Skocz do zawartości

323i Gorące powietrze na szybę przy włączonej klimatyzacji


rzeszowbmwe46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio jadąc w deszczu zaparowała mi szyba z przodu. Włączyłem więc klimatyzację i dałem nawiew na szybę (pierwszy górny przycisk w panelu klimatyzacji). Ku moim zdziwieniu - zaczęło dmuchać bardzo gorącym powietrzem. Po 3 minutach wyłączyłem. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu oraz włączeniu klimy - przy pierwszym włączeniu nawiewu na szybę leciało chłodne powietrze, zaś za drugim razem - znów gorące. Czy to normalne i tak ma być czy jednak jest coś nie tak?

Dodatkowo mam pytanie o klimatyzację - jak to jest w BMW czy klimatyzacja włącza się zawsze, nawet gdy na zewnątrz jest mniejsza temperatura czy ma jakieś zabezpieczenie? Pytam bo czytałem, że raz na jakiś czas w zimie powinno się włączyć klimatyzację, ale też czytałem, że niektóre auta mają zabezpieczenie, że klima się nie włączy przy niskiej temp. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Normalne, że leci gorące powietrze po wciśnięciu tego przycisku - tak ma być. Ale da się to obejść z tego co pamiętam: po wciśnięciu tego przycisku, naciskasz przycisk od siły nawiewu 'w górę' i nawiew przechodzi w tryb manualny i wieje taką temperaturą, jaką masz ustawioną.

Co do włączania klimy poniżej 7 stopni, do niedawna byłem przekonany, że się nie uruchomi ale podobna da się ją włączyć. Pozostaje samemu sprawdzić, temperatura na zewnątrz już odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to jest z różnymi modelami zazwyczaj przy temp. zewnętrznej poniżej +10 stopni klima juz się nie załączy ale, (moje spostrzeżenia ) przy włączonym obiegu zamkniętym temp poniżej 10 stopni klima wyłączona szyby paruja jak włączę to nie paruja tak ze nie wiem jak z tym jest do końca.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.