Skocz do zawartości

TC

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TC

  1. TC odpowiedział(a) na TC temat w E46
    zapewne coś koło 500-600 a założę się że u Ciebie jest max 90 bar :lol:
  2. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    V-tech ma w ofercie coś takiego , ale zobacz na cenę ....
  3. TC odpowiedział(a) na maciek711 temat w E46
    dokladnie BaX! Odwolujac sie do testu tzw proby spadania, wartosci wyzsze niz 45% uwaza sie za prawidlowe, 25-45% za niedostateczne, ponizej 25% za niebezpieczne wymagajace natychmiastowej wymiany. I wez tu czlowieku badz madry... kazdy zada 100% sprawnosci, a tutaj paradoksalnie technologia mowi o zupelnie czyms innym! czyms co w naszym "ludzkim" przekonaniu nadaje sie juz wylacznie do wymiany. moje miały 50 i 57 % a tłoczyska wpadły do środka po demontażu ....
  4. TC odpowiedział(a) na TC temat w E46
    ten zawór na pompie trzeba sprawdzić ...
  5. TC odpowiedział(a) na kocór temat w E46
    też sobie pospawałem i co .... :shock: walnął przed promem we Francji w innym miejscu !!!
  6. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    tak , mogę zrobić taki z naciskiem na spalanie , choć moc i moment zawsze wzrasta ....
  7. TC odpowiedział(a) na 01mlody temat w E46
    Kolego teraz zobaczyłem, że dodałeś filmy. Z tego co tam widać masz IDENTYCZNIE jak ja miałem na przepływomierzu 314. Czyli sam widzisz po podciśnieniu i ekonomizerze, że chwilowe odcinanie mocy jest celowo robione przez sterownik silnika. Soft masz stary przepływkę na pewno nie nową BOSCHA więc u ciebie to jest powodem tego szarpania. Napiszę to jeszcze raz także dla kolegi czerwony330d. Jeśli przy danych obrotach silnika jest wymagane odpowiednie ciśnienie w kolektorze,i takie ciśnienie zostanie osiągnięte, to ilość zasysanego powietrza musi być odpowiednia. Wzrost obrotów i ciśnienia doładowania wzrasta wraz z ilością zasysanego powietrza. Więc jeśli ECU "widzi", że ciśnienie jest np 2300 przy obrotach 2000 to "wie", że ilość zasysanego powietrza ma być powiedzmy 1000. Jeśli jest mniej znaczy to, że ciśnienie doładowania jest za wysokie do danej ilości zassanego powietrza, dlatego chwilowo to ciśnienie zostaje zbite, jak to się ma przy przeładowaniu. Wtedy też ekonomizer zostaje cofnięty na chwilę, bo także dawka paliwa względem powietrza jest zmniejszona. Powodem zaniżania wskazań przepływomierza jest jego wada jak w przypadku 314(zabrudzenie), nieszczelność połączenia przepływka-turbo(lewe powietrze), lub też zmęczona już uszkodzona, zabrudzona przepływka. Jeśli wszystko jest szczelne, to gdy ECU chce 1000 ma mieć 1000, a wtedy wszystko jest OK. prawie dobry łańcuch zależności :wink:
  8. TC odpowiedział(a) na duken temat w E46
    jak wychyliła się za połowę chociaż o pół centymetra to już sporo temp. skoczyła ... , a on nie jest czasem uszkodzony ten termostat ?
  9. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    ja w UK z 4 osobami na pokładzie + dziecko wyszło mi ostatnio 5,3 l oczywiście autostrada z ograniczeniami do 112 ... tylko program trochę zmodyfikowany specjalnie pod kątem spalania , ale oczywiście moc też troszkę wyższa niż w serii .... :D
  10. TC odpowiedział(a) na maciek711 temat w E46
    ale przecież to nie jest dla Ciebie ... OC bierze się najtańsze bo i tak przy wypadku dostajesz kasę z ubezpieczenia sprawcy :wink:
  11. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    nie to jest odgłos wiatraczka ( wentylatora ) w module climatronica ...
  12. TC odpowiedział(a) na nemo05 temat w E46
    musisz odkręcić tą czarną pokrywę webasta z jego lewej strony tą kwadratową , odłącz na razie wtyczki od webasta i tyle , aha w środku jest jeszcze śrubka od termistora która przytwierdza płytkę do korpusu webasta ...
  13. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    nowy ok 500-600 zł mam używkę sprawdzoną która nie dymi oddam za 100zł bo i tak leży ... ale jak rozbierasz webasto musisz mieć nowe uszczelki z serwisu webasto cena ok. 65 zł bo stare się rozpadną !!!
  14. TC odpowiedział(a) na TC temat w E46
    znaczy to że odpali to ja wiem ale co to ma do tego że zacznie zapalać normalnie .... ? :shock:
  15. TC odpowiedział(a) na TC temat w E46
    a co to ma niby dać ?
  16. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    ogólnie webasto nie dymi tylko i wyłącznie przy starcie i przy wygaszaniu , też tak miałem dopóki nie wymieniłem komory spalania wraz ze sztyftem i teraz zero dymu !!! wcześniej ludzie nieraz przystawali i sprawdzali czy auto się nie pali :lol: a w czym masz w audi czy bmw ?
  17. TC odpowiedział(a) na chaos temat w E46
    nie jest głośniej !!!! nic nie śmierdzi jeśli szczelnie zaspawane ! ja puszki zostawiłem na miejscu ...
  18. TC odpowiedział(a) na chaos temat w E46
    wiem ale ja miałem pokruszone ( wybite ) ...
  19. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    przy sprawnym ( tzn. szczelnym połączeniu wszelkich przewodów) nie ma prawa na postoju nic lecieć do kabiny ponieważ przy uruchomionym webasto chodzi climatronic i zasysa powietrze z pod maski do wnętrza !!!
  20. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    ... i będą dochodzić do niego dwie wtyczki : jedna 2 pin z grubymi przewodami , druga sześciopinowa z 3 lub 4 podłączonymi przewodami ...
  21. TC odpowiedział(a) na chaos temat w E46
    ale też jest różnica przy sprzedaży czy oddajesz całe z puszkami czy tylko wytłuczony wkład , za całe z puszkami można owszem ładną kasę dostać ...
  22. TC odpowiedział(a) na kobe4321 temat w E46
    a nie chcialbys miec wlasnego interfejsu ze w razie awarii, lub jakiegos wkurzajacego problemu masz swoj sprzet i tylko robisz logi i wrzucasz na 4um, aby to zinterpretowac [????] Koszt kabla jest smieszny, a soft jest dostepny na 4um dzieki uprzejmosci i wiedzy uzytkownika Trandolf. Koszt urzadzenia zwraca sie juz po pierwszym podlaczeniu, wiec GIT :norty: soft na forum jest dostępny dzięki użytkownikowi NERWUS ... tak dla ścisłości bo to on zarywał noce aby to wszystko działało !!!
  23. TC odpowiedział(a) na dominiksob temat w E46
    diagnostyka live data czyli na żywo z podglądem parametrów i wszystko wyjdzie bo na razie nie wiadomo ...
  24. to w takim razie czemu serwis podaje w instrukcji że potrzebna jest wiązka + kodowanie ? skoro wystarczy tylko przekodować :duh: będzie to działać tylko w konkretnym aucie bmw e46 ale bez wiązki i tak się nie obejdzie , w e39 faktycznie nie trzeba wiązki .... ponieważ po przekodowaniu webasto samo uruchamia climatronic ale dalej działa ono tylko w danym aucie i pozostaje cyfrowe z możliwością analogowego odpalenia , ale TYLKO i WYŁĄCZNIE w danym aucie ....
  25. TC odpowiedział(a) na nemo05 temat w E46
    szukaj na allegro wiem że naprawiają , ja nie naprawiłem tego nigdy ale jakby mi się zepsuło to pewnie bym to ogarnął , jak to mówią potrzeba matką wynalazków ... :lol:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.