Skocz do zawartości

kiokio

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kiokio

  1. kiokio odpowiedział(a) na DRAY temat w E36
    ja mam b4 i seryjne zawiesznie - jest rewelacja za amorki płaciłem po 320pln za szt.
  2. No właśnie już nie mówcie że swoimi betkami to jeździcie do 3 tyś bo w to nie uwieże. To jest samochód stworzony do sportowej jazdy więc palenie gumy i kręcenie bączków nie jest mu obce i jeśli nie robi się tego przy ruszaniu z każdego skrzyżowania to naprawdę nie jest to taka wielka krzywda dla samochodu. I tu znowu działa stereotyp jak jeździ młodzian beemka to napewno pali gumy na Torniu, a jak ten sam młodzian jedzie np Lanosem to jakos nikt nie zwraca na to uwagi czy on pali gumy czy nie, a lanos też potrafi i to całkiem dobrze :wink:,a obawiam się że w lanosie to owiele bardziej odbija się na zdrowiu auta niz w BMW
  3. kiokio odpowiedział(a) na Spido temat w E34
    a ja bym sobie dał głowe uciąc że wczoraj pisałem jak sprawdzić synchronizator ale puźno było i chyba nie wysłałem :oops: , więc w skrócie, aby wyeliminowac zależność prędkości od zgrzytu proponuje przeciągnąc na 2 biegu do 6tyś i energicznie zmienic na 5tkę powinno zgrzytnąć. Jeśli synchronizator jest mocno zużyty to go poprostu słychać takie wycie o zmiennej częstotliwości - poprostu się rozpędza
  4. kiokio odpowiedział(a) na limik temat w E34
    szukaj pod hasłem "silniczek krokowy" i pokrewne
  5. kiokio odpowiedział(a) na witek540 temat w E36
    wystarczy poszukać było wiele razy http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1621&highlight=numer+silnika w 325 jest ten sam silnik co w 5tkach
  6. tak jak alcapone pisze, prawdopodobnie zatarło się łozysko oporowe sprzęgła, a ten pisk to było wycinanie słoneczka na docisku. Na ogół kompletne sprzęgło to koszt ok 600-900pln
  7. było na 100% poszukaj jest wszystko opisane co i jak
  8. Możesz coś więcej napisać o tych przeróbkach, gdzie robiłeś, jakie koszta, spalnie itp. Bo temat mnie bardzo zainteresował.... :twisted: poprostu miał krótki dyfer czyli szybkie przełożenia jak przeżutka górska w roweże, może pamiętasz rozmawialiśmi kiedyś o tym na gg. Co do szpery 75% to raczej mało prawdopodobne coś napewno by sie ukręciło, ja osobiście spotkałem się ze szperą 45% w Nissanie terrano, za to w uazie jest 100% ale za to brak możliwości skręcania.
  9. Jeśli nie chcesz is'a lub 2,0 to zamiast 1,6 wybierz zwykłe 1.8 ma ok 15KM więcej niż 1.6 a praktycznie pali tyle samo. Miałem okazję przejechać sie e36 z silnikiem 1.6 i 1.8 i według mnie te 15KM jest wręcz zbawienne, w 1.6 mam wrażenie że autku brakuje tchu. Co do prowadzenie tylnonapędowców według mnei nie ma nic lepszego. Wprawdzie mam e34 ale zażucić tył wcale nie jest tak łatwo a jeżeli juz to jest to wpełni kontrolowany poślizg, BMW jest samochodem wpełni przewidywalnym, poza tym ludzie jeżdzą polonezami i w zimie sobie jakoś radzą a tu nie ma co porównywac - polonez prowadzi się po śliskim fatalnie
  10. kiokio odpowiedział(a) na darog temat w E34
    Nierozumiem w czym problem idz do sklepu powiedz że chcesz olej do swojego BMW i ci taki dadzą jak trzeba, mają katalogi jeśli nie ufasz gościowi to poproś aby przy tobie sprawdził w katalogu jeśli katalogu nie ma to zmień sklep.
  11. No na Pb to by ze 230 poleciała spokojnie :lol:
  12. kiokio odpowiedział(a) na Beerra temat w E32
    nie nie napewno most jest oryginalny chodzi mi o to co sarna1 napisał że jak "S" jest na początku oznaczenia to jest szpera ja mam "S" na końcu i nie wiem czy to to samo, po czym z wieżchu można poznać że dyfer na blokadę bo na moje oko to wygląda identycznie jak ten z ETK http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&prod=19911100&btnr=33_0004&hg=33&fg=05
  13. kiokio odpowiedział(a) na Beerra temat w E32
    Odświeżam pytanie bo może ktos przegapił :mrgreen:
  14. kiokio odpowiedział(a) na Elwis temat w E34
    :lol: :lol: :lol: no to mnie rozbawiłeś, a najlepsze jest to że ja tez nie potrafiłem go włożyć wkońcu mi się udało nie pamiętam dokładnie ale on stopką wchodzi głęboko wzdłuż błotnika, a z przodu jest przykręcany
  15. Mysio nie wiem czy to nadal aktualne i nie wiem czy przeglądasz giełdę ale pojawił sie silniczek jakiego szukasz http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6691
  16. http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi 7 ostatnich z nr nadwozia wpisz
  17. kiokio odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E34
    musisz mieć zgaszone światła pozycyjne, wyjmujesz kluczyki ze stacyjki wciskasz lewy przycisk w zegarach (wtedy pokazuje sie przebieg) trzymając cały czas lewy przycisk wkładasz kluczyki do stacyjki i przekręcasz na poz. 1, jeśli masz wszystko w pożądku to powinno zadziałać. Często się zdaża że jak ktos nieumiejętnie grzebał przy przebiegu to test bierze włeb
  18. Aby uniknąc takich kradzieży proponuje elementy łatwe do zdemontowania przykręcic sróbami z nietypowym łbem np. ampul lub torx wątpie aby złodziejaszek nosił przy sobie coś więcej niż śróbokręt płaski i krzyżak
  19. kiokio odpowiedział(a) na ltCobigt temat w E36
    Tylko że to jest niesprawiedliwe bo ja staram się żyć uczciwie a tu jakas gnida radio wyciągnie. Mi 3 radia zgineły i za każdym razem kupowałem nowe. na wolumenie się nie opłaca kupować bo tym cwaniaczkom to juz sie kompletnie we łbach poprzewracało za używane radio w dodatku bez papierów i z uciętymi kablami najczęściej chcą 200pln mniej niz w supermarkacie, za mniej niz 300pln na wolumenie radia firmowego na CD nie widziałem a za 450 można juz kupić nowego JVC Sony i wiele innych a za 550 taką Aiwe jaką ja mam (o której pisałem wyżej) na mp3 i z pilotem, więc nie rozumiem gdzie tu oszczędność. Dla dwustu złotych niepotrzebny stres przy kontroli policyjnej bo może kradzione, no i urzywane bez gwarancji mi to się wogóle nie kalkuluje wole miec radio z niższej półki ale nowe niz jakiś High-Endowy sprzet niewiadomego pochodzenia bez gwarancji. Wedłóg mnie to ię nie opłaca w samochodzie wozić radia za 1500pln bo to szkoda nerwów a to jest tylko kwestia czasu kiedy ktoś się takim sprzętem zainteresuje, a przecież z radiem przywiązanym do szyji nie będziesz chodził całe życie
  20. na listwy boczne jest dobry sposób, wsuń je w zapinki na sylikon czarny oczywiście odtłuść dobrze blachę nie żałuj sylikonu praktycznie nie do oderwania z bratem wymieniałem listwę w Audi i 2 godziny się z nią szarpaliśmy, poprzedni właściciel przykleił ją na sylikon
  21. kiokio odpowiedział(a) na ltCobigt temat w E36
    Co do ABS'u to wyłączenie poprzez rozpięcie obwodu przy bezpieczniku owszem wyłączy ABS, ale nie włączysz go bez wyłączenia silnika A radyjko hmmm ja mam taka Aiwę http://www.us.aiwa.com/default.asp?page=products&action=viewProduct&prod=42 sa również z bursztynowym podświetleniem wszystko illuminator czyli bardzo równo podświetlone. To radio kosztuje śmieszne pieniądze w NorrAuto 550pln, ma mp3, equalizer wyjście na subwoofer z filtrem dolno przepustowym, podbicie basu coś ala Sony, best positon sound i inne bajery.No i ma pilota zdalnego sterowania. W tym przedziale cenowym bardzo polecam to radio Aiwa to u nas w polsce mało znana firma, ale w USA jedna z lepszych
  22. kiokio odpowiedział(a) na ltCobigt temat w E36
  23. kiokio odpowiedział(a) na akrystian temat w E32
    jarus220 wadera to samica wilka, a locha lub samura to samica dzika to tak ku sprostowaniu. Nie wiem czy wiecie ale ja się niedawno dowiedziałem, po ostatniej stłuczce mojego kolegi z pracy, że można dostac odszkodowanie za potrącenie zwierzęcia ale musi być dzikie.Państwowe lasy są ubezpieczone od tego typu wypadków i z odszkodowaniem nie ma raczej problemu. Leśniczy który przyjechał na miejsce wypadku powiedział że nawet jeśli pod koła wpadnie pies to należy ukryć ciało i policji powiedzieć że to było dzikie zwierze np. sarna dzik itp. Nasza firma odszkodowanie z OC Lasów państwowych dostała w przeciągu 2 tyg. P.S. mój kolega potrącił sarne
  24. kiokio odpowiedział(a) na Beerra temat w E32
    dziś w moście wymieniłem olej i przy okazji odczyściłem tabliczkę przy moście żeby przeczytac jakie ma przełożenie, no i niestety się nie dowiedziałem :( , bo zamiast przełożenia jest jakiś numerek 978S ,czy te "S" na końcu oznacza szperę :?: . Nie sprawdzałem na podnośniku czy koła kręcą się w tą samą stronę, ale na śliskim obydwa koła biorą równo.Czy to możliwe żeby 2.0 miało blokade dyferencjału??
  25. kiokio odpowiedział(a) na kinus temat w E34
    ja u siebie na brak światła nie nażekam uważam że BMW ma dużo lepsze światła niz Audi 100 mojego brata, lampy mam oryginalne z 91r a wyglądają jak nowe, poza tym powiedzcie mi jak sie może lampa zakurzyć w środku przecież ona jest niemal hermetycznie zamknięta, szkło od czoła uszczelnione, żarówka na sylikonową uszczelke i cała kostka pod gumowym kondonikiem

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.