Skocz do zawartości

Rufio

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rufio

  1. Wrażenie porażki automat + diesel potęguje moc i moment diesla w BMW. Masz 190KM i 450Nm i samochód nabiera momentalnie prędkości na jedynce Gdy jest 100-140KM dzieje się to dużo wolniej. Weź też pod uwagę, że nie kupisz 330d 258KM z manualem, a 340i o mocy 326KM kupisz z manualem. A poza tym 8 biegowy jest tak sprawny, że nawet 316d z automatem jest szybsze do setki niż wersja ze skrzynia manulna
  2. Matematyka: F30 320d przy obrotach 4000 ma na jedynce 38km/h, na dwójce 69km/h F30 320i przy obrotach 6500 ma na jedynce 51km/h, na dwójce 98km/h Obroty podałem dla osiąganej wtedy maksymalnej mocy. Miałem 9 lat temu, E91 320d z manualem. Jednym słowem katastrofa. Chyba, że ktoś jest kucharzem i lubi mieszać czymś w garku i w samochodzie. A teraz 8 biegowy automat (nie ma co porównywać do 6 biegowego w E90) - niższe spalanie przy 140km/h manual ma 2300obr a automat 2000obr - ciszej - launch control (chyba tylko w wersji automat sportowy) -
  3. Bo w Polsce ASO kroją ile wlezie. Kiedyś się wkurzyłem i napisałem do BMW Polska list ze skanem fv, że sobie doliczają ekstra robociznę na proste czynności serwisowe (w porównaniu do innego ASO). Odpisali, że rzeczywiście faktura jest chyba zawyżona o ileś tam rbj. , ale musza to jeszcze dokładnie zweryfikować. Czyli ASO kroi, a BMW Polska daje wymijające odpowiedzi.
  4. A co dolegało benzynie? w x3
  5. Mam taki problem z aplikacją Yanosik w połączeniu z nawigacja w E93. Nawigacja Professional CCC (nie CIC). Telefon łączy się z bluetoothem w samochodzie, zestaw głośnowówiący chodzi ok. Niestety komunikaty głosowe z Yanosika są obcięte o jakieś 3-5 sekund. Tracą wtedy sens. Czy to problem telefonu, aplikacji, czy nawigacji? Ktoś jeździ z Yansoikiem?
  6. http://www.bmw.de/de/topics/gebrauchtfahrzeuge/gebrauchtwagenboerse.html W bazie jest dotepne teraz 40 tys samochdów
  7. http://www.samar.pl/__/43/43.t/1/Por%C3%B3wnywarka-samochod%C3%B3w.html?43.c=0,470202,[1,470202,470202]&43.c=0,534912 Większa waga F10 = gorsze osiągi Rabatują F10 bo niedługo koniec produkcji F10 przestaną robić w 2016 roku jesienią, a F30 w 2018, czyli jeździmy dłużej "świeższym"
  8. Do wersji 330d rozpórka raczej się nie zmieści. Przynajmniej oryginalna BMW nie pasuje.
  9. Robiłem podobna analizę: 320d B47 190KM - słabe osiagi 325d N47 218KM - lepsze osiagi, ale gówn.. rozrząd i gorsza praca niż B47 328i wersja poliftowa ma 252KM jest to następca wersji 245KM 330d N57 258KM gdyby nie akcyza to najlepsza opcja pali mało osiągi świetne. Ale mając do wyboru 325d/328i skłaniałbym się na 328i a teraz to właściwa nazwa to 330i
  10. Jak widzę takie przyciemnianie lamp to ciśnienie mi się podnosi. Jedzie taki to g... widać czy skręca czy hamuje..... wieśniactwo. Dowód rejestracyjny zabrać - wszystko na temat
  11. Ale raczej nie w cabrio. Pisze to jako użytkownik E93 330d AT od blisko 6 lat. Auto do jazdy na codzień. A co do tego auta, wygląda OK.
  12. lci ma znaczki + i - na łopatkach, pre lci są całe srebrne
  13. Samochód dość długo w ogłoszeniach, bo ma normalną cenę. Kabriolet z manualną skrzynią, a tym bardziej z dieslem (krótkie biegi) to średnie połączenie. Nie za bardzo do cruisingu bez dachu.
  14. Gadanie. Wózek z gondolą teź się mieści: :8) http://images68.fotosik.pl/1129/a96a512d50cc6500.jpg Tylko pytanie czy kupujemy wózek do samochodu, czy samochód do wózka. Ale wracajmy do oceniania aut.
  15. Polscy handlarze to czarodzieje 530d automat rocznik od 2007 przebieg poniżej 200 tys to minimum 9600 Euro x 4,18zł + akcyza + dojazd rejestracja= 50 tys złotych http://www.autoscout24.pl/wyniki?cid=0&atype=C&makemodelmodelline=13&mmvco=1&make=13&mmvmk0=13&model=1652&mmvmd0=1652&zipc=A&makemodelmodelline=1652&version=&body=6&pricefrom=&priceto=&fregfrom=2007&fregto=&kmfrom=&kmto=200000&fuel=D&gear=&PowerType=kW&powerfrom=&powerto=&powerFromRaw=&powerToRaw=&cy=A&cy=B&cy=F&cy=E&cy=NL&cy=L&cy=D&bcol=&doorfrom=&doorto=&seatsfrom=&seatsto=&uph=&icol=&prevownersid=&offer=&ustate=N%2CU&emclass=&custtype=&adage= Ale u nas dalej kupujący się łudzą Zagadka cen w Polsce częściiowo wyjaśniona. Samochód kombi kupione w cenie netto na słupa, tylko, że VAT "zaginął" po drodze. Pewnie auta sprzedawane na f vat marża, zamiast f vat 23%
  16. Silnik każdy wybiera każdy wg potrzeb. Szkoda, że nie jest to B47. Ma 190KM i 400Nm. z automatem do setki 7,1.....
  17. http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_5862-obudowa-wneki-kola-przednia/i51062/kL/sN/r2008/m01 dla E91 poliftowej, cena 17zl plus wysyłka
  18. Chodzi mi o fakt dealer niemiecki i polskie kupuje BMW od producenta. Tylko dlaczego potem samochody używane oferowane przez dealerów w Polsce są droższe niż w Niemczech, uwzgledniając różnice w akcyzie i Vacie.
  19. Wiem jak to działa. Sam kupiłem (wziąłem w leasing) 3 szt. u dealerów w Polsce (było wśród nich jedno ściagane na zamówienie z niemiec). Takie sprowadzane E60 530d miało super cenę.Roczne 35% mniej od cennika + dołożony M-pakiet. Parę lat temu mam wrażenie, że dealerzy bardziej rabatowali auta używane. Nie chodzi o różnicę 10 czy 20 tys, tylko o zasadność tej różnicy.
  20. Nie są te same auta. Ale chodzi mi o sposób wyceniania aut dealer polski a niemiecki.
  21. Tylko ,że tu i tu kupuję u dealera. Dealer niemiecki ma niższą cenę niż dealer polski. Kolejny przykład F11 525d /xd U nas zaczynamy rozmowę od 200 tys do 230 tys zł U dealera niemieckiego jest od 39 900 Euro co daje +/- 177 tys Ceny brałem z BMW.pl i BMW.de
  22. Taaa..... Tylko że ceny na użyywane BMW w Niemczech i w Polsce ściągane z Niemiec przez salon bardzo się różnią. 328i F31 roczne w Niemczech są po ok 34-36 tys euro. Przyjmując róznice w vacie, akcyzie to wychodzi ok 160 tys. Salony w PL oferowały mi 178 -188 tys zlotych (tylko jak sie pytałem euro stalo ok 4,08zl) Czyli 20 -30 tys złotych różnicy to trochę sporo.
  23. Chip nie ma znaczenia do obrotów. Wartości ktore podałem wynikają z czystej matematyki. Realne 168km/h może dać prędkośc ok 180km/h licznikowe
  24. Inna kombinacja skrzynia biegów i mech. roznicowy

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.