Treść opublikowana przez SlafkoE30
-
olej do skrzyni biegów
Witam. Do skrzyni wchodzi tobie 1,15L oleju przekładniowego 75W-80. A wlewa sie go pompka od spodu skrzyni. Możesz wlać castrola smx-s albo valvoline dura blend gl-4 75W-90, to też nie robi różnicy. Poza tym valvoline jest zdecydowanie tanszy od castrola. Pozdrawiam
-
bmw52012v,nadal nic gaz w podlodze aon jedzie 8o na godzine,
Witam. Wg mnie masz walnieta sonde. Mialem kiedys podobny objaw w corsie. Dopiero jak wcisnalem gaz w "podloge" to cos po chwili lapala i jakos przyspieszala. Inaczej nie chciala jezdzic. Pozdrawiam
-
nie działają światła COFANIA,(żarówki są w porządku)co jest?
Witam. Możesz jeszcze sprawdzić pod oslona lewarka zmiany biegów powinny iść kable i tam jest złączka (przynajmniej u mnie tak było). Zobacz czy się nie odczepiła. Ja miałem ją odczepioną i też nie świeciły mi się przez to żarówki. Pozdrawiam
-
nr 8667 2 245 156 - wałęk rozrządu ale od czego
Witam. To napewno nie jest nr walka rorzadu. Ten nr pochodzi z grupy chemii do aut (czyli jakies tam oleje smary i inne rzeczy). Natomiast walek rorzadu do 318tds ma taki symbol: 11 31 2 244 988. Pozdrawiam
-
Jest jakiś posiadacz is-ki z Koszalina?
Witam. Słuchaj może lepiej podjedź do kogoś na kompa, podepnij sie i Ci sprawdzą. Podpięcie sie to koszt ok. 50zł, więc nie jest aż tak tragicznie. Pozdrawiam
-
Drgania w Kierownicy
Witam. Sprawdz amortyzator układu kierowniczego. Moze on sie juz tobie posypal i dlatego dalej masz takie objawy
-
klekotanie silnika m40 w e36
Na tym linku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AC11&mospid=47270&btnr=11_0434&hg=11&fg=25 jest to czesc nr 13. Moze troche zle rozrysowana ale ja tez sie wymienia razem z popychaczami.
-
klekotanie silnika m40 w e36
Dokladna nazwa tego to: docisk do dzwigni zaworow. Ale niektorzy na to mowia "pestki", "pieski". Zaklada sie je pod popychaczem.
-
klekotanie silnika m40 w e36
Witam. Pierscienie nie maja nic do "klekotania". A czy oprocz popychaczy wymieniales takie male podkladki pod nimi? Je tez powinno sie wymienic razem z popychaczami jesli masz walek dobry.
-
Problem z obrotami i odpalaniem....
Moze dostaje sie lewe powietrze przez gume od kolektora ssacego? Sprawdz czy nie jest gdzies peknieta. Ja raz mialem taki przypadek u siebie. Zeszla mi z przeplywomierza i auto nie chialo jechac i caly czas gaslo.
-
Problem z obrotami i odpalaniem....
Witam. Czy kolega ma auto z gazem czy bez?
-
jakie żarówki ???
Świecą inaczej gdyż inna jest budowa szkła reflektora i coś jeszcze jest z odbłyśnikiem w reflektorze od "długich".
-
Nie da się odpalić po wymianie filtra paliwa :(
Wszystko wsakzuje na filterek wg mnie. Pochodził z minute bo w przewodach zawsze jest troche paliwa. Może źle go zamontowałeś? Sprawdź lepiej jeszcze raz. Pozdrawiam
-
OIL INSPECTION po 7.000 km
Wystarczy wykasować inspekcje. A o niej było już bardzo dużo na forum. Pozdrawiam
-
Wahacze aluminiowe E30
A ten aluminiowy miałeś w aucie jak kupiłeś czy gdzieś kupowałeś lub ściągałeś?
-
wysprzęglik 325 a 318. czy jest jakaś różnica?
Witam. Nie ma żadnej różnicy między tymi łożyskami. Wszystkie są takie same. Pozdrawiam
-
Wahacze aluminiowe E30
Witam. Czy wiecie może czy występują z zamienników wahacze alumioniowe do E30? Jeżeli tak to gdzie mogłybm je dostać i w jakiej cenie? Pozdrawiam
-
Moj Youngtimer
Witam. Do czyszczenia skorzanej tapicerki używałem preparatu z Ravenolu o nazwie Velour - Reiniger. Kosztuje on w hurtowni motoryzacyjnej Fota. Kosztuje on okolo 22,50 zl. i jest to pojemnik 500mL. Niby jest napisane, że do tapicerki velurowej ale ja go stosowałem do skóry i dawał całkiem niezłe efekty czyszczące. Pozdrawiam.
-
Wymiana zamków w drzwiach.
Witam. W ASO cylinderek do zamka kosztuje w granicach 120zl. Z tym, ze musialbys sam powkladac sobie te wkladki i dopasowac je do kluczyka. Jest ich tam chyba z 30szt. Wiec lepiej to dac komus do zrobienia bo troche grzebania przy tym jest. Pozdrawiam
-
Witam mam problem i nie wiem co to....pomocy
Witam. Sprawdź naciagi pasków klinowych lub wielkoklinowych. Pozdrawiam
-
Ksenony - problem ???
Witam. A moze konczy sie juz Tobie zywot ksenona? Zobacz jaki ma kolor. Czy normalny niebieski czy juz bardziej podbiegajacy pod czerwony. Pozdrawiam
-
wciąż strzela i brakuje mocy....
Witam. A sprawdzales czy masz dobra przeplywke? Moze ona juz konczy swoj zywot :cry: ?
-
linka hamulca recznego??
Witam. Musisz lekko zaciagnac reczny, a pozniej zdjac z niego ten mieszek ochronny. Pod dzwignia bedziesz mial swobodny dostep do srubek od recznego (chyba M10 o ile dobrze pamietam :oops: ) i tam juz sobie wyregulujesz. Pozdrawiam
-
Przywitanie i pytanie o program z częściami do BMW
Witam. Strona www.realoem.com podajesz 7 ostatnich numerow nadwozia i wszystko juz wiesz :lol: Pozdrawiam
-
Sonda lambda czy pompa paliwa? Co do wymiany?
Bylem ostatnio u znajomego. Zdjal pokrywe od przeplywki i cos tam mi przesunal o jakis kat i auto czasami odpala bez problemu na benzynie jak jest ciply silnik. Choc teraz czasem jak wrzuce luz to obroty spadaj troche nizej i silnik proboje lekko zgasnac ale na szczescie nie gasnie :) Obawiam sie, ze to moze byc przeplywka. Ale troche sie nagromadzilo podejrzen. Nidlugo oddam auto powaznego sprawdzenia. Bo juz mnie to bardzo wkurza :evil: