Treść opublikowana przez dajan
-
Wylany przedni prawy amortyzator e39 520i touring.
a co niby miał mechanik powiedzieć ? szczególnie jak je sprzedaje i montuje ciekawe czy jak jeden z nowego kompletu padnie po tygodniu i musicie reklamować to czy reklamujecie jeden czy oba ? też wymieniłem oba z przodu bo jeden był wylany ale traktowałem to jako inwestycję w przyszłą eksploatację problem z kupnem jednego to taki że musiałby być identyczny z taką samą siłą tłumienia - a jak to sprawdzić na sucho ?
-
opony ciekawostka moze ktos wykorzysta
ja bieżnikowane sobie chwale wiem że są warsztaty w polsce co bieżnikują ale te co kupiłem i mój bracik i paru znajomych ponoć są przywożone z włoch nikogo nie zmuszam do takich tylko pisza że mam i sobie chwale mam znajomego co zimówki do BMW kupił za prawie 3000 a zimą jeździ TICO ...
-
e39 523i benzyna 1997 problem z drzwiami
zamki to pikuś marzną linki od wewnętrznych klamek z tyłu lepiej jak kogoś się wiezie samemu wyjść i mu z zewnątrz otworzyć
-
Czy to koniecznie jest wałek z tymi boczkimi w drzwiach??
nienormalne tapicerka w tym miejscu powinna być z osobnego kawałka skóry czy weluru i powinien być napis airbag jak masz tapicerkę w całości to ktoś zmienił najprawdopodobniej fotele i boczki
-
Pilot chyba nie lubi zimna
dziś miałem tak samo mam stary kluczyk więc wymieniłem baterię i już wszystko gra
-
mozna zamontować taka kierownice ??
chodzi o to że stare modele są jedno nabojowe a nowe dwu
-
opony ciekawostka moze ktos wykorzysta
zamiast kombinować ze starymi i prawie łysymi polecam bieżnikowane ja ma już drugi sezon fakt że obecnie podrożały o ponad 100% bo jak kupowałem jesienią zeszłego roku to były po 67zł a obecnie po 150 ale zawsze świeża guma i to co lubicie - bieżniki takie jak z markowych opon sprawdzałem 220km/h też wytrzymują :D od razu dodaje że to nie takie bieżnikowane jak w TIRach co cały bieżnik odpada są zrobione od stopki aż po bieżnik w całości więc nie ma też problemu z uszczelnieniem na feldze i mają przeważnie gwarancję wieczystą czyli wymiana na nową w razie rozwulkanizowania z czym się nie spotkałem
-
e39 ustawianie geometri opon z tyłu ?
jest normalna regulacja zbieżności i pochylenia kół
-
opony ciekawostka moze ktos wykorzysta
bo masz w nich kupa powkręcanych śrub ... -- widziałem reklame :D
-
opony ciekawostka moze ktos wykorzysta
dopiero co pisałem : viewtopic.php?f=72&t=141612 opony zachodnie majom być ładne , ciche i ekonomiczne --- czyli zimą do dupy nasze faktycznie szybciej lecą bo miększe ale za to zimą sobie radzą
-
ZWARCIE !? :(
może to tylko bomba domowej roboty ... a Ty zaraz że zwarcie ... :D :D :D
-
Lusterko zewnętrzne
sorki - o czym innym myślałem
-
WYMIANA PROGU E39 530D
ciężko wycenić bo dużo z tym roboty blacharze najbardziej boją się rozbierania bo pod nogami pasażera jest kupa elektroniki najlepiej popytać w swojej okolicy bo i tak pewnie nikt nie zrobi tego od razu a każe przyjechać na konkretny termin
-
Lusterko zewnętrzne
mi sie mieściła dziwna sprawa bo wydaje mi się że fabryka zakłada kompletne lusterka a nie lutuje już w aucie co do samej wymiany silniczka -- raczej nie ma szans kupić samego silniczka a za całe lusterko na giełdzie chcieli tyle co za szkiełko z grzałką i mocowaniem
-
E39 tds 1998 Wzrost poziomu oleju
dobrze że przynajmniej to napisałeś pozdrowionko
-
WYMIANA PROGU E39 530D
kiedyś blacharz który zawsze naprawia mi moje auta próbował znaleź u dostawców którzy go zaopatrują w elementy blacharskie próg do mojego e39 okazuje się że oryginalnego się nie kupi a na pewno już nie w całości były jakieś kawałki po 70 -80 cm ale to tylko ta blacha zewnętrzna pomyśl może o naprawie samego miejsca pod lewarek wycinają dziure w progu następnie odtwarzają zgnite elementy wnętrza - te wzmocnienia no i zaspawują próg i do lakierowania jako że przy zakładaniu zimówek zaczoł mi sie zapadać prawy tył a prawy przód dalej nie zrobiony to ja obecnie planuja na wiosnę kupić kompletny próg ze rozebranego anglika - na allegro od 100zł
-
Przestaly nagle odbijac kierunkowskazy..
fajnie że naprawiłeś ale w końcu jaka była przyczyna nie odbijanie jednej strony ?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
jak sam nie sprawdzisz stanu to w rachunki nie wierz kumpel kupił auto z ogłoszenie a i miał kupa rachunków za części niby zamontowane ale gość zaproponował mu że tanio sprzeda fajne alumy na lato no i alumy odbieraliśmy już nie pod jego domem a w jego warsztacie samochodowym ...
-
[E39] System ABS - Problem
nowe oryginalne łożysko po nie fachowym montażu też może dawać błąd były takie przypadki na forum to sobie poszukaj przeca ja Ci źle nie życze tylko pisza jak może być przyczyna
-
528i Instalacja LPG, warto?
Olaboga!!! :shock: Nie wierze, że każda bumka ma taki gaz... to kup za 1200 a zobaczysz ile radości daje szczególnie przy ruszaniu a jakie zbiegowisko jak kichnie ... ludzie chcą po straż wtedy dzwonić
-
[e39] M62 1998r podnoszenie obrotów..rozwinięcie
to zacznij od świec - one na gazie najbardziej dostają w dupe a z jakością paliw nawet na tych niby najlepszych stacjach (czytaj najdroższych) też bywa różnie PB kupuja pod Kauflandem bo stacje prowadzą same kobiety więc myślałem że przynajmniej to ostatnie ogniwo w łańcuszku jest pewne a tu mi kolega co jego żona tam pracowała mówi że sie myla ...
-
528i Instalacja LPG, warto?
dobra instalacja i tak zamontowana że po otwarciu maski jej prawie nie widać to masz prawie 6ooo zł czyli przy obecnej wartości e39 podniesiesz tym sposobem wartość auta o 100%
-
[e39] M62 1998r podnoszenie obrotów..rozwinięcie
był kiedyś na forum Seba z Chorzowa i miał ten sam problem -- lekkie drgania na gazie na wolnych obrotach no i nie jeździł na gazie ... wystarczy że świece mają różną iskrę i po ptokach a musisz brać też pod uwagę że gaz w polsce też jest kombinowany
-
Jaki jest prawidlowy rozmiar opon do 528 touring
a jakie to są te nieodpowiednie ? na słupku masz tabelkę z ciśnieniem powietrza -- jakie tam są wypisane rozmiary takie są odpowiednie
-
Dociążenie samochodu na zime
mi najlepiej służyły 195 i to z dębicy zachodnie to mają ładne bieżniki ale nie wiela warte