Skocz do zawartości

Rufio

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rufio

  1. Na szczescie u mnie w E91 nie ma filtra cząstek stałych :) Kolejny właściciel będzie sie cieszył
  2. Mogłbym prosić kogoś o zrobienie fotki kielicha tam gdzie dochodzi ten metalowy wpsornik. Ile tam jest śrub oryginalnie. Ewentualnie ich oznaczenie. Mam u siebie rozpórkę i pamiętam jak było oryginalnie. Z góry dzięki
  3. Ja może niedługo odbiorę E90 231KM 330d, niestety z silnikiem 245KM jeszcze za dużo kosztują :( Ale pewnie po roku lekko podciągnę parametry :)
  4. Rufio odpowiedział(a) na olo1 temat w E90, E91, E92, E93
    Podejrzewam że to auto flotowe tym bardziej że jest to E91. Moje E91 jest z lipca 2005 pierwsza rejestracja wrzesień 2005 i ma 163KM (a raczej miało :D )
  5. Nawet nie zastanawiaj się nad x18d. Jeździłem x20d i od biedy daję radę. x18d 143KM V-max km/h, xDrive 195 km/h Przyspieszenie 0 - 100 km/h (in s), xDrive 10,1 Elastyczność 80 - 120 km/h (in s) 4./5. bieg. 8,7/10,2 x20d 177KM V-max km/h, xDrive 213 km/h Przyspieszenie 0 - 100 km/h (in s), xDrive 8,4 Elastyczność 80 - 120 km/h (in s) 4./5. bieg. 7,2/9,1 Silniki są tej samej generacji kod silnika N47. Słabszy ma inne turbo, mniej wydajne wtryski.
  6. Coś źle zrobili. Trzeba wszystko wyczyścić.
  7. myślałem, że było tak od poczatku po wymianie, jesli po jakins czasie to moze sie pogęły
  8. Mechanik zamontował niezgodnie z intrukcją montażu. Po montażu trzeba sprawdzić bicie tarczy na piaście.
  9. Rufio odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Bo jest takie mniemanie że ASO BMW kroi. Jest drogo ale bez dramatu Robiłem w E91 320 klocki przód i tył, tarcze przód, płyn hamulcowy, tuleje stabilzatora przód i wyszło 3010,00 zł brutto. Pozatym w firmie pracownik zgubił kołpak w dostawczym Citroenie Berlingo koło 15'' koszt kołpaka 178zł, a do E90 16'' kosztuje 148zl :duh:
  10. sa 6hp19 w 320d i 325d i 6hp26 w 330d
  11. Rufio odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Nie to 5% to mało. Ale jak wpadasz okazjonalnie to masz mały rabat. Możńa mieć więcej. Ja serwisuje E91 i E60 w ASO i jakoś dramatu nie ma. Samochody moją ponad 250KM i ok. 6-7s do 100km/h a chcieliby co niektórzy kupic klocki za 200zł. To kupcie sobie Fabie 1,2HTP :lol:
  12. przyrosty bardzo optymistyczne 320d i 325d maja ten sam automat, 320d po czipie daje radę :D 320d spala jekieś 2-3 litry mniej niż 330d samochód z ogłoszenia nie ma m pkietu i ma 163km a nie 177
  13. Rufio odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Srednie spalanie 530d 8,3 a 530i to 10,5 (dane na podstawie raportów spalania ze sprtmonitor.de)czyli jakieś 20 zł więcej na 100km płacisz w benzynie. Przy twoich przebiegach to jakieś 5000zł w skali roku. To zakładanie gazu jest nieopłacalne. Gdzie np kpl opon 18'' ROF to około 4000zł. Ubezpiecznie też sporo. A ty przejmujesz sie spalaniem..... Lepiej kup 520d tańsze wszyskie materiały ekploatacyjne.
  14. Po ilu km turbo poleglo? Moje wyzionęło ducha po 105tkm
  15. Lepiej sprawdź dokładnie. Do E90 montowano turbiny Garrett i Mitsubishi
  16. bez przesady z tym dbaniem, od razu koło dwumasowe sie nie sypie - to nie ford mondeo tdci
  17. JAk kupujesz prawie nową trójke to musisz dać więcej niż 100tys zł. Nikt za darmo nie odda dobrego samochodu Zresztą kupując 318d cięzko jest np znaleźć egzemplarz ze skórzaną tapicerką.
  18. Niestety w 4 cylindrach 1200-1300 to trochę mało. MAm u siebie zmieniony program i bez problemu mogę jeździc od ok 1500 Jak masz sześć to mozna jechać na tak niskich obrotach
  19. chyba za dużo się nie dowiesz jakis czs temu spotkałem użytkownika 320i cabrio to stwierdził, że dach nieco skrzypi na dziurach sam robie przymiarki do zmiany na e93, ale nie wiem czy warto tak dużo dopłacać Niestety nigdzie nie dorwałem trójki do jazd testowych
  20. zawsze klocki z czujnikami
  21. pierdoła nie mechanik
  22. Rufio odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    W przypadku 530d doszedłem do 254km/h (tyle pokazało na HUDzie) zapas obrótow był, ale chyba już ogranicznik ingerował. Dopiero przy 210 przerzucił na szósty bieg :D
  23. Rufio odpowiedział(a) na Michall temat w Ogólnie o BMW serii 3
    Jest róznica. Brat jeździ E46 to mam porównanie. Rocznik tu niewiele zmienia, kolejna generacja zmianę się odczuwa
  24. Otwórz drzwi kierowcy. Tam jest naklejka z wymiarami opon
  25. Największy problem jest po kradzieży. Ubezpieczenie: w firmie mam tak: samochody z pełnym odliczeniem Vat-u mają ubezpieczenie firmy leasingowej. W przypadku Millenium leasing jest tani pakiet w PZU samochody osobowe BMW ubezpieczone w pakietach ubezpieczeń dealerskich firmy Allianz, b. tanie z utrzymainie wartości ubezpieczenia przez rok. w leasingu nie ma problemu limitu 20 tys euro na samochód leasing na dwa lata to średni pomysł, bo ty ponosisz największą utratę wartości

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.