Treść opublikowana przez muras73
-
Kto ma wkoncu racje (katalizatory wyciete,niedogrzanie sady)
Dziś dzwoniłem do sklepu na Narbutta z pytaniem o przepływkę do 316 a pani zapytała czy auto ma katalizator czy został usunięty. Jeśli jest to przepływka kosztuje 1500zł a jeśli kata nie ma to jest inna za 2000zł. Nie wiem tylko czy chodzi tu właśnie o parametry pracy silnika czy o ekologię i skład spalin.
-
żółta kontrolka z kluczykiem w E60 co to jest??
Zgadza się. Kolega nigdy na to nie zwracał uwagi do czasu gdy samochód nie chciał zapalić :D Na szczęście DIS sobie ze wszystkim poradził. Okazało się że miał zamontowany "lewy" przełącznik odcinający pompę paliwa w który przepaliły się styki i nie działała pompa. Diagnostyka wykazała błąd pompy paliwa i dalej już poszło łatwo. A DIS jest super :cool2:
-
żółta kontrolka z kluczykiem w E60 co to jest??
Tak jak w temacie. Zapaliła się żółta kontrolka z kluczykiem i samochód nie chce odpalić. Rozrusznik kręci a silnik nie odpala. Jaka może być przyczyna, miał ktoś podobną sytuacje :?:
-
ADS hardware - wlasny projekt (INPA, GT1, DIS)
Przyłączam się do zabawy. Jakim programem robiłeś projekt płytki :?: Jeśli Eagle to możesz wrzucić plik i spróbuję wykonać płytkę.
-
INPA
Czy mógłby ktoś wrzucić sprawdzony schemat interfejsu ADS ?
-
gdzie silniczki od przełączania nawiewu
Jeśli masz klimę ustawioną na "auto" to sama dobiera prędkość i skąd ma wiać tak aby utrzymać zaprogramowaną temperaturę. Dopiero gdy ustawisz ręcznie to wieje tam gdzie ty chcesz. :D
-
Czy można umyć silnik karcherem ?
Dokładnie tak zawsze jest jakieś ryzyko zalania elektroniki. A ja od kilku lat myję silnik myjką i jeszcze nie zdarzył sie żaden problem. Myłem i cztero cylindrowe 316 jak i szóstki od 2.0 do 2.8 a miałem i v8 3.0 i też nigdy nic się nie zalało :mrgreen:
-
INPA
Czy w INPIe jest opcja aktywacji świateł na system "szwedzki" czyli tak aby gasły po wyjęciu kluczyka a nie zostawały na pozycyjnych :?:
-
przepływka
Może się sprawdzić i jest roczna gwarancja więc w razie usterki nie powinno być problemów z wymianą.
-
ZWRACAM HONOR DLA PRZECIWNIKÓW OLEJU LOTO
Ja w 520 jeżdżę na syntetycznym Lotosie. O ile pamiętam od przebiegu 220 000 teraz jest 370 000 i nie zauważyłem żadnych objawów zacierania silnika czy tez spadku ciśnienia oleju. :mrgreen:
-
PILNE SZYBKIE PYTANIE !!!! pilne dotyczące felg 17"
Musisz podać ile cali ma sama felga.
-
Dział gry , czyli w co warto zagrać ????
Ja polecam grę rFactor. Bardzo realistyczny symulator. Gra którą można rozbudowywać ściągając ze strony http://www.rfactorcentral.com/ dodatkowe mody, tory i całe serie wyścigowe. :cool2: A ściągając tą serię http://www.rfactorcentral.com/detail.cfm?ID=F1%202007%20MMG można poczuć się jak mistrz F1 i pojeździć bolidem Roberta Kubicy :D :D :D
-
520i 24v strzela z kolektora ssacego i tlumika prosze ..
Przy silnikach z regulacją luzu zaworowego śrubką lub podkładkami bywają takie objawy gdy luz zaworowy jest za mały. Zimny silnik pracuje normalnie lecz wraz z rozgrzewaniem luz maleje i zawory się nie domykają a wtedy wystrzały. W twoim zawory regulowane są hydraulicznie więc to mało prawdopodobne, ale zawsze możliwe.
-
Sonda lambda i sekwencja
Podjedź na diagnostykę tylko taką która pokazuję parametry pracy sondy ewentualnie można to zrobić oscyloskopem. I będzie widać czy sonda pracuje czy nie.
-
PROBLEM Z PRZEPłYWOMIERZEM POMOCY!!!!!
Niestety musisz kupić taki jak był. :cool2:
-
błędy carsoftu
Nie napisałeś jaki moduł skanowałeś.
-
pompa paliwa??
Najprostrzym rozwiązaniem będzie podjechanie na diagnostykę. Może być więcej przyczyn takiej pracy silnika.
-
Nie jest dobrze
Po zresetowaniu samochód ma pracować na benzynie aby komputer odpowiednio sam się od nowa zaprogramował. Poszukaj na forum napewno było to omawiane,
-
Sprezyny obnizajace, prosze o opinie
Ja w E34 mam sprężyny obniżające Vogtlanda i amortyzatory Koni. Obniżenie przód 20mm tył 40mm. Amorki Koni sport z regulacją twardości. Komfort trochę ucierpiał ale prowadzenie pierwsza klasa. W czwartek odbieram nowe amorki do E39 też Koni sport, zawieszenie jest fabrycznie obniżone więc sprężyny zostaną i zobaczymy jak się to będzie sprawować. :mrgreen:
-
INPA
Można z tąd http://www.torrentz.com/b2fc8d3095b2925411925f47a452c1ba972a7404
-
Komunikat komputera pokladowego
Najprościej Carsoftem. :mrgreen:
-
Komunikat komputera pokladowego
Zmień sobie język komputera na niemiecki lub angielski to będziesz miał o wiele łatwiej :D
-
INPA
I faktycznie INPA działa z interfejsem od Carsofta. Obsługuje dużo więcej modułów w samochodzie :mrgreen: Jak dla mnie rewelacja :cool2:
-
Co to za element? :)
Mają te z OBC w licznikach. Gdy poziom jest za niski wyświetla się komunikat.
-
Co to za element? :)
Jeśli się nie mylę jest to czujnik poziomu oleju w silniku. I faktycznie nie wszystkie tak miały nawet i trójki. :mrgreen: