Skocz do zawartości

Kriss33

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kriss33

  1. nie 4 miesiące tylko jak mocno sypie śnieg
  2. Staram się podawać liczby, a nie tak bez sensu pisać, że na trasie to mi pali...ale na jakiej trasie, przy jakich prędkościach, bo jak widać ja na trasie osiągnąłem 5,5 litra :8). W sumie to dopiero sam się przekonałem jak jest z tym silnikiem bo po lekturze forum nie było za ciekawie. Myślę, że moje wypowiedzi rozwiały wątpliwości wielu co do silnika.
  3. nigdy nie jeżdżę szybko w terenie zabudowanym, ale na autostradzie czasem można depnąć staram się precyzyjnie opisywać co i jak, na pewno ktoś skorzysta :)
  4. tak alu szczotkowane
  5. Ciesze się, że podoba się Wam mój wybór :) , dla mnie wyposażenie jest bardzo ważne i na prawdę uprzyjemnia jazdę, a ten tempomat dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo i pewnie każdy miał sytuacje zagapienia się a on pomoże. HUD bardzo polecam, świetnie pokazuje informacje w każdych warunkach pogodowych jest idealnie, wszystko pełny kolor, no i informacja o dozwolonej prędkości jest bardzo pożądana jak się jeździ BMW...Światła to jakiś cud wynalazek, zapewniają doskonałą widoczność, w E60 mam ksenony, ale chyba są popsute...Wyposażenie trafiłem idealne pod siebie, nawet czarna skóra i te listwy alu (jak w M5 :D) bardzo mi pasują. Przy okazji informacja tel Blackbarry paruje się bez problemu i działa.
  6. To jest temat o moim 528i a nie o rabatach itp...
  7. w większości ofert aut z PS są podane ceny za nowe, wynika z tego, że różnice są od 20 do 30 %, jak możesz to podaj jakieś oferty za nowe 20% taniej, skoro 20 % taniej można mieć nowe to się nie opłaca kupować w PS...
  8. bardzo jestem zadowolony, mam to co chciałem i nic bym nie zmienił
  9. a już nie będę podawał kto pisał zdjęcia zrobię jak umyję, ale mróz trzyma...
  10. dzięki koledzy :) felgi 18" Wczoraj przetestowałem trochę w trasie, tempomat stop&go to jest rewelacja, tak samo jak asystent świateł drogowych, bajka. Nigdy nie lubiłem jazdy w nocy, ale tym autem to iny swiat, ma tak dobre światłą, że myślałem, że jadę na długich, dopóki sam sobie ich nie włączył... Co do silnika - dosłownie raz depnąłem na maxa i rozpędziłem się do 220 km/h na niemieckiej autostradzie. Silnik ma taki zapas mocy, że w normalnym ruchu nie przekraczam 4 tys obr. Co do głośności, różne wypowiedzi na forum były, moja jest jednoznaczna - mega cisza! Miałem specjalnie wyłączone radio. Jak ktoś pisze, że ten silnik jest głośny, za słaby, że nie pasuje do piątki, to ja absolutnie się nie zgadzam. Silnik słychać tylko przy max przyspieszeniu (co jest oczywiste) i mi się ten dźwięk bardzo podoba. Auto jest strasznie komfortowe i dobre wyposażenie robi z niego inne auto, szczególnie systemy wspomagające jazdę. Spalanie na trasie Wrocław-Świdnica (przez A4 i nowym łącznikiem) 60 km średnia 9,5 dla porównania ta sama trasa E60 530 do 2 l mniej. Przejechałem też ok 10 km z dozwoloną prędkością na trasie czyli 90 km i spalanie 5,5 l !!. Wiadomo, że dane z komputera i z tak krótkich odcinków, ale orientacyjnie wystarczy.
  11. dzięki tora :) no tak bagażnik mogę otwierać nogą :) jak ktoś ocenia kogoś po "wyglądzie" to no coments...
  12. dzięki :D zrobie, tylko niech się trochę wypogodzi :)
  13. Witam Was. Oto moje F10. Zakupiłem z programu Premium Selection, auto z czerwca 2012 z przebiegiem 15 tyś km. Zdjęcia niestety marnej jakości, jak się wypogodzi umyję i zrobię nowe Za to napiszę o wyposażeniu: kolor szafirowoczarny, automat, DDC (regulowane zawieszenie), szyberdach, komfortowe fotele z reg. lędźwiową, podgrzewane, kierownica sportowa, rolety cały tył, tempomat stop & go, asystent świateł drogowych, biksenony skrętne, podświetlenie ambientowe, dostęp komfortowy, wszystkie lusterka ściemniane, rękaw na narty, składana dzielona kanapa, czujniki parkowania, Head-up, nawigacja Professional, głośniki Hi-fi, speed limit info, internet, bluetooth, deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie, ostrzeganie przy zmianie pasa. http://files.tinypic.pl/i/00353/e6wnrq833gim.jpg http://files.tinypic.pl/i/00353/nplzcwb49sl8.jpg http://files.tinypic.pl/i/00353/2p6nj0hrrgcs.jpg http://files.tinypic.pl/i/00353/phukpfafu84l.jpg http://files.tinypic.pl/i/00353/kir94dbaz86b.jpg http://pics.tinypic.pl/i/00350/eol34p8x8eel_t.jpg http://pics.tinypic.pl/i/00350/6x4a5jitx38t_t.jpg http://pics.tinypic.pl/i/00350/w11s04elpvyg_t.jpg http://pics.tinypic.pl/i/00350/cwkc8xoco3n2_t.jpg
  14. Kriss33 odpowiedział(a) na MoldCAD temat w F10, F11
    Faktycznie, masz rację, wielokrotnie tak słyszałem, ze różnica 3 dB to 2x głośniej, a jest tak: Dwa razy więcej mocy to + 3 dB, dwa razy wyższa amplituda czy poziom ciśnienia akustycznego to + 6 dB. Jednakże „dwa razy więcej” nie oznacza „dwa razy głośniej”. Zjawisko głośności jest subiektywne; różne badania pokazały, że percepcja dwa razy większej głośności jest wywoływana zwiększeniem ciśnienia akustycznego w zakresie 6 dB do 10 dB SPL.
  15. Kriss33 odpowiedział(a) na MoldCAD temat w F10, F11
    3 dB to dwa razy głośniej, więc powinna być przepaść
  16. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    Nie miałem na myśli, ze cały czas takie prędkości, ale mimo, ze tak szybko to średnia 9 jest super, ta 7.4 tez exta.
  17. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    Spalanie 9 l jest super, większość trasa i wysokie prędkości rzędu 160 - 200 km/h ? Sprawdzales ile pali w mieście ?
  18. Kriss33 odpowiedział(a) na Dawid S temat w F10, F11
    nie podoba mi się ten zderzak, a lampy są chyba mniejsze (niższa wysokość) ?
  19. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    dzięki Tora :D A5 nie gorsza klasa, ale klasę niżej, czyli klasa średnia (D) a F10 to (E), ale auta nie kupuje się "dla klasy" tylko takie jakie komu pasuje :)
  20. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    ok, ale Ty mówisz o frajdzie z jazdy, a to indywidualna sprawa, natomiast kolega mówi o udowadnianiu "swojej pozycji, statusu" (wiecie co mam na myśli) a to zupełnie inna sprawa. Oczywiście to nie zależy od auta tylko od człowieka i jego poziomu świadomości, swojej wartości...
  21. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    528i waży tylko 1695 kg, prawie 200 kg mniej niż kombi xdrive 328i - 1530 to już tylko 165 kg różnicy Kolega josephm jak rozumiem wyznaje pogląd, że jak płacić ok 2 x więcej za F10 niż za auto klasy średniej to tylko wtedy jak na pewno będzie szybsze. Uważam, że po pierwsze ludzie którzy kupują F10 to chcą je po prostu mieć za to co daje a czego nie daje klasa średnia typu mondeo itp ( jak nie czujesz różnicy to faktycznie nie kupuj), a po drugie ludzie kupujący F10 na pewno w większości są na takim poziomie świadomości, że nie potrzebują niczego udowadniać. M.in dlatego większość kupuje 520d i nie ma niedostatku mocy, bo to nie jest priorytetem i ja to całkowicie rozumiem.
  22. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    Dokładnie się z Tobą zgadzam Michael (wreszcie), w normalnej jeździe nie ma potrzeby kręcić powyżej 4 tyś obr, a jest zdecydowanie ciszej niż w dieslu, nawet 6 cylindrowym, który mam obecnie. Ja nie potrzebuje auta do ścigania, ale chcę mieć możliwość od czasu do czasu mocniej przyspieszyć i tyle, na nie gorszym poziomie niż mam teraz.
  23. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    ok, sorry... 535i nie jeździłem, 535d tak, ale w GT i jechało gorzej niż 530d w F10, problem to oczywiście akcyza, ok 50 tys więcej za 535i to słaby pomysł, biorąc pod uwagę tak małą różnicę w osiągach. Jakbym miał wybrac 535i czy 535d to wybrał bym na 99% 535d. 750i to byla moc...
  24. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    jak już będę je miał to napiszę jaki model, mam nadzieje, że to już na dniach...
  25. Kriss33 odpowiedział(a) na bukal temat w F10, F11
    thestructor chyba pomyliłeś wątek, on nie dotyczy 520d, wszyscy wiemy, że 520d jest najlepsze... tak dla porównania to 520d ma czas od 80 do 180 km/h - 23 s !, ale przecież jak ktoś kupuje 520d to dla niego to bez znaczenia...oba mają 4 cylindry, ale osiągami są dla mnie nie porównywalne i nie zaprzeczaj rzeczywistości, że jest inaczej, powiedz, że masz świadomość, że wszystkie piątki mają lepsze osiągi od 520d, ale ja jestem zadowolony z 520d i nie potrzebuje mocniejszego i skończy się Twoja "droga krzyżowa" co do Mondeo, jaki to ma związek z tematem? jeśli nawet Mondeo ma przyspieszenie takie jak BMW 5 to jest powód do jego zakupu? to jest tylko oszukiwanie się, że BMW jest nie warte takich pieniędzy i kupie sobie Mondeo lub Insignie i będzie prawie jak BMW 5... co do 535ix, równie dobrze mogę zapytać czy jeździłeś 550i itp. nic koledzy niestety nie wnieśliście do wątku o 528 ix

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.