Treść opublikowana przez eXiDe
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Ja czyściłem tak samo jak w e46 czyściłem po przeczytaniu postów na forum, w e90 wyczyściłem bo nie wiedziałem, że jest potrzeba jego wymiany. Next obsługa - też go wymienię :) Pzdr.
-
Spalanie zima
Mi teraz 10 pali po mieście. 9,8-10 nie ma bata, żebye nie spaliło :D Pzdr.
-
330d - sprzedane.....
Oj coś w tym jest to fakt, ja też czasami bluzgam ten tylny napęd szczególnie w taką pogodę jak teraz.. ale było E46... miało być Audi, a w końcu kupiłem E90 :) i tak rok minął i jest dobrze :) Pzdr.
-
DSC
Uważam, że jednak trzeba podpiąć auto do kompa i zdiagnozować usterkę :roll: Pzdr.
-
Pokrowiec z futra jagnięcego
Buahahahahah bez kitu tanim PRL zajeżdża, gdzież takie futra do BMW :D, jak przeglądałem tąstronę zastanawiałem się kto to kupuje ;) heheh Kolego z pokrowcami to lepiej udaj się do jakiegoś tapicera zrobi Ci konkret pod fotel. :cool2: I za dobrą kasę. Pzdr.
-
E90 : Wygospodarowanie wneki na zapas
Zaraz zaraz.. Sygnał utraty ciśnienia w oponie jest zbierany z ABS... nie ma żadnych czujników w kołach. Proszę nie mieszać :nienie: Druga sprawa, czy aby na pewno w każdych E9x były montowane opony Run On Flat? I trzecia sprawa sygnalizacja utraty ciśnienia to opcja standardowa w każdym E9x? Pytam, bo nie wiem ;) Pzdr.
-
Kolor nowego jarznika ksenonu
Dokładnie jest to dla mnie zagdaka :) I dobrze by było, żeby ktoś wymieniająć żarnik kupił dla odmiany Philipsa. I wtedy porównamy kolor.. Pzdr.
-
Kolor nowego jarznika ksenonu
Widzisz ja dla porównania w ex E46 też wymianiełame żarniki na Osramy a dla przykładu wymontowałem żarnik ze Skody Superb i wsadziłem do E46, co dziwne w Superbie ta sama żarówa (też Osram identyczny jak w E46) świeciła na biało/niebiesko w E46 na żółto? Co jest przyczyną tego? W obecnej E90 tak samo jak pisałem w poprzednich postach. Co prawda 'żółć' to może przesadzone słowo, ale nie jest to ani czysta biel, ani jakiś fuckin' blue shit ;). Ale wydaje mi się, że po prostu Osramy tak już mają. E46, E90 i w E60 po wymianie na nowe Osramy - świecą na 'żółto' ;). Czyli lepiej kupić Philipsa jak komuś zależy na 'niebieskości'. Lub tak jak pisałeś, OSRAM COOL BLUE. Lub Philips CM: http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/products_for_car/12_xenoncm.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl Pzdr.
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Ja czyściłem filtr odmy. Pzdr.
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
A no właśnie. 318d a 320d pojemności są chyba identyczne, nie jestem pewien. Także oleju wchodzi tyle samo - 5,5litra. Ale głowy nie dam.
-
Mycie silnika
Ja używam Dimera i Karchera (małe ciśnienie) i siuram z wyczuciem ;). Wszystko cacy nic się nie dzieje. Pzdr.
-
Filtr MANN - wątpliwości...
Jak są całe zdrowe to nie trzeba wymieniać. Bezpośrednio nie dotyczą wymiany filtra. Jest to inna część. Jeśli ich w ogóle nie masz to kup - nie muszą być ori, dobierz oringi w sklepie z takimi rzeczami. Pzdr.
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=8§or=1&category=6&subset=127&vehicle=2231
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Kolego podróby oleju.. nie zaczynajmy tematu... bo to tak jak z paliwami. Wszystie oleje to jedno licho. Kierujemy się opakowaniem i przyzwyczajeniem do marki. Ja zawsze lałem do aut olej Castrola. Filtry - zawsze wymieniam wszystkie przy każdej obsłudze. Zalałem olej zgodny ze spec. BMW taki jak zaleca producent, i taki w sumie miałem zalany wcześniej jak kupiłem auto więc trzymam się tego co było. Komp sam dostosowuje przebieg do wymiany oleju. Wpływa na to styl jazdy. Pzdr. Ile Tobie średnio wychodzi od wymiany do wymiany ?? I czy znacie jakis inny olej niz Castrol który spełnia ta normę BMW ? Wg wskazań kompa do następnej wymiany pozostało 26000km, olej zmieniałem przy przebiegu 166714 km teraz mam 174163 km, czyli teraz wychodzi, że wymiana jest co 33449km a po resecie wyszło, że 35000. To była moja pierwsza wymiana oleju. Pzdr.
-
wymiana głośników (na lepsze) w zwykłym e90 :)
Zgadzam się z Natkiem, też mam w swojej e90 zestaw Hi Fi i jest na prawdę ok. :cool2: Pzdr.
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Kolego podróby oleju.. nie zaczynajmy tematu... bo to tak jak z paliwami. Wszystie oleje to jedno licho. Kierujemy się opakowaniem i przyzwyczajeniem do marki. Ja zawsze lałem do aut olej Castrola. Filtry - zawsze wymieniam wszystkie przy każdej obsłudze. Zalałem olej zgodny ze spec. BMW taki jak zaleca producent, i taki w sumie miałem zalany wcześniej jak kupiłem auto więc trzymam się tego co było. Komp sam dostosowuje przebieg do wymiany oleju. Wpływa na to styl jazdy. Pzdr.
-
Kolor nowego jarznika ksenonu
Ale czy ktoś potrafi wyjaśnić o co chodzi? :) Zarówno w E46 miałem ori Osrama - wymieniałem na Osrama 4300 - świeciło na "żółto" - a przed wymianą było "niebiesko" W E90 Ori Osram - wsadziłem Osrama - świeci na "żółto" wcześniej "na niebiesko" Te same numery, ten sam Osram. W E60 taka sama sytuacja, Osram i świeci na "żółto", wcześniej na "niebiesko" O co chodzi? Te same numery, produkt oryginalny Osram. To skąd ta różnica barw.. Chyba po prostu lepiej i taniej! kupić jakieś chińskie badziewie 6300K i tyle w temacie ;) Pzdr.
-
Zmiana lamp na bi-xenon i jest problem ?
Daj znać jak wyszło. cyt.: 'BMW E90 i E91 - następca E46, czyli 3ka po liftingu w nowym nadwoziu. produkowana od 2004r.' z tej strony. Nie zgodzę się :8) Pzdr.
-
Zmiana lamp na bi-xenon i jest problem ?
Dokładnie, nie mówię o ASO a o kimś kto ma sprzęt i pojecie jak to zrobić :) Pzdr.
-
DSC Hydro control unit
Niestety kolego tak jak mówisz, za każdym razem trzeba kodować auto. :duh: Pzdr.
-
Zmiana lamp na bi-xenon i jest problem ?
A może po prostu wystarczy przeprogramować auto? Były lampy zwykłe - teraz są xenony, a program jest od zwykłych lamp? Pzdr.
-
320d łańcuchy śniegowe
Kolego zejdź na ziemię :lol: :lol:
-
320d łańcuchy śniegowe
To kolego chyba sam ludzi w błąd wprowadziłeś z tą 'skarpetą'. Bo jak widać ten wynalazek tak naprawdę nadaje się do niczego. Jeśli ktoś wybiera się w Alpy to tylko i wyłącznie łańcuchy i oczywiście zimowe opony. Te obowiązkowo. I oczekuję na odpowiedź dlaczego NIE łańcuchy w BMW? Pzdr.
-
E90 Zestaw naprawczy do opon.
Chyba z takim pytaniem powinieneś zgłosić się do ASO. Ale tak jak sam napisałeś do nabliższej wulkanizacji wydaje się chyba rozsądną odpowiedzią. I co za tym idzie, pewnie skończy się na wymienie opony, bo wątpię w to, że wydobycie tego żelu z opony będzie proste, to samo tyczy się innych specifików "wpuszczanych" w oponę. Pzdr.
-
spryskiwacze lamp - kiedy działają?
Kojenka zagwostka :) heheh