Skocz do zawartości

Kriss33

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kriss33

  1. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    Miałem okazje pojeździć przez godzinę 528i xdrive i chcę się podzielić moją opinią. Najpierw jednak przejechałem 120 km X3 z tym silnikiem. Co do X3 to nie bardzo czuje się dobrze w suvie, na dziś mi nie pasuje, jakoś tak nie czuje się zespolony z autem i z drogą. Poza tym wg mnie jest dość ciasno, za wąsko, przynajmniej po przesiadce z E60. Co do silnika i wątpliwości co do głośności, 4 cylindrów itp. Sytuacja jest następująca: przy jeździe w trasie i przyspieszaniu do 4 tys obr/min auto jest na tyle dynamiczne, że nie trzeba mocniej wciskać gazu i wtedy silnika nie słychać wcale. Przy wciśnięciu gazu na maxa w trasie i tak silnika praktycznie nie słychać, bo szumy powietrza go zagłuszają skutecznie. Silnik słychać przy jeździe do 100 km/h tylko przy wciśnięciu gazu na maxa, kwestia czy jest nie przyjemny to kwestia indywidualna, mi się podobał. Teraz 528i - przesiadka po przejechaniu 120 km od razu do piątki. I to jest inny świat. Wiem co pisze, bo jeździłem juz większością nowych modeli BMW. Nie ma porównania jeśli chodzi o odczucia dżwiękowe, tak jakby był to inny silnik. Dźwięk, który słychać przy max przyspieszeniu już od 0 jest dla mnie rewelacyjny i pożądany, chce się mocno przyspieszać. Nie ma mowy o tym, że to 4 a nie 6 cylindrów jako argument przeciw. Na prawdę czuć mocne przyspieszenie. Zmierzyłem przyśpieszenie od 80 do 180 km/h - 15 s!!! To tyle co 530d 258 kM i 1 s wolniej niż 535i - SZOK! Co do samego modelu F10, to nie ma o czym pisać, auto jest rewelacyjne, X3 czy F30 to wg mnie nie ta liga. Napęd xdrive super ciągnie auto, droga była mokra i nawet kontrola trakcji nie zamrugała. Co do spalania to orientacyjnie w X3 w trasie wyszło z komputera ok 12l, ale się spieszyłem, więc to tylko orientacyjny wynik, nie sugerowałbym się tym. W piątce gdzie naprawdę cisnąłem średnia 13, ale to też niewspółmierne do codziennej jazdy, bo kto na co dzień się rozpędza do 180 a potem nagle hamuje do 70, więc to były tylko testy auta z tym silnikiem a nie spalania. Jednak na koniec jazdy przez ok 10 km jechałem na tempomacie 80 km/h i spalanie z komputera 5,4 :D . Reasumując jak ktoś ma wątpliwości co do 4 cylindrów w serii 5 na prawdę nie ma obaw. Jeszcze jedno, jak potem wsiadłem do swojego E60 to miałem wrażenie, że to jakiś mniejszy model, z tym silnikiem świetnie przyspiesza, ale bardziej go słychać, nawet przy słabszym przyspieszaniu. Od 80 do 180 km/h - 18 s, więc aż o 3 s wolniej niż 528i...
  2. gratuluje monogramus auta, piękne jest i zapału do marki, od razu widać, że to Twoja pasja, życzę również szczerze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
  3. macie jakieś doświadczenia z tymi nowymi paliwami z Shella? już na starcie coś tam chyba dodają/ ulepszają?
  4. Diesel Shella nie jest sprowadzany tylko najmocniejsza benzyna. Kupują zwykłego diesla od Orlenu / Lotosu i dodają dodatki.
  5. Kriss33 odpowiedział(a) na thestructor temat w F10, F11
    a w którym miesiącu 2012 ?
  6. Kriss33 odpowiedział(a) na konibak temat w F10, F11
    Ale co, za słaby ten silnik? Jak w ogóle wrażenia z jazdy?
  7. Kriss33 odpowiedział(a) na konibak temat w F10, F11
    gratuluje zakupu 530d :D
  8. Jazda autostradą na tempomacie to brak przyspieszenia i hamowania, a to jest najbardziej paliwożerne.
  9. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Porównanie wynika z tego, ze było podejrZenie ze właśnie Audi 313 KM przyspiesza tak jak BMW 381 KM
  10. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    No tutaj audi przegrywa znacznie, a na tamtym filmiki idą równo http://www.fastestlaps.com/cars/audi_a6_avant_30_tdi_quattro.html http://www.fastestlaps.com/cars/bmw_m550d_xdrive.html No iwszystko jasne, audi 0-200 km/h 20,9 s a na pierwszym filmiku ok 18 s. BMW 19,2 s.
  11. Kriss33 odpowiedział(a) na mcmt temat w F10, F11
    Szczerze gratuluje, moje marzenie...
  12. Kriss33 odpowiedział(a) na mcmt temat w F10, F11
    Witam kolegę z pierwszym na forum M5 F10 :D , kiedy możemy sie spodziewać pierwszych wrażen z jazd?
  13. Dziś tankowalem, miasto 10l, ale bez stania w korkach.
  14. Tak, na dystrybutorze tez
  15. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Sam Dawid S podał filmik z top gear gdzie Clarcson wychwalał 535d, a potem jeszcze bardziej 1M
  16. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Ja tak nie uważam, że M550d to podrabiane M5. Adam Kornacki tez tak mówił robiąc test w Moto-onie na TVN Turbo. Jest M5 i reszta BMW i tyle. To super limuzyna na drogi i tyle, a M5 mozna tez po torze pojeżdzić. Od 0-200 km/h jest o ok 6 s wolniejsze od M5 więc nie ma co porównywać.
  17. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    We Wrocławiu nawet nie mają F 10 powyżej 2 litrów a M 5 nigdy pewnie nie sprowadzą...
  18. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    A jest możliwa jazda próbna M5?
  19. 535 d ma do 200 ok 22 s, więc wychodzi na to ze audi 313 kM jest szybsze o ok 3s ! I równie szybkie jak M 550 d
  20. Czy on nie był w stanie wyhamować i dlatego pojechał pasem awaryjnych z prawej? Na polskich autostradach jazda powyżej 180 km/h to ciągła walka gaz Hamulec, a to co zrobił ten koleś to jak dla mnie bardzo duże ryzyko. Wyhamowanie z 200 do 100 jest trudne a z 300 do 100..
  21. Raczej nikt nie oczekuje tego ze f10 będzie wyścigowką. Chodzi przecież o to żeby jechać komfortową limuzyną i móc wyprzedzać 99,9 % aut bez żadnej zadyszki, a nie porównywać do sportowych aut.
  22. To fakt, 4,5 s szybciej od 0-200 km/h
  23. Moje ma wg producenta spalanie w mieście 10,8 pali mi od 10 do 12 w zimie, więc zgodnie z danymi
  24. Niestety za brak świadomości dzisiaj się płaci i na takich ludziach się żeruje
  25. http://www.motofakty.pl/artykul/zuzycie_paliwa_wedlug_normy.html

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.