najmniej 1 tyś To już masz 7. A jak dojdą tarcze, klocki, opony - to już masz ponad 10 :mrgreen: Pozdrawiam
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
przebieg jak przebieg, ale... mam 350tyś przebiegu i NIE MAM WYTARTEJ KIEROWNICY ani przycisku od ręcznego... moim zdaniem auto jeżdżące w trasie nie ma wytartego ręcznego (raczej jeżdżące na taksówce :nienie: )
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
bo każdy producent pracuje głównie nad sprawnością silnika (a jak wiemy silniki spalinowe mają jeszcze spore pole do popisu w tym zakresie), niestety wyższa sprawnośc nie zawsze idzie w parze z żywotnością :cry2: no i q..wa ta ekologia :mad2:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
sam zobacz: http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=C737243 Pozdro :cool2: EDIT: a co do samych silników benzynowych to tu masz przewodnik: https://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci/przewodnik-po-silnikach-benzynowych-bmw-zestawienie/ miłej lektury :)
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
co 3 tankowania przez 115tyś?? Serwis gdzie kupujesz ustrojstwo baaardzo Cie lubi :mrgreen: PS - u mnie już pod 350tyś i raz wlałem 3 opakowania to jak zacząłem słyszeć wtryski na zimnym (ciągle mam fabryczne :cool2: )
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
w wersji amerykańskiej 528i jest/był N52: - wolnossący, pojemność 2.5-3.0 - 6 cylindrów - wielopunktowy wtrysk paliwa - zmienne fazy zaworów VANOS - zmienny wznios zaworów Valvetronic
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
nie czepiam się 520D (sam takim jeżdżę :cool2: ), ale czepiam się opinii, że diesel do miasta nadaje się na równi z benzyną (i nie o moc mi chodzi) 528i w wersji R6 to bardzo dobry, nie wysilony silnik.. jako jeden z ostatnich w F10 nadaje się do zagazowania
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
oczywiście, że siadają - ale sama zasada pracy silnika wysokoprężnego się kłania... w zimie benzyna po 5 km ma temperaturę roboczą, w mieście diesel często i 20 km zrobi i nadal nie ma temperatury roboczej... zanieczyszczenia które powstają przy spalaniu paliwa są zupełnie inne w benzynie i dieslu (i tu nie chodzi o ekologię, ale zanieczyszczenia pozostające wewnątrz silnika) i jeszcze długo długo można wymieniać... po prostu: jak miasto to benzyna, a jak trasy to diesel (no chyba, że nie liczysz się z kosztami to w trasy też mocna benzyna :D )
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
:duh: PS - czy naprawdę sądzisz, że tylko DPF jest problemem w dieslu na krótkie, miejskie trasy??? :nienie:
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
więc na co czekasz??? jedź do mechanika jak najszybciej na diagnozę skoro się nasila! internet to słabne miejsce na szukanie odpowiedzi bez podpięcia pod komp :nienie:
-
F10 - nie działa klimatyzacja
Pół roku temu u mnie, przy podobnych objawach, padło sprzęgiełko klimatyzacji. Czy to nie przekaźnik sprawdzisz miernikiem czy jest podawane napięcie na sprężarkę.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
w N47? :roll:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Jażdże sporo (w tym autostradami) i niestety 520D jest w elastyczne do 160-170km/h (podobne odczucia co do elastyczności w 3 litrowym silniku miałem przy 200-210 :D ) PS - tak dla porównania, to przy skrzyni automatycznej 2000obr/min mam przy 130km/h, a w 3l jednostce przy 160km/h :D
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Ja siedzę "na co dzień" - taka praca, dlatego też poniższa pointa jest trafiona "w punkt": Pozdrawiam
-
B47 pocenie sie rurki przed turbem??
u mnie (N47) poci się na połączeniach z podanego schematu: - wyjście z turbo do intercoolera (słabo) - wejście z turbo do intercoolera (prawie wcale) - wyjście z intercoolera na przewód ssący (słabo) - wejście do przewodu ssącego z intercoolera (słabo, ale w sumie najmocniej - mniej więcej w takim stopniu jak ta rurka kolegi z pierwszego posta) Oleju mi nie ubywa pomiędzy przeglądami, ale umówiłem się na sprawdzenie ciśnień itp czy to nie wina ODMY (niestety u mnie odma jest zintegrowana z pokrywą zaworów), albo np kończące się turbo (ale nie mam żadnych objawów) Pozdrawiam
-
Tylna szyba - rozmrażanie
możliwe, w każdym razie antena i nie grzeje :) PS - a może to było GSM :duh:
-
Tylna szyba - rozmrażanie
tak, górne „druciki” to antena, ale z tego co pamiętam to od GPS-u Pozdrawiam