Treść opublikowana przez SlafkoE30
-
Jak otworzyć auto bez kluczyka ?
Witam. Jezeli zamawiales kluczyk w ASO to musi pasowac chociaz do jednego z zamkow. Jezeli nie pasuje to albo ktos Tobie powymianial wszystkie zamki albo chcesz sie dostac do czyjegos auta :naughty:
-
BENDIKS m43
Witam. Nr oe bendixu: 12 41 1 721 281 lub nr boscha: 1 006 209 554. Koszt boschowskiego okolo 75zl. Pozdrawiam
-
pytanie odnośnie silnika
Witam. Ja wymienilem walek rozrzadu, popychacze, dzwigienki, podkladki tzw. pieski, pesteki czy tam jeszcze inaczej, gumki zaworowe, uszczelke pod pokrywe zaworow oraz simmeringi. Za wszytski lacznie z robocizna zaplacilem 1100zl. Osiagi i praca silnika zmienila sie diametralnie. Wiec radze tez zainwestowac w remont niz kupno nowego silnika. Pozdrawiam
-
Wszystki filtry silnika 2.0d M47
Tak. Moze maja peknieta obudowe i aby zarobic sprzedadza Tobie sam filtr bez niczego a reszte sobie wyrzuca. Bo jak widac na rysunku, ktory przedstawiles to tam jest caly kpl. jedynie co mozesz kupic osobno to te uszczelki i srubki. Natomiast filtr jest z obudowa, srubkami i uszczelkami.
-
Wszystki filtry silnika 2.0d M47
No wlasnie. Zamowiles (niby) sama obudowe, a ona wystepuje razem z uszczelkami i srubkami. Czesc nr 8 na rysunku to caly kpl. Inaczej tego nie dostaniesz. Sam juz takie dwa kpl sprzedalem i wiem jak to wyglada. Tak wiec sie nie zdziw :jawdrop: jak przyjda uszczelki i srubki :twisted2:
-
Wszystki filtry silnika 2.0d M47
No a jak Ci sprzedali sam filtr? W ASO wystepuje tylko w zestawie :!: No chyba, ze mieli jakis rozwalony to sprzedli ci tak na sztuke. Ja sam sprzedalem juz takie dwa zestawy, samego filtra jeszcze nie spotkalem.
-
Wszystki filtry silnika 2.0d M47
Witam. Najprawdopodobniej ten filtr, o ktorym tu mowa to czesc nr 8 (zestaw) http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47/ECE/L/N/1999/05/mg-11/ill-11_2092/ w serwisie koszt ok 180zl. Pozdrawiam
-
JAK ZGASIĆ KONTROLKE OIL SERVICE
Witam. Na poczatek radze :search: Tu masz opis jak to zrobic http://www.epwik.com.pl/bmw/serwis.htm. Pozdrawiam
-
bmw e34 może ktoś wie o co chodzi????
Witam. Z tym przykladaniem palcow do tych dwoch srubek to takie zabezpieczenie przed nie pozadanym uruchomieniem auta. Moj kolega mial takie cos w e36. Powiem szczerze, ze zdawalo to egzamin. Pozdrawiam
-
Gwint sachs
Witam. Musisz to robic na plaskiej nawierzchni i najlepiej z kims kto ma baardzo dobre oko jak chcesz to robic samemu. Dalej musisz zdjac kolo i na amorku bedziesz mial srube czy tez nakretke. Nastepnie krecic i podnosic. Druga strona to samo. Pozdrawiam.
-
Gwint sachs
Witam. Musisz to robic na plaskiej nawierzchni i najlepiej z kims kto ma baardzo dobre oko jak chcesz to robic samemu. Dalej musisz zdjac kolo i na amorku bedziesz mial srube czy tez nakretke. Nastepnie krecic i podnosic. Druga strona to samo. Pozdrawiam. P.S. Pzdr od Michala z K-lina.
-
Jaki luz zaworowy...
Oj sorki. Zle mi sie napisalo :oops: na zimnym 0,3 a na cieplym 0,35.
-
Jaki luz zaworowy...
W ksiazce mi pisza, ze regulacja moze sie odbywac na zimnym silniku gdy temp cieczy chlodzacej jest mniejsza niz +35 stponi, oraz na cieplym gdy temp cieczy chlodzacej powinn wynosic +80 stopni. Luzy podane sa tak jak wyzej napisalem
-
Jaki luz zaworowy...
Witam. Luzy sa takie same dla zaworow ssacych i wydechowych. Na cieplym silniku 0,3 natomiast na cieplym 0,35. Pozdrawiam
-
Pomoc w doborze termostatu
Witam. Przejzalem wszystkie katalogi i wszedzie podaje mi temp. otwarcia 95 stopni. Wiec nie wiem skad w warsztatach maja inne dane? Moze patrza nie do tego silnika? Tu masz nr OE tego termostatu: 11 53 1 739 755. Pozdrawiam
-
Co wymienić przy zmianie amortyzatorów
Witam. Moszesz przy okazji wymienic lozyska amortyzatorow z tylu. Koszt około 40 zl szt. Pozdrawiam
-
Szukam Sam naprawiam e34
Witam. Tu jeszcze sa instrucke: http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/forum/index.php?topic=2524.0. Pozdrawiam
-
wkladaam zimowki i drobne banalne pytanie
Witam. Zgadzam sie z bono20002. Nawet widzialem ostatnio gdzies w tv testy, ze lepiej auto sie zachowuje jak ma lepsze opony na tylniej osi. Pozdrawiam
-
KOCHANI KLUBOWICZE PROSZE WAS O POMOC!!!!
Witam. Taki wlacznik kosztuje w ASO ok. 90 zl. Oto jego caly nr: 12 63 2 242 383. Pozdrawiam
-
Zawieszenie sportowe
Witam. Szukam firmy zajmujacej sie produkcja lub sprzedaza zawieszen sportowych. Chodzi mi o regulacje wysokosci i twardosci amortyzatorow. Szukam tego do e34. Czy ma ktos z Was namiar na jakas firme? Dalem tez do dzialu serii 5 ale tam narazie bez odzewu, a potrzebuje szybko uzyskac jakis kontakt. Pozdrawiam
-
Jakie świece do M40 LPG?
Witam. Ja jezdze na Championach jednoelektrodowych. Ich symbol katalogowy to OE003/t10. Swiecie jednoelektrodowe wlasnie sa polecane do gazu. Odstep elektrod to 0,8. Poki co nigdy nie mialem z nimi problemu czy to w e30 m40 czy tez w e34 m50. Pozdrawiam
-
Zepsuty schowek
zapomnialem dodac jeszcze linka zebys wiedzial mniej wiecej gdzie co jest: http://bmwfans.info/original/E30/2-T/316i-M40/ECE/L/M/1989/12/mg-51/ill-51_1050/
-
Zepsuty schowek
Witam. Jezeli chcesz zdemontowac schowek bedziesz sie musial troche nameczyc. Dostep do niego jest dosc kiepski i trzeba sie niezle gimanstykowac. Musisz sie dostac pod jego spod i tam na koncu bedzie przymocowany na 4 srubkach z tego co pamietam. Jak je odkrecisz to schowed troche opadnie tobie na dol. Nastepnie musisz odpiac sobie te paski z materialu co go trzymaja. Potem to juz musisz sie dostac do zamka i go odkrecic. Do tego potrzebne Ci beda bardzo duze zdolnosci manualne :wink: Ja sie z tym meczylem jakies 30-40 min. Pozdrawiam
-
filtr kabinowy
Witam ponownie :lol: arj14 wejdz na ta strone jeszcze raz: http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html. Potem rozwin zakladke: Search using: na Cross reference. Nastepnie wpisz nr oe tego filtra: 64 11 9 404 386. Kliknij na symbol CU 1720-2 a potem na mounting instruction. Tam bedziesz juz mial krok po kroku jak to zrobic. Pozdrawiam.
-
maglownica wybór :( BMW 324 TD
Witam. U mnie w katalogu pokazuje ze do 324td jak i do innych benzym przekladnia kierownicza ze wspomaganiem idzie taka sama. Pozdrawiam