Treść opublikowana przez lord_Simon
-
Bmw e46 320d 2004r stukanie na zimnym silniku
To może wydech albo jakaś blacha termo lata luźno?
-
e46 320d+ Konserwujcie PROGI koledzy, UPDATE ZDJEC !!
Ciąłeś blachę na jakiś większy głośnik, bo się nie mogę dopatrzeć? Mierzyłeś może, jak głęboki głośnik może tam wleźć bez cięcia?
-
Bmw e46 320d 2004r stukanie na zimnym silniku
Koło pasowe.
-
regeneracja reflektorów
Wie ktoś czy odbłyśniki lamp są takie same z lewej i prawej strony i czy w przedliftach/poliftach są one takie same? Konkretnie chodzi mi o odbłyśnik przy żarówce mijania, zwykła H7 bez soczewki.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
8l/100km bierze M47N (2.d 150KM dla niewiedzących) w typowo miejskiej jeździe w korkach. Więcej już chyba nie da rady, no chyba ze ktoś wybitnie dociska prawy pedał. 1000km na baku to nie jest jakiś wielki problem - zrobiłem już tak ze 2-3 razy.
-
E46 - odklejona listwa nad tylnymi drzwiami
Poxipol dwuskładnikowy: http://www.bdsklep.pl/gfx/7730716014550-poxipol-16g-przezroczysty-spoiwo-plastyczne.jpg A jakbyś tak poszukał nr części tu (chyba nr 14): https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AS71-EUR-09-2004-E46-BMW-320d&diagId=51_3267#51138204858 i zamówił oryginalną spinkę w ASO czy gdzieś na czescidobmw.pl to mogłoby wyjść taniej niż ten klej. https://czescidobmw.pl/partscatalogue/51138204858-oryginal-bmw,11-51138204858-FOEBMW-0-0-51138204858.aspx
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jest opcja Allegro Paczkomaty InPost 1,00 zł to sobie zamów i nie będziesz musiał dymać tyle km :)
-
Jaki silnik do e90?
https://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_F30
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Olej(e), filtry, akumulator, opony, coś drobnego w zawieszeniu....--> było 2tys. - nie ma 2tys. Przesadziłem, na komplet opon raczej nie starczy.
-
Wstawienie klimatyzacji / BMW 3 E46 318i automat
Na regionalnym forum się ktoś ogłasza: http://www.bmwklubkielce.pl/viewtopic.php?t=11632
-
Problem ze sprzęgłem, 320d M47
Nie da rady plug&play, tak to pewnie każdy by podmieniał. Tarcze różnią się nawet wielkością. O dławiku sprzęgła: viewtopic.php?t=157252
-
E 46 316ti 1.796 L 115 KM + Lpg. Pompa Olejowa.
Po zapaleniu się tej kontrolki jest zawsze ryzyko, że silnik nie ma smarowania i należy go wyłączyć jak najszybciej, a nie jechać z tym 20km (!!!) Używana pompa też ma prawo się zepsuć. Diagnozuj ile będzie kosztować naprawa i napisz tutaj, może sie lepiej opłaca swap.
-
Listwy zewnętrzne chromowane czym wyczyścić ? Pomocy
Wrzucasz na zewnętrzny hosting typu tinypic.com i wklejasz tutaj linka.
-
BMW 318Ci Coupe wycieki słabe cisnienie
Bardzo nieprawda, softem w wolnossącym silniku to może z 5KM zyskasz. 180KM softem to się robi w 320d 150KM. Najpierw zdiagnozuj dokładnie i wyceń koszt remontu aktualnego silnika, potem się zastanów czego oczekujesz. Jak Ci mało było 143KM to może i swap na jakieś 2.8 warto przemyśleć. Druga sprawa, że teraz nie masz na pewno tych fabrycznych 143KM przy takich usterkach. A trzecia sprawa to tyle lat na forum, a dajesz taki tytuł tematu, że zaraz poleci do kosza.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jest tu jeszcze ktoś z 330i, kto kiedyś wyjechał poza miasto na autostradę??
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
:) Niee, u mnie na autobahnie było dość często chwilowa prędkość w okolicach 200 :-) Gdyby nie bardzo słaba trasa - dojazd do A2 przez 150km- to średnia prędkość byłaby sporo wyższa. Po drugie to miałem gdzieś czy spali 5 litrów czy 10 i zależało mi tylko na czasie.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Kurde szkoda, że ten korek, bo by pewnie zszedl do 6,5l/100 :-) Robiłem niedawno te trasę tylko przez A4, 1200km w jedną stronę, średnia prędkość 110km/h, spalanie 6,5. 320d :-) Tempomat podobnie jak u Ciebie 130-140, skrzynia 6b. Zalozylbym się o te "kasę" ale to tylko puste frazesy z twojej strony, więc nie do sprawdzenia. Żyj dalej w tej (nie)świadomości jak ci z tym ma buc lepiej, mnie to ani ziębi ani grzeje.
-
e46 320d+ Konserwujcie PROGI koledzy, UPDATE ZDJEC !!
Zobacz sobie ten filmik --> Od 3:30min prowadzi kabel od mikrofonu, od videorejestratora ta sama droga, chociaż ja polecam odkręcić osłonę słupa (3 torxy) i ładnie tam schować, a nie gnieść pod uszczelką. Potem ładnie się chowa szczeliną do schowka i za schowkiem są otwory aż do radia.
-
e90 325i Zambrów WBAVB11050KT56174
lord_Simon odpowiedział(a) na tomi89 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOd jakiegoś czasu interesuje się właśnie e90 325i i rzadko jest na czym oko zawiesić. Jak Ci pasuje cena, a przebieg nie straszy to jedź oglądać.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
A czy w tej bajce były smoki? :lol:
-
E46 330Ci Centrum Katowice WBABD51090PK15292
lord_Simon odpowiedział(a) na Rolek90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNajważniejsze, że nie występował w TurboKamerze :-)
-
[E46] Kilka niepokojących rzeczy (biegi / skrzynia)
Tuleja to jakieś kilkadziesiąt złoty, z tym, że dostęp do niej jest ciężki, bo trzeba ściągać tylni wózek i przy tej okazji warto zrobić raz a porządnie, czyli wymienić wszystkie kilkanaście tulei tylnego zawieszenia + zbieżność = ponad 1000zł. Ale to Twój wybór, czy konieczność to nie wiem. Jak mówisz, że to bardzo ciche stuknięcie to bardzo się tym nie przejmuj. O ile to w ogóle tuleja, bo wiesz, przez internet to sobie można wróżyć. Widzę, że masz chyba przedlifta, więc może być też wyrwane mocowanie wózka z tyłu.
-
[E46] Kilka niepokojących rzeczy (biegi / skrzynia)
Przecież stuki przy zmianie biegów to tuleja pod dyfrem w większości przypadków... Czy może powodować żabkowanie? Możliwe...
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jakbyś się przesiadła z innej marki niż AUDI to pewnie byś poczuła, że w BMW jest 'bardzo' drogo, a tak to nie sądzę. AUDI do tanich marek też nie należy. Ja np. nie zmieniam póki co mojej e46, bo uważam, że jest tanio, a co to znaczy 'tanio' dla Ciebie to nie wiem. 316i podobno nie jedzie... Jaki miałaś silnik w AUDI?
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Nie wiem czy wiecie o co chodzi z wadą tych poduszek. O ile dobrze pamiętam, to nabój pirotechniczny może generować za duże ciśnienie i w momencie wybuchu może rozerwać metalową obudowę i jej fragmenty lecą na twarz. A poduszka strzela z prędkością ok. 300km/h. Niech te wszystkie mądre głowy w ASO, które nie chcą wymieniać poduszki z kierownicy niezgodnej z VINem, dają na piśmie/mailem gwarancje, że poduszka nie zrobi nam z gęby jesieni średniowiecza. Na jakiej podstawie w ogóle te odmowy?? Kierownica BMW to kierownica BMW i skąd niby wiedzą, że aktualna nie pochodzi z beemki objętej akcją wymiany?? Nie wiedzą - a jak nie wiedzą to niech się dowiedzą i wyciągają poduszki i sprawdzają po nr seryjnych jak im wygodniej. Żenada. :duh: Czekają chyba na sprawy w sądach od ludzi, którzy stracili oczy.