Treść opublikowana przez Rufio
-
E90 Błąd klocków, kasowanie błędu.
Z tym kasowaniem za 500zł to jakies przegięcie.
-
wymiana głośników (na lepsze) w zwykłym e90 :)
Seryjnie audio w E90/91 to porażka. Jak dasz lepsze głośniki to i tak radio tego nie wykorzysta. Trzeba zrobić tak jak pisze loco. I ja tak zrobiłem u siebie. I nie słuchaj doradców, że z małych głośników nic się nie wyciśnie. Trzeba mieć odseparowane pasma wysokie, średnie, niskie. A nie jak w seryjnym audio średnie i wysokie idą z jednych głośników. Zajmij się przodem. Głośniki z tyłu są mniej istotne.
-
wymiana głośników (na lepsze) w zwykłym e90 :)
Wzmacniacz Audison Srx 4 w podłodze pod bagażnikiem Głosniki pod fotelami zasilane subwooferm - jak widać większe nie wejdą (była wycinana siatka maskująca. http://img137.imageshack.us/img137/3108/dsc00134amu7.jpg, http://img252.imageshack.us/img252/5289/dsc00136anp1.jpg Gwizdki w słupkach. http://img292.imageshack.us/img292/5587/dsc00133adp6.jpg Dodatkowo głośniki w drzwiach też DLS (nie pamiętam modelu) i wygłuszone drzwi i zwrotnice Całość kosztowała 3500zł
-
Gwarancja dobrej woli w BMW
w szwajcarii BMW ma 3 lata lub 100 tkm gwarancji
-
Wiek samochodu a droga hamowania
Ja mówię ruszających w żółwim tempie - urządzyli sobie wyścig o kropelce.
-
X1 - czy już ktoś widział, a może jeździł ?
Nie warczał za bardzo? (tzn nie było zbyt głośno)
-
dolozenie cupholderow
W wersji bez cup holderów nie ma listwy maskującej
-
Ile za AC Bmw e60 m pakiet i jaki silnik polecacie?
Pakiet dealerski płacę za E60 z 2006r. Za E91 z 2005 mam polisę w Allianz Direct
-
Ile za AC Bmw e60 m pakiet i jaki silnik polecacie?
Hm coś drogo liczycie te ubezpieczenie: ubezpieczenie E91 kwota 63 tys zł - AC, OC NW =2,4 tys E60 kwota 108 tys - AC OC NW =3,4 tys (tzw pakiet dealerski)
-
Ile za AC Bmw e60 m pakiet i jaki silnik polecacie?
Ja ma ubezpieczone w Allianzie. Wejdź na allianz direct i zobacz ile ci wyjdzie. Tylko zależy jakie AC weźmiesz. Ja mam opcja warszat i bez udziału własnego.
-
Mrugający xenon
koniec palnika
-
Książki serwisowe.
coś ściemniają ja ostatnio sprawdzałem w ASO w Polsce historię E46 i mieli wgląd w historię napraw i przeglądów w ASO BMW Niemcy
-
Wiek samochodu a droga hamowania
Patrząc na obecne ograniczenia prędkości to moim zdaniem są one tzw równaniem do najgorszych kierowców i samochodów. Jak ustalono kiedyś ograniczenie 90km/h czy 130km/h na autostradzie to nikt tego nie zmienia. Pomimo tego że samochody są coraz lepsze. Do porównania wziąłem MB W123 "beczka" hamuje ze 100km/h na 52,4m i BMW 520d E60 hamuje na 37m (pusty to nawet na 34,8m). Obliczenia robiłem dla załadowanego E60 Mercedes hamuje ze 100km/h na odcinku 87,5m z uwzględnieniem czasów reakcji 1,3 (czas rekacji kierowcy 0,8 i układu hamulcowego 0,5 sek) BMW hamuje ze 100km/h na odcinku 73,2m z uwzględnieniem czasów reakcji 1,3 (czas rekacji kierowcy 0,8 i układu hamulcowego 0,5 sek W nowym BMW możemy jechać 112km/h i zatrzymamy się na tym samym dystansie co stary Merc. Jeszcze większe różnice przy predkościch autostradowych 130km/h Mercedes zahamuje po 134m a nowE BMW po 109,6. Jadąc BMW 148km/h to uzyskamy ten sam dystans hamowania co Mercedes czyli 134m Dlatego wszystkie rupcie z lat osiemdziesiątych, na zużytych oponach dzielą lata świetlne w porównaniu do najnowszych samochodów. A policja i wszyscy urzędnicy widzą panaceum na zmniejszenie ilości wypadków to zwiększanie ilości ograniczeń prędkości i fotoradary :evil:
-
Czy to turbina
Przykład zassania oleju:
-
Najoszczędniejsze samochody klasy wyższej.
BMW 520d i 320d mają niezłą kombinację osiągi/spalanie: http://www.spritmonitor.de/en/detail/261825.html http://www.spritmonitor.de/en/detail/219547.html
-
X1 - czy już ktoś widział, a może jeździł ?
Jak nie dotykasz to nie jest źle. Ale rączka do zamykania drzwi jest paskudna brrr.
-
X6, X5, Cayenne, Touareg... Dylematy kupującego.
BMW ma lepszego diesla (biturbo) i masz 6,9 - 7 sek do 100km/h. Porsche z VW cięzsze o ponad 100kg i słabszy silnik. Jak jeździsz sam albo we dwójkę brałbym X6. Wg mnie kolejność jest tak od najlepszego: X6, X5, porsche, VW
-
e90 335
Dzwięk w 335i szału nie robi, już lepszy w Z4 3.0 wolnossącej. Te jest dopiero dźwięk:
-
opony run flat
Jak zmienisz na 16 cali, to bierz 205.Samochód będzie żwawszy. Do tych felg co masz to musisz mieć szerokie walce z tyłu.
-
e90 335
Odnośnie awaryjności 335i wpisz w google: e90 hpfp - chyba paskudne paliwo w USA masakruję pompy paliwa. 335d jest już dostępna w US i jest inna niż w Europie. Trzeba dodawać Adblue ooo kolega z koszalina :D
-
Slyszycie klekot na postoju??
U mnie prawie nie "klepie", w zasadzie nie ma odgłosu diesla. Na zewnątrz słychać. Ale jeździłem ostatnio X1 177KM tam warkot w środku, aż mnie zaskoczył :shock:
-
X1 - czy już ktoś widział, a może jeździł ?
Jeżdziłem wersja 177KM z automatem i szału nie ma. Ale fajniejsze zawieszenie niż w X3. W zasadzie w X1 nie czuje się,ze się jedzie SUV-em. Tylko silnik dużo bardziej słychać niż w trójce.
-
320d pomimo napraw ciągły problem z ABS
po wyianie czujników nic nie trzeba kasować. brat ostatnio walczył w swojej E46 z czujnikiem ABS. wstawił zamiennik który i tak nie działał prawidłowo i były błędy. wstawił oryginał i wszystko działa
-
E60 spadek wartosci po wprowadzeniu nastepcy
Spadek wartości boli. U mnie nowe jest w domu 530d bardzo bogate 330tys (2006). ExAG kupiona roczna w 2007 za 215tys. Właśnie dostałem nowa polisę. Wartość do wycena AC wg Eurotaxu to 108 tys. Czyli zaledwie 33% wartości nowego po trzech latach :( .Po czterech będzie jakieś 25%. A E91 320d właśnie szukam ubezpieczenia i zjazd ceny też spory 178tys w 2005r do ok 60 tys w 2009.
-
Wyposażenie podstawowe
wchodzisz na http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/prices/prices.html ściągasz cennik - i po numerach opcji patrzysz co to jest