Skocz do zawartości

muras73

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez muras73

  1. Dziś dzwoniłem do sklepu na Narbutta z pytaniem o przepływkę do 316 a pani zapytała czy auto ma katalizator czy został usunięty. Jeśli jest to przepływka kosztuje 1500zł a jeśli kata nie ma to jest inna za 2000zł. Nie wiem tylko czy chodzi tu właśnie o parametry pracy silnika czy o ekologię i skład spalin.
  2. Zgadza się. Kolega nigdy na to nie zwracał uwagi do czasu gdy samochód nie chciał zapalić :D Na szczęście DIS sobie ze wszystkim poradził. Okazało się że miał zamontowany "lewy" przełącznik odcinający pompę paliwa w który przepaliły się styki i nie działała pompa. Diagnostyka wykazała błąd pompy paliwa i dalej już poszło łatwo. A DIS jest super :cool2:
  3. Tak jak w temacie. Zapaliła się żółta kontrolka z kluczykiem i samochód nie chce odpalić. Rozrusznik kręci a silnik nie odpala. Jaka może być przyczyna, miał ktoś podobną sytuacje :?:
  4. Przyłączam się do zabawy. Jakim programem robiłeś projekt płytki :?: Jeśli Eagle to możesz wrzucić plik i spróbuję wykonać płytkę.
  5. Czy mógłby ktoś wrzucić sprawdzony schemat interfejsu ADS ?
  6. Jeśli masz klimę ustawioną na "auto" to sama dobiera prędkość i skąd ma wiać tak aby utrzymać zaprogramowaną temperaturę. Dopiero gdy ustawisz ręcznie to wieje tam gdzie ty chcesz. :D
  7. Dokładnie tak zawsze jest jakieś ryzyko zalania elektroniki. A ja od kilku lat myję silnik myjką i jeszcze nie zdarzył sie żaden problem. Myłem i cztero cylindrowe 316 jak i szóstki od 2.0 do 2.8 a miałem i v8 3.0 i też nigdy nic się nie zalało :mrgreen:
  8. Czy w INPIe jest opcja aktywacji świateł na system "szwedzki" czyli tak aby gasły po wyjęciu kluczyka a nie zostawały na pozycyjnych :?:
  9. muras73 odpowiedział(a) na lukaszSP temat w E36
    Może się sprawdzić i jest roczna gwarancja więc w razie usterki nie powinno być problemów z wymianą.
  10. Ja w 520 jeżdżę na syntetycznym Lotosie. O ile pamiętam od przebiegu 220 000 teraz jest 370 000 i nie zauważyłem żadnych objawów zacierania silnika czy tez spadku ciśnienia oleju. :mrgreen:
  11. Ja polecam grę rFactor. Bardzo realistyczny symulator. Gra którą można rozbudowywać ściągając ze strony http://www.rfactorcentral.com/ dodatkowe mody, tory i całe serie wyścigowe. :cool2: A ściągając tą serię http://www.rfactorcentral.com/detail.cfm?ID=F1%202007%20MMG można poczuć się jak mistrz F1 i pojeździć bolidem Roberta Kubicy :D :D :D
  12. Przy silnikach z regulacją luzu zaworowego śrubką lub podkładkami bywają takie objawy gdy luz zaworowy jest za mały. Zimny silnik pracuje normalnie lecz wraz z rozgrzewaniem luz maleje i zawory się nie domykają a wtedy wystrzały. W twoim zawory regulowane są hydraulicznie więc to mało prawdopodobne, ale zawsze możliwe.
  13. Podjedź na diagnostykę tylko taką która pokazuję parametry pracy sondy ewentualnie można to zrobić oscyloskopem. I będzie widać czy sonda pracuje czy nie.
  14. Niestety musisz kupić taki jak był. :cool2:
  15. muras73 odpowiedział(a) na k631 temat w E39
    Nie napisałeś jaki moduł skanowałeś.
  16. muras73 odpowiedział(a) na fabian_p temat w E36
    Najprostrzym rozwiązaniem będzie podjechanie na diagnostykę. Może być więcej przyczyn takiej pracy silnika.
  17. muras73 odpowiedział(a) na Adam3 temat w E36
    Po zresetowaniu samochód ma pracować na benzynie aby komputer odpowiednio sam się od nowa zaprogramował. Poszukaj na forum napewno było to omawiane,
  18. Ja w E34 mam sprężyny obniżające Vogtlanda i amortyzatory Koni. Obniżenie przód 20mm tył 40mm. Amorki Koni sport z regulacją twardości. Komfort trochę ucierpiał ale prowadzenie pierwsza klasa. W czwartek odbieram nowe amorki do E39 też Koni sport, zawieszenie jest fabrycznie obniżone więc sprężyny zostaną i zobaczymy jak się to będzie sprawować. :mrgreen:
  19. Można z tąd http://www.torrentz.com/b2fc8d3095b2925411925f47a452c1ba972a7404
  20. Najprościej Carsoftem. :mrgreen:
  21. Zmień sobie język komputera na niemiecki lub angielski to będziesz miał o wiele łatwiej :D
  22. I faktycznie INPA działa z interfejsem od Carsofta. Obsługuje dużo więcej modułów w samochodzie :mrgreen: Jak dla mnie rewelacja :cool2:
  23. muras73 odpowiedział(a) na silver86 temat w E34
    Mają te z OBC w licznikach. Gdy poziom jest za niski wyświetla się komunikat.
  24. muras73 odpowiedział(a) na silver86 temat w E34
    Jeśli się nie mylę jest to czujnik poziomu oleju w silniku. I faktycznie nie wszystkie tak miały nawet i trójki. :mrgreen:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.