Treść opublikowana przez dajan
-
zapalniczka
niby drobnosta ale znowu niespodzianka ... nie działa zapalniczka a oba bezpieczniki dobre (39 i 52 w bagażniku) podpowiedzcie coś bo ostatnio się zdziwiłem jak wyjołem bezpiecznik 39 w aucie a nadal był prąd na zapalniczce wtedy napisaliście że jeszcze jest ten drugi w bagażniku no a teraz oba dobre a zapalniczka nie grzeje a nic nie grzebałem ostatnio a wczoraj działała
-
Światła dzienne (DLR) na długich
pewnie numer znajdziesz na trzeciej stronie tego tematu ... :D
-
Wycieraczki wariują? Tylne szyby sie nie opuszczają?
zawsze przy cudach z elektroniką warto odpiąć akumulator na chwilkę
-
Tylne lamy po lifcie - wymiana diod LED/żarówek?
pomoże tylko tam strasznie mało miejsca nim zdemontujesz spróbuj poruszać wtyczką to będziesz widział czy się oświeca
-
Tylne lamy po lifcie - wymiana diod LED/żarówek?
na lampie jest tylko jedne gniazdko żeby cokolwiek uzyskać powinieneś lampę odkręcić - 4 nakrętki pewnie z lekka będzie przyklejona nie jakimś klejem ale ze starości jak ją będziesz miał w ręce to zobaczysz styki w gniazdku - styki są stalowe i tylko ocynkowane więc rdzewieją jeśli po czyszczeniu będzie OKi ale nie na długo to pozostanie Ci wywalić tą plastikową obudowe gniazdka i dać konektorki bezpośrednio na blaszki styków lampę warto zdjąć bo jak słabo świeci to znaczy że dostaje się woda przez uszczelkę lampy a nazot to przyklej na silikon zdjęć nie mam ale poszukaj opisów przeróbek z przed na poliftowe to wtedy wszystko widać
-
kolo zamachowe zcielo czujnik....?
jego nie da się źle zamontować musiał być z jakiegoś innego silnika że był za długi
-
zbyt duzy poziom plyny od wspomagania?
a my tu już drugi miesiąc kombinujemy jak Ci pomóc ... :D płyn wspomagania mierzysz bagnecikiem w korku a wahania spowodowane są różnicą temperatur -- mróz to węże się kurczą to poziom się podnosi najlepiej jak sprawdzisz na gorącym silniku i jak jest OK to nie przejmuj się już tym
-
Pilna sprawa. Moze ktoś poradzi?
niepotrzebnie się tłumaczysz moim zdaniem jak ktoś niema wpisanego minimum wymaganego w profilu to nie powinniśmy na zapytania odpowiadać
-
CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ
jest w prawym przednim nadkolu pewnie sól i woda dostała się do wtyczki
-
zbyt duzy poziom plyny od wspomagania?
ciekawe jak stwierdziłeś że się poziom podniósł ?
-
nie działający spryskiwacz przedniej szyby E39
kamień się odkłada więc jedynie albo próbować go całkowicie usunąć po przez rozpuszczenie na przykład octem i dobre wypłukanie albo końcówki wymienić na nowe ja po walce z czyszczeniem wywaliłem je i dałem z poloneza ale cza wypiłować otwory w masce -- ale teraz jak się zatka to zakładam nowe z poloneza po 4 zł/szt moga też założyć z cinkola będzie wtedy po 3 dysze na końcówkę ale są droższe :D ale grzałki pasują i działają a wiatraczek jest w pompce - może przymarzł i silniczek się w nim oberwał - ale to całość i nie do naprawienia
-
żółta kontrolka e39 520i
bo masz diesla linka od asr czasami lubi się zluzować czy z przepustnicy odczepić i wtedy świeci kontrolka
-
auto samo przyspiesza
był na drugiej diagnozie u Krystiana w Katowicach a wierz mi że Krystian jak widzi że jest wszystko OK to nie powie że cza wymienić szczególnie że my mu powiedzieli że i tak naprawa nie będzie u niego a tylko prosimy i płacimy za diagnoze jako że ja to umawiałem to nawet nie wzioł pieniędzy a jednak troszka roboty jest by dojść do turbiny z turbiną to jest tak jak z klapkami w kolektorze - łazi aż bez przyczyny się rozleci , wystarczy że wpadnie w rezonans i poupier... łopatki
-
auto samo przyspiesza
no właśnie że się da wychwycić wcześniej bo wiadomo ile cza oleju dolewać i jak wyglądają węże interculer - turbo Bogdan widział zapocenie na złączce to kazał to sprawdzić , jako że auto zadbane to oleju w wężu przy turbo ponoć było dwie krople ale był już luz na wirniku żeby nie wywalić pieniędzy w błoto był dodatkowo na sprawdzeniu tego w drugim warsztacie -- diagnoza ta sama minimalny luz ale nie ma co czekać na awarię z tym że oleju nie musiał dolewać między wymianami
-
żółta kontrolka e39 520i
jak świeci się sama kontrolka trakcji to sprawdź linkę http://i55.tinypic.com/2wgvzua.jpg
-
auto samo przyspiesza
nie wiem czy da się wrzucić bieg w automacie przy takich obrotach (w autobusach z ZF czy Voitem nie da sie przy obrotach powyżej 700 obr/min) w każdym razie wracamy do tego co tu od lat pisza -- polaków nie stać na utrzymanie tak drogich aut jak BMW i to z dieslem przyjaciel mój Bodzio ma obecnie e60 530td i jak ostatnio zauważył spocony wąż od turbo to nie zastanawiał się tylko turbosprężarkę kazał wymienić -- koszt ponad 4500zł
-
auto samo przyspiesza
http://www.joemonster.org/filmy/30891/Zatarcie_silnika to już na serio akurt dał mi to kumpel który jest też na klubie dziwi fakt że ludzie stoją bezradnie i nic sami nie kombinują
-
auto samo przyspiesza
ostrożnie z zatykaniem dolotu ... :D
-
Problem z wyjęciem czujnika ABS
to plastik więc go wykrusz po kawałku śrubokrętem i młotkiem - i tak już nie do naprawienia
-
BMW 530d duzy pobor produ przy rozruchu
fachowcy twierdzą że nie po 15 a dopieru po 30 minutach jest efektywne ładowanie akumulatora jak się jeździ na krótkich dystansach to lepiej jest mieć akumulator mały ale doładowany niż duży wiecznie niedoładowany no a w BMW dochodzi jeszcze częsty problem z nocnymi pożeraczami prądu
-
nie działający spryskiwacz przedniej szyby E39
ma osobną pompkę co do działającej pompki ale bez "wytrysku" to może być tak że oberwał się wiatraczek w pompce we fiatach dodatkowo robiło się tak że po latach padał zaworek zwrotny na wężyku i zatykał przelot w BeeMce tego nie znalazłem ale też pewnie jest bo płyn leci od razu po pociągnięciu manetki
-
auto samo przyspiesza
no i wszystko jasne ! już wiemy skąd w Smoleńsku była mgła ... Iwan nie umiał zgasić bumera ... :D :D :D
-
e39 Podgrzewanie tylnej szyby problem
ja miałem tak że kontrolka się oświecała a szyba nie grzała dopiero koledzy na forum podpowiedzieli mi że jest drugi bezpiecznik w bagażniku i to on mimo że nie było widać że spalony miał przerwę
-
Tylne lamy po lifcie - wymiana diod LED/żarówek?
jak słabo świeci to woda dostała się do gniazdka w lampie cza wyczyścić styki co jest trudne bo mało tam miejsca styki w gniazdku nie wtyczce
-
Koszt żarówki do ringów e39 - czy inne będą ok?
do ori ringów pasuje tylko to http://moto.allegro.pl/led-marker-bmw-e39-e53-e60-61-e63-e64-e65-e66-i1334671272.html