Treść opublikowana przez Kriss33
-
BMW F10 528i
sam jestem ciekaw, dam znać jak zużycie w mieście :)
-
BMW F10 528i
To nie jest wątek o 520d i w moim wątku nikogo nie przekonuje tylko informuje :D Na pewno są osoby które chętnie poczytają od właściciela 528i jak jest naprawdę a jak nie masz nic do dodania w kwestii 528i to nie pisz proszę. Jeżdżę normalnie a nie dla rekordów. Hej
-
BMW F10 528i
Trasa Wałbrzych - Wrocław, prędkości poza miastem do 140, spalanie 8,5 l. Na tej trasie E60 530d palił mi litr mniej. Uważam wynik za rewelacyjny. Wesołych świat wszystkim :D
-
BMW F10 528i
Zrobiłem dziś trasę Wrocław-Zgorzelec ( i z powrotem), średnia prędkości 160 km/h, spalanie 10,6. Pierwsze 100 km na tempomacie ustawionym na 150 km/h, spalanie 9,9. Na tempomacie podczas przyspieszania silnik nie przekracza 4 tys obr, podczas jazdy absolutnie silnika nie słychać. Przy 150 km/h obr są na poziomie 2500.
-
BMW F10 528i
A niech piszą byle by nie odleciec całkiem
-
BMW F10 528i
auto nie ma nawet jednej ryski :) to zdjecia z komórki...
-
BMW F10 528i
thestructor ile robisz km rocznie?
-
BMW F10 528i
najważniejsze, żeby być zadowolonym ze swojego wyboru :D spalanie 14-15 wydaje się duże, ale pamiętam, że E39 520 w mieście paliła 12-13, myślę, że 528i spali podobnie
-
BMW F10 528i
wstawiłem wreszcie kilka zdjęć, na początku postu :D
-
BMW F10 528i
brak turbo wszystko wyjaśnia 530i ma 272 kM ! 310 Nm :cry2: i 3 litry pojemności, wolnossąca benzyna to przeżytek jeśli chce się mieć osiągi
-
BMW F10 528i
Przemek proszę Cię...nie porównuj katalogowej elastyczności, bo dotyczy ona manuala, przy automacie elastyczność nie ma żadnego znaczenia. 528i pzryspiesza jak 530d w kazdym zakresie prędkości, więc nie porównujcie go do 525d.
-
BMW F10 528i
cichość benzymy bezcenna :D
-
BMW F10 528i
Niemcy podają 520 manual i automat 8.1 do setki http://www.bmw.de/de/neufahrzeuge/5er/limousine/2010/technische-daten.html
-
BMW F10 528i
odwrotnie przemek
-
BMW F10 528i
znowu byłem pojeździć, jest pięknie :D Przyjrzałem się tym obrotom z ciekawości, jadąc po mieście z prędkościami 60-80 km/h obr są na poziomie 1200-1500, to mniej niz miałem w E60 530d. Spalanie chwilowe (nie na tempomacie) przy ok 70 km/h 5 l :shock: , już teraz w mieście przy normalnej jeździe widzę ze poniżej 11 l da się spalić. Przejechałem parę kilometrów A8 na tempomacie z pr. 130 km/h, spalanie 8,3. Oczywiście to żadne pomiary tylko zabawa, ale jakiś tam obraz daje.
-
BMW F10 528i
Juz pisałem wcześniej ze przy dozwolonej jednostajnej prędkości za miastem przyjechałem ok 10 km na aktywnym tempomacie ustawionym na 90 km/h i spalanie z komputera 5,5l !!!
-
BMW F10 528i
Dokladnie masz racje Tora. Silnik 2.0D biorac pod uwage wszystkie dieslowskie przypadlosci sens ma ograniczony w tej chwili. No chyba ze przy jakichs wielkich przebiegach bo jednak spalanie srednio te 3-4litry na setke jest mniejsze. Jakbys Kriss mogl jakos w miare mozliwosci zrobic test spalania 160km/h tempomat. Tak czesto podrozuje po autostradach i ciekaw jestem ile lyknie ta uturbiona benzyna w takich warunkach. a Tobie ile pali na tempomacie przy 160 km/h ? Myślę, że generalnie spalanie diesla to ok 2/3 benzyny.
-
BMW F10 528i
Dzisiaj jak jeździłem po mieście, to rozpędzając się w normalnych ruchu za innymi samochodami obroty miałem w granicach 1200-1500!!! szok, mniej niz w dieslu, niesamowity jest ten silnik.
-
BMW F10 528i
do tory: :D :D :D no bez sensu ten silnik jak trzeba wciskać gaz żeby jechał...
-
BMW F10 528i
ale po co to komu, kilka sekund to rozumiem, chciałem pokazać że F10 528i jest tak szybkie jak 530d i nikt temu nie zaprzeczy
-
BMW F10 528i
ach chłopaki z 520d zawsze muszą coś uszczypliwego powiedzieć :D , te 0,3 s gorzej im wyszło, nie wiem jak to przeżyje...
-
opony letnie RFT
ja mam zimowe 18" ROF i na lato mam zamiar kupić letnie również 18" ROF, może na zwykłych jest trochę bardziej miękko i ciczej, ale koło zapasowe w bagażniku, podnośnik, schylanie się...już wystarczy :D
-
BMW F10 528i
fajnie thestructor, że nam forum zabawiasz, ale takie teksty nie przystają poważnym ludziom...
-
BMW F10 528i
No właśnie z tym dźwiękiem, nie można porównać wrażeń odsłuchowych z piątki do x3, wiem bo jeździłem X3 28i. W F10 absolutnie silnik nie przeszkadza i nie sprawia wrażenia wiertarki. Słychać go tylko przy wkręcaniu na max, a tego się normalnie nie robi, chyba, że chcesz złamać wszystkie przepisy w minutę... Wczoraj ruszyłem z pod świateł, obroty poniżej 4 tyś i 120 km/h to był moment, a gdyby cisnąć na maxa to w mieście bym musiał jeździć chyba blisko 200 km/h :8) . W ogóle nie czuć w tym aucie prędkości i na prawdę jest cisza, w stosunku do E60 jest przepaść pod tym względem (zresztą każdym). Jeśli chodzi o Nn to właśnie jest dziwne, E60 530d ma 500 Nm i w sumie co z tego? Widzę, że nie wiele w praktyce z tego wynika, bo 528i ma ich 350, ale moc większą a masa tylko + 30kg. Po moich doświadczeniach na dziś cieszę się, że nie wpakowałem się w F10 530d, bo kosztuje kilkadziesiąt tyś więcej niż 528i, a nie jest szybsze ( przynajmniej wersja 245 kM) w żadnym zakresie prędkości, a jest jednak słyszalny diesel bardziej niż benzyna (nic nowego :) ). Na postoju/światłach to gdyby nie obrotomierz to bym nie wiedział czy silnik pracuje, a w dieslu na pewno wiadomo...Teraz jestem bardzo ciekaw spalania, będę oczywiście informował. Zaryzykuję stwierdzeni, że gdyby jechać w mieście przepisowo to spali do 10 l, może kiedyś przeprowadzę taki test :roll: Widzę, że nawet wersja 530d 258 kM nie jest szybsza, a ma 560 Nm, szok, zobaczcie czas 80-180 km/h http://www.zeperfs.com/en/duel4206-4317.htm
-
BMW F10 528i
dzięki, dzięki :D właśnie byłem pojeździć, jak to pięknie idzie, miałem szybkie E60 530d, ale ten jest zdecydowanie szybszy, tzn, na podobnym odcinku w E 60 miałem 120 km/h a tutaj 150 km//h, takie tam zabawy...