Skocz do zawartości

Kriss33

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kriss33

  1. F10 530 d jest szybsze o 5s od 0-200 km/h od 528i! , ale tak jak pisałem zależy co dla kogo ważne...
  2. Chodzi o to, ze większość osób kupuje coś z czego potem nie są do końca zadowoleni. Jeśli ktoś kupił 528i, 525 d czy 520d i jest na prawdę zadowolony z jazdy to super. Ale jak toś wydaje 250 tys na auto i pisze ze jest wystarczający to dla mnie jest coś nie tak. Ja bym wolał kupić używane roczne 530d niż nowe z w/w wymienionych, bo teraz mam takie e60 juz 3 lata i kazdego dnia jazda daje mi duza frajde. Oczywiście jak było mnie stać na M5 to bym je kupił...
  3. Ciekaw jestem czy ktokolwiek mając wybór 528i vs 530d kupi 528i z innego powodu niż cena?
  4. 525d wg moich pomiarów jest ok. 5s wolniejsze od 0-200 km/h od 528i, więc 520d musi być w tym względzie dużo gorsze. Zależy co dla kogo ważne...
  5. Na tył kup kpl textara i będzie ok
  6. Z tylu wymieniałem tylko klocki, tarcze mam ori. Na przód założyłem kpl ori, polecam
  7. Textar
  8. W ostatnim Top Gear była nowa M5. Chłopaki stwierdzili, ze to epicki samochód, najlepszy na świecie w swojej klasie. Zaraz potem dodała, ze do tej pory M 5 kupowało się dlatego, ze było znacznie lepsze od zwykłej piątki. F10 530 d jest tak dobre, ze trudno zlazeźć uzasadnie dla zakupu M5. Clarkson, który nie przepada za BMW powiedział ze 530 d jest ogłupiajaco dobre...
  9. Exta spalanie
  10. Jeśli na tempomacie przy 160 km/h pali 7 to praktycznie tyle co E60 , 530 d...
  11. Przyspieszenie 0-200 km/h 525xd-35 s, 528xi - 5 s mniej, 530 xd kolejne 5 s mniej. Dla mnie obraz tego jest jasny, najlepiej przyspiesza 530 xd, a kupowany jest najczęściej 528 xi/i ze względu na cenę. Jeśli jeździłeś e60 530 d, to 528 xi będzie miał bardzo podobne osiągi. Kultura pracy silnika to kwestia indywidualna. Ja bym wybrał 530 d (nawet używane) choć to mało ekonomiczny wybór, ale BMW kupuję dla emocji, a z tych trzech aut największe da 530 d/xd.
  12. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Jak bym miał juz kupić coś takiego to wolałbym M5.
  13. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    http://autokult.pl/2011/10/24/hartge-chce-byc-lepsze-od-alpiny-–-hartge-535d-h35d-2011
  14. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Z tego filmiki wynika ze M 5 ma poniżej 12s do 200 !
  15. Kriss33 odpowiedział(a) na f10trek temat w F10, F11
    Od 0 do 200 km/h wychodzi 18 s, M 5 ma 13 s, od 535 d, 535i będzie szybszy o 3 może 4 s. Jest super, ale myślałem ze będzie lepiej. Jak wy to ocenianie?
  16. ASC to miało E39 i nie nie jest kontrola trakcji, w E60 jest dopiero prawdziwa kontrola trakcji DSC, a DTC jest składową tego systemu, na wiecej pozwala, mniej ogranicza, daje wiecej poślizgu
  17. No to rewelacja
  18. W trasie tak, a ile spali 528 i w mieście?
  19. To może nie jest odpowiednie porównanie, ale kolega napisał, ze chwilowe spalanie przy 150 km/h miał 10 l. Ja swoim 530 d trasę Wrocław Katowice jadąc 150 -160 miałem średnie, nie chwilowe spalanie 6,5 l. Z tego dla mnie wynika, ze spalanie 528i nawet xd będzie dużo wyższe niż 530 d. Nic nowego nie odkryłem, dalej diesle spała 2/3tego co benzyna.
  20. Czy mierzycie to spalanie z dystrybutora czy tylko z komputera?
  21. to super, ze działa !
  22. co by nie mówić to inne auta się zatrzymały a BMW niestety nie
  23. Czy warte to się nawet nie zastanawiam, ale lubię zgłębiać tematy, różnica w oryginale nie jest duża. Czy takie amortyzatory można kupić w zamienniku?, kto produkuje dla BMW? (do E60 Sachs zwykłe kpl. przód można kupić spokojnie za 1000 zł)
  24. czy orientujecie się jakie są koszty serwisowania zawieszenia z EDC w F 10, czy w stosunku do zwykłego zawieszenia tylko inne są amortzatory?
  25. Kriss33 odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    w Stando :), ASO oczywiście wymieniacze, więc cały kolektor Ci wymienią żeby była jasność, nie mam nic wspólnego ze Stando, a ni nic przeciwko ASO BMW, nie podoba mi się tylko podejście ASO w ogóle, ale to inny temat

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.