Treść opublikowana przez lord_Simon
-
H7 LED w E46 zamiast zwykłych zarówek H7
Było ostatnio testowane w "101 napraw" w jakimś Peugeocie starym i świeciło 3 razy mocniej niż zwykła żarówka i nie oslepialo. Ale homologacji w UE póki co nie ma i jazda na nich jest nielegalna.
-
Jaki silnik do e90?
Za taką kwotę to się kompletu LUKa nie kupi, a co dopiero oryginalne BMW.
-
Problem z kołem w E46 316i 1.8
Miałeś dwukrotnie obstawiany scenariusz, że ręczny się posypał. :P
-
Wskazówka temperatury 320d
U mnie też wskazówka jest z pół milimetra w lewo od pionu. Mam zamiar ją poprawić, bo jest ponoć na wcisk, a i tak mam zamiar wyjąć zegary, bo jak montowałem aluminiowe ramki to zostawiłem kurz na wew. stronie i mnie wkurrrrr.....
-
[E46] diagnoza i wymiana wzmacniacza antenowego, sygnału RF
Zmieniałem wczoraj u siebie tenże wzmacniacz antenowy. Tak to wygląda w sedanie po zdjęciu tapicerki słupka: Na górze wzmacniacz z mojego auta, na dole kupiony używany za 15PLN. Szukałem go po numerze części, po VINIE i znalazłem ale i tak się okazało, że fabrycznie siedział inny (data produkcji taka sama jak auta), więc nie ma to raczej większego znaczenia. Ogólnie robota byłaby na pół godzinki, ale nie miałem dobrego klucza (torx 20) i ciężko było mi odkręcić jedną z dwóch śrub trzymających wzmacniacz, bo przeszkadzała tylna półka. Po co w ogóle zmieniałem? Radio z dnia na dzień zaczęło gubić fale w centrum miasta, jakieś dziwne zakłócenia. Po zmianie wzmacniacza radio pięknie odbiera i dodatkowo kluczyk ma zasięg 25-30m, a wcześniej ledwo kilka metrów.
-
[318i] Problem z plynem chlodniczym.
W gimnazjum uczyli na fizyce takiego pojęcia jak "Rozszeżalność temperaturowa cieczy". Jak nie było Cię na tej lekcji, to pożycz zeszyt od dobrej koleżanki i przepisz. Na korku zdaje się też, że jest napisane "NICHT öffnen wenn heiss oder poparzen se ryjen". Sprawdzasz na zimnym, wskaźnik wystaje to jest ok.
-
Stukanie w okolicy koła
U mnie jest tak, że mogę w każdej chwili pojechać na stację, gdzie wbijali przegląd do dowodu i sprawdzą za darmo na szarpakach co jest nie tak.
-
Akwarium w ledach...
Ewentualnie jak nie pomoże to wpuść tam jakąś rybkę :-)
-
E90 325d M-Pakiet ........... Niebieska :)
Szach kupuję ją po Tobie! :D
-
Bmw 316i nadmierne dymienie+ pytanie
Zawsze możesz obrazowo opisać ten obraz nędzy i rozpaczy, a my to sobie wyobrazimy i filtrona nie kupimy :-D Fitr paliwa też bym polecał jednak droższy typu KNECHT. Co do tematu to pojeździj jeszcze trochę, bo 100km to mało i faktycznie może palić jeszcze to co masz w układzie z czasów awarii. Tym bardziej, że piszesz, że stan płynu chłodniczego i oleju się nie zmienia. :cool2:
-
problem z prawą zarowką od swiateł drogowych e46 325xi
Swój :-) 325xi
-
Problem z kołem w E46 316i 1.8
Szczęki hamulca ręcznego się rozsypały. Odkręć tarczę i sprawdź.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Marzyciel :-) Ale szukaj szukaj... Myślę, że 25tys trzeba mieć. Ewentualnie szukaj wehikułu czasu, cofnij się do roku 2004 i idź do salonu BMW. :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Nie podałeś najważniejszej informacji - wersji nadwozia.
-
323i Gorące powietrze na szybę przy włączonej klimatyzacji
Normalne, że leci gorące powietrze po wciśnięciu tego przycisku - tak ma być. Ale da się to obejść z tego co pamiętam: po wciśnięciu tego przycisku, naciskasz przycisk od siły nawiewu 'w górę' i nawiew przechodzi w tryb manualny i wieje taką temperaturą, jaką masz ustawioną. Co do włączania klimy poniżej 7 stopni, do niedawna byłem przekonany, że się nie uruchomi ale podobna da się ją włączyć. Pozostaje samemu sprawdzić, temperatura na zewnątrz już odpowiednia.
-
Sporadyczne szaleństwa układu wtryskiwaczy. M57N
Tytuł dobry, niczym szwedzki kryminał ale dopisz jeszcze do niego np. M57N, bo poleci do kosza.
-
E90 320d 2005
No pewnie! Wincy zdjęć dawać! Tobie też mody sprawiają taką frajdę jak mi? Ja w swojej e46 myślę co tu jeszcze pomodzić dla samego modzenia :-) Może założę w końcu galerię, tylko kto by czytał historię z 3 lat? :roll:
-
[320d FL] Wizyta na hamowni i kondycja wtrysków
ładnie trzyma serię - tylko się cieszyć :cool2: Słabo widać ten dym albo jest go po prostu tak mało. +3KM i 5Nm to przecież jakaś wartość błędu pomiarowego, a gość Ci już będzie wtryski wymieniał bo leją? Co za koleś :mad2: Nie przejmuj się jego bzdurami, podłącz INPE i zobacz korekcję wtryskiwaczy, wrzuć tu screena i Ci tu powiedzą jak to wygląda.
-
[BMW E46 320D Touring] Brak mocy
M47 136KM czy M47N 150KM?
-
Gwizdanie w okolicach lewej szyby e46 Coupe
Smarowałem misia już nie raz olejem silikonowym do uszczelek ale słaby efekt. Umyje go najpierw jak piszesz. Szkoda, że to nic mechanicznego nie kuleje, bo by się wymieniło i spokój.
-
[330d] Głośna praca silnika
Jak masz budżet to tylko CORTECO. Zakładasz raz i spokój. Zobacz tu: https://czescidobmw.pl/ Daj znać jak po wymianie. :cool2:
-
[E46 320d] Zmiana nagłośnienia na jbl sedan
do usuniecia.
-
Gwizdanie w okolicach lewej szyby e46 Coupe
Że się tak wpierrr... wproszę: czy ślizgi szyby mają jakiś wpływ na to, jak sztywno/ciasno/stabilnie siedzi w prowadnicy szyba (sedan)? Bo jak popada i słyszę na dołkach ten dźwięk, jakby się szyba ocierała o uszczelkę, to mnie szlag jasny trafia i krew nagła zalewa! :evil: Jakby szyba nie siedziała porządnie na swoim miejscu tylko delikatne ruchy miała. Smarowanie uszczelek silikonem albo nic nie daje, albo pomaga na 3dni. Najgorzej jest jak umyje samochód i przewoskuje QD. Czy wymiana ślizgów coś tu może pomóc?
-
Instalacja dodatkowego oryginalnego modułu zapalniczek
Nie ma już chyba moda, który nie byłby robiony w e46 :-) ---> viewtopic.php?f=15&t=110820
-
Instalacja dodatkowego oryginalnego modułu zapalniczek
To nie jest w pakiecie dla palących. Wydaje mi się, że o chodzi o nr 21 "Dla samochodów z Zespół schowków (S493A)" --> https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_3241-konsola-srodkowa-schowki/vKV74936 Zresztą chyba szkoda czasu na grzebanie po necie za tym. Jak opuścisz roletkę schowka dla tylnej kanapy i wyjmiesz wkład schowka to powinieneś już widzieć ewentualne kable. A jak nie masz to puszczasz przewód z zapalniczki z przodu i chowasz w konsoli środkowej.