Skocz do zawartości

Rufio

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rufio

  1. Z tym kasowaniem za 500zł to jakies przegięcie.
  2. Seryjnie audio w E90/91 to porażka. Jak dasz lepsze głośniki to i tak radio tego nie wykorzysta. Trzeba zrobić tak jak pisze loco. I ja tak zrobiłem u siebie. I nie słuchaj doradców, że z małych głośników nic się nie wyciśnie. Trzeba mieć odseparowane pasma wysokie, średnie, niskie. A nie jak w seryjnym audio średnie i wysokie idą z jednych głośników. Zajmij się przodem. Głośniki z tyłu są mniej istotne.
  3. Wzmacniacz Audison Srx 4 w podłodze pod bagażnikiem Głosniki pod fotelami zasilane subwooferm - jak widać większe nie wejdą (była wycinana siatka maskująca. http://img137.imageshack.us/img137/3108/dsc00134amu7.jpg, http://img252.imageshack.us/img252/5289/dsc00136anp1.jpg Gwizdki w słupkach. http://img292.imageshack.us/img292/5587/dsc00133adp6.jpg Dodatkowo głośniki w drzwiach też DLS (nie pamiętam modelu) i wygłuszone drzwi i zwrotnice Całość kosztowała 3500zł
  4. w szwajcarii BMW ma 3 lata lub 100 tkm gwarancji
  5. Ja mówię ruszających w żółwim tempie - urządzyli sobie wyścig o kropelce.
  6. Nie warczał za bardzo? (tzn nie było zbyt głośno)
  7. W wersji bez cup holderów nie ma listwy maskującej
  8. Pakiet dealerski płacę za E60 z 2006r. Za E91 z 2005 mam polisę w Allianz Direct
  9. Hm coś drogo liczycie te ubezpieczenie: ubezpieczenie E91 kwota 63 tys zł - AC, OC NW =2,4 tys E60 kwota 108 tys - AC OC NW =3,4 tys (tzw pakiet dealerski)
  10. Ja ma ubezpieczone w Allianzie. Wejdź na allianz direct i zobacz ile ci wyjdzie. Tylko zależy jakie AC weźmiesz. Ja mam opcja warszat i bez udziału własnego.
  11. koniec palnika
  12. coś ściemniają ja ostatnio sprawdzałem w ASO w Polsce historię E46 i mieli wgląd w historię napraw i przeglądów w ASO BMW Niemcy
  13. Patrząc na obecne ograniczenia prędkości to moim zdaniem są one tzw równaniem do najgorszych kierowców i samochodów. Jak ustalono kiedyś ograniczenie 90km/h czy 130km/h na autostradzie to nikt tego nie zmienia. Pomimo tego że samochody są coraz lepsze. Do porównania wziąłem MB W123 "beczka" hamuje ze 100km/h na 52,4m i BMW 520d E60 hamuje na 37m (pusty to nawet na 34,8m). Obliczenia robiłem dla załadowanego E60 Mercedes hamuje ze 100km/h na odcinku 87,5m z uwzględnieniem czasów reakcji 1,3 (czas rekacji kierowcy 0,8 i układu hamulcowego 0,5 sek) BMW hamuje ze 100km/h na odcinku 73,2m z uwzględnieniem czasów reakcji 1,3 (czas rekacji kierowcy 0,8 i układu hamulcowego 0,5 sek W nowym BMW możemy jechać 112km/h i zatrzymamy się na tym samym dystansie co stary Merc. Jeszcze większe różnice przy predkościch autostradowych 130km/h Mercedes zahamuje po 134m a nowE BMW po 109,6. Jadąc BMW 148km/h to uzyskamy ten sam dystans hamowania co Mercedes czyli 134m Dlatego wszystkie rupcie z lat osiemdziesiątych, na zużytych oponach dzielą lata świetlne w porównaniu do najnowszych samochodów. A policja i wszyscy urzędnicy widzą panaceum na zmniejszenie ilości wypadków to zwiększanie ilości ograniczeń prędkości i fotoradary :evil:
  14. Rufio odpowiedział(a) na buska10 temat w E60, E61
    Przykład zassania oleju:
  15. BMW 520d i 320d mają niezłą kombinację osiągi/spalanie: http://www.spritmonitor.de/en/detail/261825.html http://www.spritmonitor.de/en/detail/219547.html
  16. Jak nie dotykasz to nie jest źle. Ale rączka do zamykania drzwi jest paskudna brrr.
  17. BMW ma lepszego diesla (biturbo) i masz 6,9 - 7 sek do 100km/h. Porsche z VW cięzsze o ponad 100kg i słabszy silnik. Jak jeździsz sam albo we dwójkę brałbym X6. Wg mnie kolejność jest tak od najlepszego: X6, X5, porsche, VW
  18. Rufio odpowiedział(a) na drifter temat w E90, E91, E92, E93
    Dzwięk w 335i szału nie robi, już lepszy w Z4 3.0 wolnossącej. Te jest dopiero dźwięk:
  19. Rufio odpowiedział(a) na jacek21 temat w Felgi i opony
    Jak zmienisz na 16 cali, to bierz 205.Samochód będzie żwawszy. Do tych felg co masz to musisz mieć szerokie walce z tyłu.
  20. Rufio odpowiedział(a) na drifter temat w E90, E91, E92, E93
    Odnośnie awaryjności 335i wpisz w google: e90 hpfp - chyba paskudne paliwo w USA masakruję pompy paliwa. 335d jest już dostępna w US i jest inna niż w Europie. Trzeba dodawać Adblue ooo kolega z koszalina :D
  21. U mnie prawie nie "klepie", w zasadzie nie ma odgłosu diesla. Na zewnątrz słychać. Ale jeździłem ostatnio X1 177KM tam warkot w środku, aż mnie zaskoczył :shock:
  22. Jeżdziłem wersja 177KM z automatem i szału nie ma. Ale fajniejsze zawieszenie niż w X3. W zasadzie w X1 nie czuje się,ze się jedzie SUV-em. Tylko silnik dużo bardziej słychać niż w trójce.
  23. po wyianie czujników nic nie trzeba kasować. brat ostatnio walczył w swojej E46 z czujnikiem ABS. wstawił zamiennik który i tak nie działał prawidłowo i były błędy. wstawił oryginał i wszystko działa
  24. Spadek wartości boli. U mnie nowe jest w domu 530d bardzo bogate 330tys (2006). ExAG kupiona roczna w 2007 za 215tys. Właśnie dostałem nowa polisę. Wartość do wycena AC wg Eurotaxu to 108 tys. Czyli zaledwie 33% wartości nowego po trzech latach :( .Po czterech będzie jakieś 25%. A E91 320d właśnie szukam ubezpieczenia i zjazd ceny też spory 178tys w 2005r do ok 60 tys w 2009.
  25. wchodzisz na http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/prices/prices.html ściągasz cennik - i po numerach opcji patrzysz co to jest

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.