Treść opublikowana przez fiona
-
pomocy - silnik zwariował
odłącz wtyk od przepływki, wczesniej sprawdz wizualnie czy masz szczelny dolot - znaczy czy ci nie spadł jakis przewod na kolektorze dolotowym lub przed nim
-
[e34] nagle hamowanie ze 130km/h do 0 i skutki...
1. Gdybyś nie miał ABS-u, to bardziej przestraszyłbyś się pisku swoich opon, niż tego, że możesz nie wyhamować. Przy prędkości 130 km/h (jak piszesz) byłby tak przeraźliwy pisk, że nie sposób go nie usłyszeć, niezależnie od tego czy asfalt był suchy, czy też mokry. 2. Po za tym z prędkości 130 km/h bez ABS-u E34 sunełaby z 70 metrów na suchym asfalcie, a co dopiero na mokrym. 3. Myślę, że masz ABS, bo bez niego nie utrzymałbyś toru jazdy w koleinach na zablokowanych kołach. To chyba tyle - 3 razy tak. _________________ a to mnie rozwaliło :modlitwa:
-
[e34] nagle hamowanie ze 130km/h do 0 i skutki...
Szanowni koledzy jakies brednie okrutne piszą. Z 200 do 0 z pedałem w podlodze, sprawnym ABS-em, i na końcówkach opon. NIC. Żadnych efektów po. Trzeba mieć sprawne zawiasy, amory i odpowiedznie ciśnienie. Od BMW mozna wymagac bardzo dużo, ale jak sie "żuli" na kosztach, to takie są efekty. :nienie: :twisted2: Chwała kumatym.
-
Podswietlenie panelu nawiewu i klimy
bylo jak to zrobic bez wyciagania :search:
-
gaz - benzyna, dziwne zachowanie - za duze spalanie
Zmien gazownika, najprawdopodobniej masz zle zgrana instalacja, moze pomoc blos (300 pln). 18 to mi pali przy 200. 140 trasa 10 - 11 l lpg. instalacje mam II gen
-
hamulec najpierw dobry potem twardy...
macie pozapowietrzane instalacje
- Traktor
- pompa
-
520i vanos Sprzegło wysiadło POMOCY !
:search: było poszukaj. potrzebny ci kanał lub najazd i kolega - 10 min roboty.
-
520i vanos Sprzegło wysiadło POMOCY !
Kolega doleje płynu i odpowietrzy sprzęgło - po co sie od razu ciągać.
- przeplywomierz
-
Problem z gazem, dziala tylko w jezdzie brak niskich obr.
Witam. Koledzy w celu sprawdzenia szczelności dolotu niech sobie nabędą jakiś sprey na eterze (samostart albo bremsreinigen- ten lepszy bo ma rurke polepszającą dokładność - albo jeszcze cos innego) i opryskają miejsca newralgiczne (połaczenia kolektora z głowicą, przewody podcisnieniowe - szczególnie na łączeniach i załamaniach) Zmiana obrotów silnika (wzrost) wskaże Wam miejsce nieszczelności. Wtedy wiadomo co robić. Pozdrawiam.
-
Jak odpowietrzyć sprzęgło?
No. Roznica polega na tym ze pompujesz pedalem od sprzęgla a nie hamulca.
-
Regulacja kata pochylenia koła
Mam nadzieje, że ten temat nie zginie, jestem okrutnie ciekaw jak to sie robi. W moim nie da rady. Moze koledzy maja jakies "limited edition" abo cos kole tego. W razie uparcia na regulacje - polecam palnik i ze dwa ciężkie młotki :twisted2: . Pozdrawiam
-
A co na BioDiesla?
kolega tds-em po niemcach ok.120 000 czły czas spoko, jedyne co to trzeba co 5 000 wymieniać filtry (ma założony dodatkowy separator). nie wiem jak bio w wersji made in duckland. Pozdrawiam
-
Wymieniamy się oponami z zapasu?
mam dwie michelin mxv 195/65 r 15 91 v semperit direction 225/45 r 16 89 v uf a1dn bylby miód jak kto by miał 2 identyczne pozdro
-
smarowanie
miałem to w e28 - glut z silikonu w pompie po klejeniu miski
-
520 24v 91r LPG na co zwrocic uwage przy kupnie ??
dv32v dziwne pytania zadajesz. m50b20 to pancerniki, trzeba fachmana co by to zajechac, a przy zakupie moim zdaniem - miejsca lewarkowe - pod macha - naroża - rodzaj gazu - stan dolotu - fotel kierowcy a potem...........................jezeli gut...................... WAZNE na benz musi chodzic idealnie
-
silnik w 520 93r cos nie tak
jak nie kichnol to stawiam na sonde. na wszelki wypadek sprawdz dokładnie szczelność całego dolotu.
-
silnik w 520 93r cos nie tak
kichnol czy nie ??
-
E34 M20 '89 silnik zgasł
Zanim zaczniesz cokolwiek rozbierać, przeczysc bezpieczniki, ze 2 razy powypinaj kostki i komp, jak nie to dopiero dalej, instalacja paliwowa nie pada hop siup ino powoli.
-
trzeszczenie wspomagania
Załóż magnetyzer na zbiorniczek wyrównawczy. W połaczeniu z ceramidami i witamina B2 - efekt murowany. Pozdro :modlitwa:
-
E-34 BMW 525i - machanicy nie wiedzą!!! problem z odpalaniem
Spróbuj przed rozruchem na zywca przepompować układ wtryskowy. W m50 zmasowac bezp 5 z 23 , w m20 nie wiem, zobacz na klapce który od pompy i zapodaj mu +. Jak pomoze to oznacza straty cisnienia podczas postoju lub kiszka w elektronice i steronikach. Szukaj na regulatorach i innych zaworach zwrotnych. U mnie za jaja z jazda i rozruchem na benzynie był odpowiedzialny przepływomierz. Po reanimacji - spoko.
-
Silnik brak mocy
Przepływka kaput. Glownie ona jest odpowiedzialna za prace reszty układu paliwowego. Sprobuj pisac normalnie, bo nie zabardzo cie idzie zrozumiec. Odlacz wtyczke od przepływki i zobacz co sie dzieje. Teoretycznie powinna przejsc w tryb awaryjny. Jedz na diagnostyke - komputer ci pokaze.
-
pomocy! juz nie wyrabiam z drganiami kierownicy!!!!!!
Sprawdź połaczenie skrzynia - wał i podpore wału, w e28 po wymianie tych 2 elementów zanikły mi wszystkie wibracje. A tez podejrzewalem zawieszenie.