Treść opublikowana przez Rufio
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
Na szczescie u mnie w E91 nie ma filtra cząstek stałych :) Kolejny właściciel będzie sie cieszył
-
Fotka kielicha i rodzaj śruby - mała prośba
Mogłbym prosić kogoś o zrobienie fotki kielicha tam gdzie dochodzi ten metalowy wpsornik. Ile tam jest śrub oryginalnie. Ewentualnie ich oznaczenie. Mam u siebie rozpórkę i pamiętam jak było oryginalnie. Z góry dzięki
-
chip do 330d 245KM 510Nm seria
Ja może niedługo odbiorę E90 231KM 330d, niestety z silnikiem 245KM jeszcze za dużo kosztują :( Ale pewnie po roku lekko podciągnę parametry :)
-
szukam info
Podejrzewam że to auto flotowe tym bardziej że jest to E91. Moje E91 jest z lipca 2005 pierwsza rejestracja wrzesień 2005 i ma 163KM (a raczej miało :D )
-
Kupno Nowego X1, Problem z doborem silnika
Nawet nie zastanawiaj się nad x18d. Jeździłem x20d i od biedy daję radę. x18d 143KM V-max km/h, xDrive 195 km/h Przyspieszenie 0 - 100 km/h (in s), xDrive 10,1 Elastyczność 80 - 120 km/h (in s) 4./5. bieg. 8,7/10,2 x20d 177KM V-max km/h, xDrive 213 km/h Przyspieszenie 0 - 100 km/h (in s), xDrive 8,4 Elastyczność 80 - 120 km/h (in s) 4./5. bieg. 7,2/9,1 Silniki są tej samej generacji kod silnika N47. Słabszy ma inne turbo, mniej wydajne wtryski.
-
Brak mocy po wymianie turbo!!!
Coś źle zrobili. Trzeba wszystko wyczyścić.
-
Bicie kierownicy przy hamowaniu
myślałem, że było tak od poczatku po wymianie, jesli po jakins czasie to moze sie pogęły
-
Bicie kierownicy przy hamowaniu
Mechanik zamontował niezgodnie z intrukcją montażu. Po montażu trzeba sprawdzić bicie tarczy na piaście.
-
E60 525i lub 530i wersja US
Bo jest takie mniemanie że ASO BMW kroi. Jest drogo ale bez dramatu Robiłem w E91 320 klocki przód i tył, tarcze przód, płyn hamulcowy, tuleje stabilzatora przód i wyszło 3010,00 zł brutto. Pozatym w firmie pracownik zgubił kołpak w dostawczym Citroenie Berlingo koło 15'' koszt kołpaka 178zł, a do E90 16'' kosztuje 148zl :duh:
-
Jaki silnik do e90?
sa 6hp19 w 320d i 325d i 6hp26 w 330d
-
E60 525i lub 530i wersja US
Nie to 5% to mało. Ale jak wpadasz okazjonalnie to masz mały rabat. Możńa mieć więcej. Ja serwisuje E91 i E60 w ASO i jakoś dramatu nie ma. Samochody moją ponad 250KM i ok. 6-7s do 100km/h a chcieliby co niektórzy kupic klocki za 200zł. To kupcie sobie Fabie 1,2HTP :lol:
-
Jaki silnik do e90?
przyrosty bardzo optymistyczne 320d i 325d maja ten sam automat, 320d po czipie daje radę :D 320d spala jekieś 2-3 litry mniej niż 330d samochód z ogłoszenia nie ma m pkietu i ma 163km a nie 177
-
E60 525i lub 530i wersja US
Srednie spalanie 530d 8,3 a 530i to 10,5 (dane na podstawie raportów spalania ze sprtmonitor.de)czyli jakieś 20 zł więcej na 100km płacisz w benzynie. Przy twoich przebiegach to jakieś 5000zł w skali roku. To zakładanie gazu jest nieopłacalne. Gdzie np kpl opon 18'' ROF to około 4000zł. Ubezpiecznie też sporo. A ty przejmujesz sie spalaniem..... Lepiej kup 520d tańsze wszyskie materiały ekploatacyjne.
-
E91 1.8D wymiana turbiny
Po ilu km turbo poleglo? Moje wyzionęło ducha po 105tkm
-
E91 1.8D wymiana turbiny
Lepiej sprawdź dokładnie. Do E90 montowano turbiny Garrett i Mitsubishi
-
sprzęgło, koło dwumasowe kilka pytań
bez przesady z tym dbaniem, od razu koło dwumasowe sie nie sypie - to nie ford mondeo tdci
-
Co lepsze i dlaczego 318d 2006-7 czy 320d 2006-7
JAk kupujesz prawie nową trójke to musisz dać więcej niż 100tys zł. Nikt za darmo nie odda dobrego samochodu Zresztą kupując 318d cięzko jest np znaleźć egzemplarz ze skórzaną tapicerką.
-
E90 320d 2007r - Pierwsze styczności z bmw - pytania
Niestety w 4 cylindrach 1200-1300 to trochę mało. MAm u siebie zmieniony program i bez problemu mogę jeździc od ok 1500 Jak masz sześć to mozna jechać na tak niskich obrotach
-
Opinie o "trójce" coupe-cabrio.
chyba za dużo się nie dowiesz jakis czs temu spotkałem użytkownika 320i cabrio to stwierdził, że dach nieco skrzypi na dziurach sam robie przymiarki do zmiany na e93, ale nie wiem czy warto tak dużo dopłacać Niestety nigdzie nie dorwałem trójki do jazd testowych
-
problem z czujnikami hamulcow
zawsze klocki z czujnikami
-
problem z czujnikami hamulcow
pierdoła nie mechanik
-
Predkosc maksymalna
W przypadku 530d doszedłem do 254km/h (tyle pokazało na HUDzie) zapas obrótow był, ale chyba już ogranicznik ingerował. Dopiero przy 210 przerzucił na szósty bieg :D
-
e46 vs e90
Jest róznica. Brat jeździ E46 to mam porównanie. Rocznik tu niewiele zmienia, kolejna generacja zmianę się odczuwa
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Otwórz drzwi kierowcy. Tam jest naklejka z wymiarami opon
-
Leasing - wypożyczyć czy nabyć ?
Największy problem jest po kradzieży. Ubezpieczenie: w firmie mam tak: samochody z pełnym odliczeniem Vat-u mają ubezpieczenie firmy leasingowej. W przypadku Millenium leasing jest tani pakiet w PZU samochody osobowe BMW ubezpieczone w pakietach ubezpieczeń dealerskich firmy Allianz, b. tanie z utrzymainie wartości ubezpieczenia przez rok. w leasingu nie ma problemu limitu 20 tys euro na samochód leasing na dwa lata to średni pomysł, bo ty ponosisz największą utratę wartości