Skocz do zawartości

Problem z kołem w E46 316i 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Panowie mam problem coś z kołem ale nie wiem co. W niedzielę ni z gruszki ni z pietruszki pojawił się dziwny dźwięk w kole jakby coś dostało wbiło się w oponę, dźwięk narastał w miarę prędkości. Wczoraj z kanału zrobiłem szybki przegląd, rękami zweryfikowałem możliwe luzy w zawieszeniu, mocowanie zacisków, żadnych usterek nie widać, opony całe, nic w nich nie ma, luzów pionowych na przegubach nie ma, skrętnych też nie wyczułem. Dziś pojechałem autem do pracy i niby wszystko ok niepokojących dźwięków brak, wyskoczyłem na miasto i już różowo nie jest nagrałem filmik
słychać jakby przeskakiwanie. stukanie. Czasami na nierówności jak coś pierd... to tylko patrzę w lusterka czy auto nie siedzi dupą na drodze. Dźwięk dochodzi jakby z tylnego koła strona prawa, czy to piasta czy łożysko się sypie. Przy szybszej jeździe nic nie huczy nic nie wyje.
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Szczęki hamulca ręcznego się rozsypały. Odkręć tarczę i sprawdź.
Opublikowano
  • Autor
Dopiero w sobotę mogę na to zerknąć. W dodatku ręczny trzyma więc to chyba nie to. Sprawdziłem i już w tym kole miałem łożysko wymieniane 2 lata temu, ale wtedy to wyło aż miło. Może teraz się rozsypało, dlatego nie wyje.
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Opublikowano
łożysko możesz sprawdzić podnosząc każde koło z osobna i zakręcic nim. Ew poruszaj kołem zeby sprawdzić czy nie ma luzów.
Opublikowano
  • Autor
Jutro sprawdzę i nagram najwyżej filmik :)
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Szczęki hamulca ręcznego się rozsypały. Odkręć tarczę i sprawdź.

x2. Podnieś auto i zakręć tym kołem, będzie jasność, ale nie widzę innej opcji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
mam filmik
ewidentnie szału nie ma, ugadałem się wstępnie na poniedziałek do mechaniora.
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno nie łożysko, zdejmij koło, bo może skorodowała tarcza kotwiczna i opadła na tarczę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Wyszła lipa w tarczach kotwicznych otwory zaczęły korodować, więc bolce nie trzymały jak należy szczęk od ręcznego, trzeba doraźnie zastosować póki co podkładki.

Edytowane przez BoskiCoolo

"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Miałeś dwukrotnie obstawiany scenariusz, że ręczny się posypał. :P
Opublikowano
  • Autor
Ręczny jako całość się nie posypał, tarcza kotwiczna jest winowajczynią. Ciężki temat z jej wymianą? Ktoś to przerabiał.
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Żeby było jak fabryka trzeba zdjąć piastę a można pójść na łatwiznę, przyciąć ją i niby da się tak zamontować, ale nie praktykowałem tego.

 

To co stało się u Ciebie określa się mianem "ręczny się posypał" :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
ok dzięki za pomoc :) znalazłem jakiegoś tutoriala z tym cięciem tarcz w modelu e36, to go tutaj wrzucę http://prentki-blog.pl/naprawa-hamulca-recznego-i-wymiana-tarczy-kotwicznej-w-bmw-e36/. Tak czy siak szykuje się kolejny remoncik, do tego silniczek vvt mi padł. Ehhh jednaka marka Będziesz Miał Wydatki zobowiązuje :(
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.