Skocz do zawartości

kiokio

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kiokio

  1. kiokio odpowiedział(a) na rafal520 temat w E34
    Moja znajoma ma e34 z M50 takie jak moje i nie ma tego pokrętła więc, chyba to pokętło jest jako opcja
  2. Ja miałem w Fordzie nie nażekałem miałem gaz i nigdy nie strzelił podobno kabel sylikonowy którego urzywaja jest jakiejś angielskiej produkcji zreszta jest na nich napisane Made in England
  3. kiokio odpowiedział(a) na rafal520 temat w E34
    heheheheh u mnie w Audi 100 też tak jest a w beemce oprócz rwgulacji temp. na pokrętłach mam takie pokrętło miedzy kratkami do dodatkowej regulacji wtedy to juz wogóle wszystkie chwyty doswolone mieszasz mixujesz itp. Widziałem że nie każde BMW ma to pokrętło przy kratkach od czygo to zależy?? P.S. Oczywiście chodzi o e34 M50 bez klimy
  4. kiokio odpowiedział(a) na mac temat w E36
    Po trzech nie udanych próbach pozostaw radio odłączone od zasilania na ok 15 min, aby ponownie wprowadzic kod - tak mówi instrukcja więc GR masz 100% racji. :handshake: W instrukcji od Bawarii jest napisane tłustym drukiem że kod od radia jest tylko zapisany na tej karteczce (ona się jakoś tam nazywa), pisza również że pod żadnym pozorem nie zapisywać nr na radiu lub trzymać gdzieś w samochodzie, więc chyba wątpie żeby był zapisany gdzieś z tyłu radia.
  5. kiokio odpowiedział(a) na qban temat w E34
    atone jak byś siedział w samochodach od lat to wiedział byś że pompy paliwa daja takie same ciśnienie zawsze , wiem przejęzyczyłeś sie co do pompy oleju to większość samochodów ma zawór który reguluje ciśnienie oleju np. w Audi 100 jest tak że jak zapalasz silnik to ciśnienie oleju jest na poziomie 5 barów przy 800 obr, po nagrzaniu zawór sie otwiera i jest ok 2,5 bar a przy 6000 tys rośnie do prawie 5barów
  6. kiokio odpowiedział(a) na qban temat w E34
    owszem pompa działa na wolnych obr. i to całkiem skótecznie ciśnienie przy 800obr/min to ok 2 - 2,5bar. Skoro to dla Ciebie mało to zdejmij pokrywę zaworów i zobacz co się stanie na wolnych obr, radzę sie odsunąc bo olej wywala poza ubrys samochodu
  7. Skoro piszesz że to graniczy z połamaniem lewarka to raczej nie jest to zatarte łozysko igiełkowe bo nawet zatarte na amen nie przeniesie takiego momentu aby ruszyć autem. a próbowałes wcisnąc sprzęgło i wrzucać bieg bardzo powoli, albo nie koniecznie pierwszy bieg :?:
  8. może czujnik temperatury masz uszkodzony i ssanie sie nie załącza wtedy musisz dodac gazu żeby silnik ruszył, gdzieś na forum jest opisane jak go sprawdzić tzn jaka powinien miec oporność
  9. kiokio odpowiedział(a) na majster temat w E36
    hehehheheheehe "patrzcie jakis naiwniak pyta się ile mu chip mocy podniesie, dobra Juzek który dzis mamy? no 23, a co pyta Stefan? no to pisz gostkowi że mu o 23KM moc wzrośnie, no dobra. Ty Juzek, pyta Stefan po chwili ale ten gostek ma malucha, To napisz mu że musi jeszcze zmienić wycieraczki, bo inaczej chip nie będzie współpracował" myśle że tak wygląda rozmowa gości któzy to sprzedają Zmienili mapy zapłonów ale wątpie aby to stroili na hamowni, są do tego celu programy które symulują hamownie, ale ni jak to sie ma do żeczywistości. Jeśli juz koniecznie chcesz tego chipa to pojedz do firmy która Ci go odrazu załozy a rezultat tuningu przedstawi na hamowni, owszem zapłacisz ok 2 razy tyle ale wiesz co masz.Jeśli Ci nie będzie odpowiadało możesz reklamować.
  10. Może być zapowietrzone, ale jeszcze jedna rzecz przychodzi mi do głowy, u mojego kolegi wprawdzie w polonezie był podobny problem, jak rozebraliśmy okazało się że łozysko igiełkowe było zatarte po nocy przyłapywała rdza i mimo wysprzęglonej skrzyni wałek główny obracał sie i biegi wchodziły dość ciężko i ze zgrzytnięciem. Zasada działania w BMW jest taka sama więc to może to, dodam że nie toważyszył temu jakiś przykry odgłos, ale może dlatego że w polonezie wszystko się telepie i trudno zdjagnozowac czy odgłos jest pozytywny czy negatywny
  11. kiokio odpowiedział(a) na qban temat w E34
    Jeśli japońska wiertarka to tylko Makita :lol: :lol:
  12. kiokio odpowiedział(a) na beny12 temat w E30
    może masz przytartą przepustnicę, zatarta linkę od gazu, pęknięta lub "zmęczoną" sprężynę przy przepustnicy, sprawdz te elementy, jeśli nie pomoże będziemy gdybać dalej
  13. kiokio odpowiedział(a) na qban temat w E34
    Zgadza się ale jak silnik jest pod obciążeniem to jest jeszcze gożej. Olej gęsty nie dociera wszędzie pod obciążeniem sa większe naciski co poprostu wyciska olej z pomiędzy współpracujących elementów i jest brak smarowania. ja zawsze nawet jak nie skrobie szyb zapalam silnik i odczekuje chociaz 10s zanim rusze z miejsca
  14. kiokio odpowiedział(a) na qban temat w E34
    No nie wydaje mi sie, Twoja teoria jest troszke dziwna, chyba normalne że silnik najmniej się zurzywa jak chodzi na luzie, jak myślisz dlaczego sie szybciej nagrzewa jak odrazu jedziesz zimnym?? bo tarcie jest większe, ilość paliwa nie ma tu nic do rzeczy bo mieszanka jest b bogata i nawet chłodzi silnik. Co do webasto to śrenio zużywa 0,5l na godzinę a rano wystarczy włączyc na 15 min aby silnik był letni, więc chyba jest taniej niz grzanie silnikiem
  15. było milion razy :roll: ludzie szukajcie Nr sa wybite na bloku od strony kierowcy, stopka znajduje się przy samym łączeniu bloku z miską olejową
  16. kiokio odpowiedział(a) na qban temat w E34
    no to bez budy to faktycznie caluśkie
  17. kiokio odpowiedział(a) na paolo temat w E34
    Nie jestem pewien ale kojarzę cenę ok 250 zł za nowy wahacz czyli kpl. ok 1000 zł. Nie wiem czy tą cenę podawał mi za alu czy stalu. Zadzwoń do Maxa na Strzelecką. ehh czyli żadna rewelacja mogę po 230 stal i 260 alu firmówki SWAG lub Lemfoorger czy jakoś tak :oops: Dzięki za odpowiedź
  18. kiokio odpowiedział(a) na majster temat w E36
    bo benzynka kiepsko się chipuje mało kto to robi w Dieslu sa wieksze mozliwości przedewszystkim b dużo można zrobić przy sterowaniu turbiną Zakładajac chipa do 1.8 nie spodziewaj się większego przyrostu mocy niż 10KM, ja drążyłem ten temat, ale mi przeszło - gra nie warta świeczki
  19. kiokio odpowiedział(a) na paolo temat w E34
    ponawiam pytanie za ile można dostać nowy wahacz na przód do e34 interesuje mnie cena alu i stalowego
  20. kiokio odpowiedział(a) na qban temat w E34
    hehehe my jeździmy i będziemy jeździć jak Twój następny post będzie np."urwał sie wał Pomocy!!" Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. Qban to jest silnik który ma przelatane X tys km i kręcenie go za każdym razem do ogranicznika napewno nie jest kuracją odmładzającą
  21. kiokio odpowiedział(a) na majster temat w E36
    majster czy Ty oczekujesz że ktoś Ci odpowie na to pytanie?? Zdajesz sobie sprawę z tego ile czynników trzeba wziąść pod uwagę aby określic jak to będzie chodzić, czy sie nie będzie sypać itp. Myślę że Twoje pytanie pozostanie bez odpowiedzi lub zacznie się kolejny temat z serii "Co by było gdyby :think: " .Nikt tu nie jest wróżką, aby przewidziec co się stanie jak włożysz chipa i co się pierwsze sypnie, myślę że najlepiej będzie jak kupisz i się sam przekonasz.
  22. to zależy ile postów napiszesz 1 znaczek to od 15 do 70?? chyba, drugi 70-199, trzeci 200-499, czwarty 500-? itd.
  23. kiokio odpowiedział(a) na grzybek temat w E36
    Znaczy się masz zegary nie od swojego auta... Albo co gorsza auto nie od swoich zegarów hehehee
  24. komputer + osprzęt np grzałka sondy lambda poza tym nie ma co porównywać Peceta do komputera w samochodzie przede wszystkim dlatego że jest wykonany w innej technologi duzo starszej niż w Pecetach dlatego też mają większy pobór prądu, i wszystkie urządenia cyfrowe pobieraja więcej prądu w impulsie dlatego w pececie jest zasilacz impulsowy. Dotknij ręką puszki z komputerem i zobacz jaki jest gorący zresztą napewno wiesz myśle że sama moc grzewcza to jakieś 30- 40W bo potrafi być mocno ciepły. Co do P4 to przy pełnym obciążeniu bierze bodajże 120W ma nawet dodatkowe zasilanie zasilacz 200W nie pociągnie P4 też sprawdzone ;) Sorki za posty nie na temat
  25. kiokio odpowiedział(a) na grzybek temat w E36
    To zależy w którym modelu, bodajże nowsze BMW od 96r mają równocześnie zapisywany przebieg w eprom'ie komputera, ale skoro da się zapisac to i da się skasować

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.